Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakai ir Šionebekas atnaujino bendradarbiavimą

Trakų ir Šionebeko delegacijos po ketinimų protokolo pasirašymo. Pirmoje eilėje iš kairės antra – merė E. Rudelienė, greta – Šionebeko meras B. Knoblauch

Trakų rajono savivaldybė atnaujino bendradarbiavimo ryšius su Vokietijos miestu Šionebeku. Lapkričio 27 dieną šiame mieste rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą su Šionebeko meru Bert Knoblauch.
Kartu su mere mūsų savivaldybei atstovavo tarybos nariai Teresa Solovjova, Andrejus Prokofjev, Bijūnų kaimo bendruomenės atstovas Kęstutis Blaževičius.
Trakus ir Šionebeką bendradarbiavimas sieja dar nuo 1993 metų. Vos atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, šio miesto valdžia ir gyventojai teikė pagalbą Trakams. Bendradarbiavimo sutartį nutarta atnaujinti, nes per daugiau nei dvidešimt metų įvyko daug pasikeitimų tiek Europoje, tiek abiejų šalių ir abiejų miestų gyvenime. Merė E. Rudelienė padėkojo Šionebeko žmonėms už didelę paramą pirmaisiais nepriklausomybės metais bei Lietuvai stojant į ES.
Apie tai, kad ilgamečiai partneriai nori atnaujinti bendradarbiavimą ir įnešti naujų vėjų, savivaldybė sužinojo po vasarą Trakuose vykusio Šionebeko savivaldybės delegacijos vizito. Buvo sutarta, kad, aptarus naujas gaires, vyks rajono merės E. Rudelienės susitikimas Šionebeke, kuris ir buvo vainikuotas naujai pasirašytu ryšius įtvirtinančiu dokumentu.
Šionebeko meras B. Knoblauch labai šiltai atsiliepė apie mūsų kraštą, žmonių nuoširdumą ir svetingumą, vylėsi, kad atnaujintas bendradarbiavimas abipusiai praturtins miestus ir žmones.
Šionebeko savivaldybės valdžia, tarybos nariai nori plėtoti ryšius tarp bendruomenių, turizmo, kultūros bei kitose srityse.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Labdaros akcija „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas!“ įgyja pagreitį

