Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

Į Trakus – per modernią turbožiedinę sankryžą

Įvažiuojančius į Trakus vairuotojus nuo šiol pasitinka saugesnė ir pralaidesnė turbožiedinė sankryža, įrengta rekonstravus eismo žiedą prie Trakų autobusų stoties

Įvažiuojančius į Trakus vairuotojus nuo šiol pasitinka saugesnė ir pralaidesnė turbožiedinė sankryža, įrengta rekonstravus eismo žiedą prie Trakų autobusų stoties. Dėl eismo saugumo tokio tipo žiedai yra itin populiarūs pasaulyje, tačiau Lietuvoje jie dar tik pradeda įsitvirtinti.
Modernus žiedas įrengtas įgyvendinus vieną svarbiausių pastarojo meto Trakų infrastruktūrinių projektų – Aukštadvario, Vilniaus ir Gedimino gatvių rekonstrukciją.
Viso projekto vertė – apie 2,7 mln. eurų, iš kurių 1,5 mln. investavo Trakų rajono savivaldybė. Rekonstrukcijos darbai vyko mažiau nei metus.

Taip iki rekonstrukcijos atrodė Aukštadvario gatvė

 

Aukštadvario gatvė po rekonstrukcijos

„Atnaujinta sankryža padės išvengti spūsčių. Tai aktualu ir trakiškiams, ir miesto svečiams, ypač pavasarį ir vasarą, kai išauga turistų srautai. Savivaldybė taip pat pasirūpino, kad visos buvusios ir naujai įrengtos perėjos būtų tinkamai apšviestos, įrengtas naujas kintamasis gatvių apšvietimas. Taip pat įrengtos naujos autobusų stotelės, dviračių takas iš raudono asfalto, atsodinti medžiai.
Trakų rajono infrastruktūros gerinimas ir atnaujinimas yra viena prioritetinių Trakų rajono savivaldybės veiklų. Per pastaruosius trejus metus į infrastruktūros projektus jau buvo investuota 8 mln. eurų, pradėti vykdyti 20 naujų projektų, kurių vertė sieks 12, 6 mln. eurų“, – sako Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.
Turbožiedinėse sankryžose eismo juostos yra atskirtos iškiliais borteliais, todėl prieš įvažiuodamas į tokią sankryžą vairuotojas turi pasirinkti reikiamą eismo juostą pagal kryptį, kuria bus tęsiama kelionė. Tokiu būdu užtikrinama, kad vairuotojas neturės galimybės staigiai persirikiuoti ir sukelti eismo įvykį. Atsiradusios Nyderlanduose, turbožiedinės sankryžos labai populiarios JAV ir Vakarų Europos šalyse, keletas tokių jau yra ir Lietuvoje.
Turbožiedinės sankryžos įrengimas yra infrastruktūrinio projekto dalis. Įgyvendinant šį projektą rekonstruota Vilniaus, Gedimino
ir Aukštadvario gatvių, kurios sutampa su valstybinės reikšmės magistraliniu keliu Vilnius–Prienai–Marijampolė, važiuojamoji dalis, šaligatviai, gatvių apšvietimas, lietaus nuotekų tinklas bei dviračių takai.
Kelio tvarkymo darbus inicijavo Trakų rajono savivaldybė, įgyvendino Lietuvos automobilių kelių direkcija, pati savivaldybė rūpinosi šaligatvių, dviračių takų, lietaus nuotekų sistemos ir apšvietimo įrengimo darbais. Savivaldybė taip pat pateikė sprendinių, kurie padėjo patobulinti Lietuvos automobilių kelių direkcijos įgyvendinamą projektą.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakus pirmą kartą aplankė Lenkijos ambasadorė Lietuvoje

Trakų kapinėse Lenkijos ambasadorė U. Doroševska padėjo gėlių prie Lenkijos kariuomenės paminklo

Visų Šventųjų dienos proga Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska (Urszula Doroszewska) apsilankė lenkų nacionalinės atminties vietose Trakų rajone, kur kartu su vietos lenkų bendruomenės atstovais uždegė žvakutes ir padėjo gėlių.
Ambasadorė Trakų ir Senųjų Trakų kapinėse pagerbė karius, kurie Trakų krašte atidavė gyvybę už Tėvynę. U. Doroševska Trakuose lankėsi pirmą kartą. Trakų kapinėse ambasadorė padėjo gėlių prie Lenkijos kariuomenės paminklo, skirto kariams, kurie kovojo ir žuvo 1919–1920 m.
Kariams pagarbą tą dieną taip pat atidavė: Seimo narys Jaroslav Narkevič, Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai Teresa Solovjova ir Tadeuš Tučkovski, Trakų rajono savivaldybės mero patarėja Aliona Urban, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik, Trakų gimnazijos direktorius Marian Kuzborski, mokytojai bei lenkų bend-ruomenės atstovai Trakuose.
Trakų kapinėse susirinkusieji kartu su parapijos kunigu klebonu Jonu Varanecku meldėsi už mirusiųjų sielas.
Ambasadorė su atstovais iš Trakų taip pat aplankė jaunojo gynėjo Taudeušo Oprych kapą Senųjų Trakų kapinėse, prie jų prisijungė Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič, Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos direktorius Romuald Gžybovski, mokytojai ir mokiniai.
U. Doroševska padėkojo susirinkusiems už neabejingą požiūrį ir rūpinimąsi lenkų nacionalinės atminties vietomis. Pabrėžė, kad pradeda mūsų krašto artimesnį pažinimą.
Ambasadorė pažymėjo, kad žvakučių uždegimas bei gėlių dėjimas ant kapų yra graži Lenkijos ir Lietuvos – šalių, puoselėjančių mirusiųjų atmintį, tradicija. Ji pabrėžė, kad ši tradicija – tai ryšys su protėviais bei gimtosios šalies istorija.
Pirmą kartą lankydamasi Trakuose ambasadorė, po atmintinų vietų Trakų rajone aplankymo, susitiko su Trakų rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene ir Lietuvos diplomate, vertėja, žurnaliste, humanitarinių mokslų daktare, Trakų rajono garbės piliete Halina Kobeckaite.

