Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

19-osios Vilniaus knygų mugės faktai ir skaičiai

Vasario 22–25 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusi tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet sulaukė 67 123 lankytojų. Tai beveik 5 tūkst. daugiau nei pernai. Skaityti Lietuvą ir pasaulį kvietusi mugė, užsienio svečių teigimu, pati jau tapo tokiu reiškiniu, kuris atveria Lietuvą, jos kultūrą ir literatūrą visam pasauliui, dėl kurio šalis tampa kur kas ryškiau matoma, o skaitytojų noras ir gebėjimas atrasti literatūros pasaulį stebina visko mačiusias literatūros žvaigždes.
Paskutinę mugės dieną vykusiame rašytojų Kristinos Sabaliauskaitės ir Tomo Venclovos pokalbyje nuskambėjo mintis apie Lietuvos norą būti matomai, atpažįstamai ir perskaitomai pasaulyje, tačiau kartu bijančiai iki galo pasauliui atsiverti ir užtrenkiančiai jam prieš nosį duris. „Mes norime būti pamatyti, priimti ir atrasti, tačiau bent kol kas literatūroje tas tikras atsivėrimas pasauliui ir kitam dramatiškas, bet tikrai įdomus pasaulių susidūrimas dar nėra įvykęs“, – sakė poetas T. Venclova.
Jam antrindama K. Sabaliauskaitė klausė ne tik apie tai, kaip perskaitome pasaulį, kokį jį pamatome skaitydami lietuvių autorių kūrinius, bet ir kokią Lietuvą atranda ir savo kūriniuose užfiksuoja kitų šalių kūrėjai. T. Vencolva pastebėjo, kad ir čia santykis nėra lygiavertis, Lietuva nuo senų laikų matoma kaip tolimas, tamsokas ir svetimas kraštas.
Tai, ką ne visada pavyksta padaryti ir savo kūriniuose išreikšti rašytojams, atrodo, pavyksta pasiekti tarptautinės Vilniaus knygų mugės organizatoriams. Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau beveik du dešimtmečius vykstančioje mugėje Lietuva ir pasaulis susitinka ir bendrauja atvirai, lygiai ir akis į akį. Tai, pačių organizatorių teigimu, ir yra vienas pagrindinių mugės tikslų, kuriuos įkūnijo ir šių metų mugės tema.
19-osios Vilniaus knygų mugės faktai ir skaičiai
Mugė pirmą kartą užpildė visas „Litexpo“ erdves, visas 5 ekspozicijų sales su jų galerijomis ir konferencijų salėmis, įskaitant ir tris naujas Pirmųjų rūmų konferencijų erdves.
Lankėsi 53 užsienio svečių delegacija iš 21 pasaulio šalies (Italija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Slovakija, Čekija, Ukraina, Kanada, JAV, Suomija, Estija, Ispanija, Prancūzija, Vokietija, Lenkija, Iranas, Švedija, Rusija, Omano sultonatas, Izraelis, Belgija, Gruzija).
Šiemet: 67 123 lankytojai; 370 dalyvių iš 9 pasaulio šalių: Lietuva, Estija, Lenkija, Vokietija, Omano Sultonatas, Baltarusija, Rusija, Ukraina, Ispanija; 38 dalyviai iš užsienio; 45 nauji dalyviai; 564 kultūriniai renginiai; 64 Muzikos salės dalyviai; 17 renginių erdvių; 18 500 m² – bendras mugės plotas su renginių zonomis.

Bernardinai.lt