Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinių bendrystė

Akimirka iš pasaulinio margučių ridenimo čempionato

Šių metų balandžio 8 d. Aukštadvario – 2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinės atstovai buvome pakviesti į Utenos rajono Užpalių miestelį, į 2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinėje vykstantį Pasaulio margučių ridenimo čempionatą.
Pasiėmę pintinėlę gražiai išmargintų margučių, Aukštadvario kraštą garsinantį skaniausią pyragą „Šimtalapį“, ankstų sekmadienio rytą išvykome į Užpalius. Pirmiausiai mus maloniai nuteikė švari ir tvarkinga aplinka bei vietinių gyventojų nuoširdumas ir svetingumas. Tik stabtelėjus prie bažnyčios, mus užkalbino pro šalį praeidamas Užpalių senjoras, paklausdamas, gal kuo nors galėtų mums padėti.
Gražiame Šventosios upės slėnyje įsikūrę Užpaliai mena savo garbingą istoriją, turi nepaprastai gražią neogotikinio stiliaus bažnyčią, o šalia bažnyčios vyko margučių ridenimo čempionatas ir gražiausio margučio konkursas, kurį organizavo Užpalių „Lions“ paramos ir labdaros klubas, Užpalių bendruomenė. Labai smagu, kad gražiausio konkurso titulą laimėjo aukštadvarietės Petronėlės Kavaliauskienės ir Bijūnų bendruomenės tarybos narės Irenos Stankevičienės margučiai. Šventė buvo tiesiog įspūdinga. Dalyvavome margučių ridenimo ir stipriausio margučio varžybose, įvairiuose žaidimuose, pasisėmėme patirties, sulaukėme labai daug šventės organizatorių, Užpalių seniūno Eugenijaus, bendruomenės pirmininkės Vidos ir kitų vietinių gyventojų dėmesio. Visus susirinkusius linksmino tautiška kapelija „Sutaras“.
Šventei pasibaigus, aplankėme Užpalių dvarą, prie kurio išaugo gražus Užpalių miestelis. Dvaras yra Lietuvos valstybingumo gyvasis liudininkas. 1918 m. čia buvo įsikūrusi valsčiaus valdyba, mokykla, o po antrojo pasaulinio karo dvare buvo mokyklos klasės, bendrabutis. Šiuo metu išlikęs dvaro administracinis pastatas, arklidės, malūnas. Minint Lietuvos valstybingumo 100-tį, dvare įkurta 100 lininių rankšluosčių paroda. Kai kurie iš jų yra labai kruopščiai išsiuvinėti, puošti ornamentais, seniausi yra išsaugoti net 200 metų. Tai yra tarytum gyva Užpalių istorija. Apžiūrint parodą, buvome svetingai sutikti šio dvaro šeimininkės – Užpalių garbės pilietės, ūkininkės Viktorijos ir jos dukros, čia buvome pavaišinti kava ir medumi iš natūralaus bičių korio.
Šis 2018 m. Lietuvos mažų miestelių dviejų kultūros sostinių susitikimas atvėrė kelius tolimesniam bendravimui ir bendradarbiavimui. Dėkojame Užpalių seniūnijos visai bendruomenei ir laukiame jų atvykstant į mūsų gražųjį Aukštadvarį.

JADVYGA DZENCEVIČIENĖ,
Aukštadvario seniūnė