ALIONA URBAN,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

 

Pristatomas Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų sutvarkymo projektas

Trakų rajono savivaldybės administracija informuoja apie viešą Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų sutvarkymo projekto pristatymą.
Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų tvarkymo projektas (toliau projektas) vykdomas vadovaujantis Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016-09-19 d. patvirtinta projektavimo užduotimi. Projektuojamos teritorijos apimtis – 163,95 ha plotas.
Projekto tikslas – parengti Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų atnaujinimo (kūrimo) rekomendacijas, apskaičiuojant reikalingas investicijas.
Informuojame, kad 2017 m. lapkričio 15 d. 17 val. 30 min. rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyks Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų sutvarkymo projekto pristatymas. Projektas yra viešai eksponuojamos Trakų rajono savivaldybės patalpose, su juo taip pat galima susipažinti interneto svetainėje www.trakai.lt, Naujienų skiltyje, rašinyje „Pristatomas Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų sutvarkymo projektas“.

Trakų rajono savivaldybės administracijos informacija

 

Planuojama, kaip bus tvarkomos amžinojo poilsio vietos

Kaip tvarkomos kapinės – amžinojo poilsio vietos, svarbu ne tik tradicinę Vėlinių dieną.
Per šiuos metus, kaip ir kasmet, rajono savivaldybė taip pat skyrė dėmesio bei lėšų kapinėms, planuoja kitų metų galimybes.
Daugiausia kapinių turi Trakų seniūnija. Jos teritorijoje yra 32 kapinės. Didžiąsias kapines Trakuose, kurių yra šešios, prižiūri bendrovė „Trakų paslaugos“. Kitas amžinojo poilsio vietas tvarko seniūnija, pasitelkusi žmones, dalyvaujančius užimtumo programose ir atliekančius visuomenei naudingą darbą. Seniūno K.Vilkausko tvirtinimu, ateityje reikėtų atnaujinti Trakų senųjų katalikų kapinių tvorą, yra numatyta praplėsti ir vadinamąsias naująsias kapines.
Lentvario seniūnijoje veikia keturios kapinės. Tarp jų – pačios didžiausios rajone Račkūnų kapinės, kurios užima 6 ha ploto ir kurias taip pat planuojama praplėsti. Pasak seniūnijos darbuotojų, naujų tvorų reikia Rykantų bei Kariotiškių kapinėms.
Senųjų Trakų seniūnijoje aktualu aptverti Serapiniškių ir Šventininkų amžinojo poilsio vietas. Paluknio seniūnijoje yra penkios kapinės: veikiančios – Paluknio, Pakrempės, neveikiančios – Paluknio senosios, Dainių, Madžiūnų. Seniūnės M. Golubovskos teigimu, Paluknio kapinės buvo praplėstos, tačiau būtina pakeisti dalį esamo aptvėrimo ir aptverti praplėstą teritoriją. Taip pat naujai aptverti reikėtų Rūdiškių seniūnijoje esančias Lieponių ir Tiltų kaimų kapines.
Šiais metais buvo aptvertos ir praplėstos Aukštadvario seniūnijoje esančios Čižiūnų kapinės. Grendavės seniūnijos teritorijoje esančios Žuklijų kaimo kapinės, taip pat aptvertos nauja tvora.
„Įvertindami, kokie darbai atlikti šiemet, tvarkant amžinąsias poilsio vietas, tuo pačiu numatome, kokie ateities poreikiai, jiems iš anksto numatome lėšas. Kapinių tvarkymas yra ne vien tik Vėlinių ar Visų Šventųjų dienomis – tam skiriame nuolatinį dėmesį“, – sakė Trakų rajono savivaldybės direktorius Darius Kvedaravičius.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Nuostolių patyrę ūkininkai turi kreiptis į savivaldybę iki lapkričio 30 d.

Rajono savivaldybės taryba lapkričio 2 dieną vykusiame posėdyje priėmė sprendimą „Dėl žemės ūkio subjektų, patyrusių žalą dėl meteorologinių reiškinių“. Žemės sklypų savininkams, kurie kreipsis ir pateiks prašymus dėl pasėliams padarytos žalos, 50 proc. bus sumažintas žemės mokestis.
Sprendimas priimtas, atsižvelgus į Vyriausybės spalio 4 dienos nutarimą „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“. Dėl meteorologinių reiškinių padarytos žalos žemės ūkiui rajono ūkininkai galėjo kreiptis į komisiją, kuri buvo sudaryta Trakų rajono savivaldybės direktoriaus spalio 11 d. įsakymu.
Žemės ūkio subjektai, kurie patyrė nuostolių dėl nepalankių meteorologinių reiškinių, iki lapkričio 30 d. turi pateikti Trakų rajono savivaldybei prašymus dėl atleidimo nuo žemės mokesčio ir žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijas su žemės sklypų unikaliais numeriais.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Užs. Nr. 4338