Kalėdų eglutės jau stovi mieste, papuoštame žibintais, tad jaučiame šventinį džiaugsmą, kada gera dovanoti, o dar labiau gauti. Ketvirtus metus vykstančios kalėdinės akcijos „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas!“ dėka šiemet vėl į šeimas keliauja atjaučiančių žmonių, įmonių dovanos.
2015 metais paramą gavo 60 šeimų, kuriose augo 144 vaikai, buvo 2 besilaukiančios mamos, o 2016 metais – 60 šeimų, 177 vaikai. Kokie skaičiai bus šiemet, sunku pasakyti – labdaros akcija įgyja pagreitį ir šiuo metu vyksta aktyvi „bėdų“ prekyba: su 50-čia šeimų (129 vaikas) šiuo metu bendraujama dėl paramos gavimo, daliai parama jau pristatyta.
Formuojant poreikių suvestinę šiais metais labai talkino rajono ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai, Trakų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistai socialiniam darbui ir kaip kasmet – Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams socialiniai darbuotojai, tad sąrašas išaugo iki 122 šeimų, kuriose
auga 288 vaikai. Šeimos stokoja įvairių buities apyvokos priemonių, technikos, baldų, patalynės, statybinių medžiagų, paslaugų ir kt.
Aukštadvario seniūnijoje paramą gaus beveik visos šeimos, kurios dėl jos kreipėsi. Totoriškių kaime daugiavaikei šeimai dviaukštę lovą dovanojo Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius. Buitinė technika (automatinė ir pusiau automatinė skalbimo mašinos) pirkta iš UAB „Nemuno banga“ finansinės paramos, jau iškeliavo šeimoms. Radiatorių vienišai mamai dovanojo UAB „Statybų bazė“ vadovas Vaicekas Daunaravičius. Vaikams aprangą ir avalynę dovanoja Marytė Dargienė, Rasa Vyšniauskienė, Svetlana Gutovskaja.
Grendavės seniūnijoje gyvenančiai gausiai šeimai įteiktas stalas, prie jo dar reikalingos 6 kėdės, nes su tėvais auga 4 atžalos.
Onuškio seniūnijoje gyvenančiai šeimai, kurioje auga 2 neįgalūs vaikai, Virginijos Aleksiūnienės šeima dovanoja kompiuterį. Sergiejus Stankevičius dujinę viryklę įteiks jau netrukus, taip pat skyrė ir finansinę paramą. Devynių vaikų šeima gaus integruojamą šaldytuvą, kuriam baldinę dalį gamina UAB „Lentvario baldai“ savininkai Robertas ir Laima Rusovičiai.
Paluknio seniūnijoje gyvenantiems broliams V. Aleksiūnienės šeima tai pat dovanoja kompiuterį. Keturių vaikų šeimai padovanotas rašomasis stalas, spintelė ir kėdės, UAB „Nemuno bangos“ dovanota dujinė viryklė atiteko 6 vaikų šeimai.
Rūdiškių seniūnijoje kelias šeimas pasiekė rašomieji stalai, šaldytuvas, lova mažajai Justinai, kuri šia dovana neapsakomai džiaugėsi. Maloniai nustebino viena daugiavaikė kukliai gyvenanti šeima – namų sienos buvo išklijuotos vaikų diplomais, vieni jų ruošėsi į meno mokyklą, kiti kūreno krosnį ir laukė iš darbo grįžtančios mamos. Šiai šeimai labai reikėjo sofos-lovos.
Lentvario seniūnijoje gyvenančiai šeimai Aliona Urban nupirko vaikams batų, lauktuvių. Kitos šeimos taip pat gavo atjautusių paramos: dvi biuro kėdes, elektrinę viryklę, šaldytuvą. Artimiausiu metu šeimas pasieks trys Rolando Paškonio ir trys UAB „Karališka kibininė“ pirktos skalbimo mašinos.
Trakų seniūnijoje vieniša mama gaus reikalingą automobilinę kėdutę vaikui, kita – reikalingų baldų. Senųjų Trakų seniūnijoje išdalinti: rašomasis stalas, kompiuterio monitorius, pusiau automatinė skalbimo mašina.
UAB „Grainmore“ padovanojo vaikams 17000 pakuočių sausų pusryčių, kuriuos gaus ne tik akcijoje dalyvaujantys, bet ir kiti rajono vaikai. Beje, ši įmonė šiais metais yra apdovanota socialiai atsakingo verslo nominacija. Praėjusiais metais šį apdovanojimą gavusi UAB „Gelan baltic“ šiemet įstatys 7 langus visame Šventininkuose gyvenančios šeimos name.
Už per Vilniaus apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje vykusią Pyragų dieną surinktas lėšas – 335 eurus – buvo pirkti rašomieji stalai, kėdės, spintelės-stalčiai vaikams.
Pervežant baldus ar kitus daiktus talkina Trakų seniūno Kestučio Vilkausko komanda, Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė. Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė padeda bendradarbiauti su vietos verslininkais dėl paramos.
Labai norisi, kad vaikus suptų ne tik kukli, bet ori namų aplinka, buities sąlygos, ko dar labai trūksta daugumoje akcijoje dalyvaujančių šeimų. Tad labai kviečiame prisidėti parama.
Reikalingų daiktų, paslaugų sąrašas pagal seniūnijas:
Aukštadvario sen.: dviejų aukštų lova.
Grendavės sen.: vaistinės dovanų kuponas, 3 vnt. langų, pusiau automatinė skalbimo mašina, 2 pagalvės, 2 antklodės, 2 patalynės komplektai, dviaukštė lova, 6 kėdės.
Lentvario sen.: 14 langų, 5 šaldytuvai, sekcija, rūbų spinta, 400 Eur vertės odontologo – ortodonto paslaugos „Žalgirio“ klinikoje (Vilniuje), 2 dviaukštės lovos, tapetai, klijai, elektros instaliacijos pakeitimas, lauko durys, viengulė lova, 3 dujinės viryklės, dulkių siurblys, 2 pusiau automatinės skalbimo mašinos, bulvių tarkavimo mašina.
Onuškio sen.: šulinio remontas, dujinė viryklė.
Paluknio sen.: pusiau automatinė skalbimo mašina, automatinė skalbimo mašina, dujinė viryklė, akiniai vaikui, dviejų vaikų sanatorinis gydymas, kompiuteris.
Rūdiškių sen.: 10 OSB plokščių, vandentiekio įvedimas, automatinė skalbimo mašina, 3 vnt. pusiau automatinių skalbimo mašinų, virtuvinės spintelės, 4 kėdės, komoda, drabužių spinta, 4 vnt. langų, kompiuteris, dujinė viryklė, sofa-lova.
Senųjų Trakų sen.: 50 kv.m linoleumo, grindjuostės, puodai, lauko durys, automatinė skalbimo mašina, sofa-lova, rašomasis stalas, 3-jų krosnių pastatymas, 1 kamino sutvarkymas, 6 langai, dujinė viryklė, virtuvės baldų komplektas, 2 vnt. fotelių-lovų, 2 pagalvės, 2 antklodės, vaistinės dovanų kuponas.
Trakų sen.: 3 viengulės lovos, 2 komodos, lauko durys, šaldytuvas, dujinė viryklė, virtuvinės spintelės, 100 lapų beasbesčio šiferio, elektros įvedimas, kompiuteris, stogo pakeitimas, OSB plokštės, medinės lentos sienų apkalimui ir skardinė stogo danga, 8 langai, rašomas stalas, vandens gręžinio ar šulinio įrengimas.
Jei turite klausimų, reikia daugiau informacijos apie šeimą ar kt., kreipkitės tel. +370 69827197 arba el. p. dominyka.semionove@trakai.lt, Facebook: Dominyka Semionovė arba Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas.

DOMINYKA SEMIONOVĖ,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

 

Kalėdos Trakuose: šokolado kelias nuo Gedimino bokšto iki Trakų pilies

Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda į Trakus kviečia jau septintąjį kartą

Visai ne Kalėdos, jei neaplankei Trakų – Kalėdų Senelių sostinės! Juolab, kad į taip pavadintą kalėdinių renginių maratoną, truksiantį ilgiau nei mėnesį, Trakai kviečia jau septintąjį kartą.
Kalėdų Senelių sostinė startuoja gruodžio 1-ąją, 17 val., kai bus įžiebta Trakų eglė. Laukia dideli netikėtumai – eglė atspindės vieną iš Trakų legendų, kurią bus galima tiesiog pamatyti, įėjus į žaliaskarės vidų. Susirinkusius pasveikins Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda, atlėkęs į senąją sostinę ne rogėmis, bet šventiškai žėrinčiu Trakų traukinuku. Kalėdinių renginių metu traukinukas kursuos po miestą ir net veš iki Užutrakio.
Linksmybės, pramogos, margaspalvė kalėdinė mugė, kūrybinės dirbtuvės „Kalėdų fabrikas“, Kalėdinis paštas, žaidimai su Trakų nykštuku, pasimatymai medinėje Kalėdų Senelio rezidencijoje, net egzotiškosios alpakos iš Trakų apylinkių neleis nuobodžiauti nei mažiems, nei dideliems gruodžio 16–17 dienomis. Gruodžio 16-ąją Trakus užplūs neįtikima gausybė Kalėdų Senelių, kurie suvažiuos iš visų Lietuvos regionų: Aukštaitijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos, Dzūkijos. Tikimasi, kad Kalėdų Senelių sulėks apie tris dešimtis. Juk Trakai – ne tik senoji, bet ir visos Lietuvos Kalėdų Senelių sostinė. Vakarop Trakus aplankys Kalėdų Senelis net iš Gruzijos, Telavio miesto, vedinas pulku šokėjų ir dainininkų.
Gruodžio 17 dieną bus siekiama rekordo, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Visi, kas norės, galės lieti ilgiausią šalyje, o gal ir visame pasaulyje, šokolado plytelę, kurią padės pagaminti „AJ šokolado“ meistrai. Ši plytelė bus neįprasta – tai simbolinis šokolado kelias nuo sostinės Gedimino bokšto iki Trakų pilies. Šis šokolado kelias iš Vilniaus vingiuos su stotelėmis, kelio ženklais, pastatais iki pat Galvės ežere raudonuojančios pilies. Jau pastatytu neįprastu keliu vėliau bus galima ir pasivaišinti.
Gruodžio 26-ąją Trakų kultūros rūmuose lauks kalėdinis spektaklis „Alisa stebuklų šalyje“.
Kalėdų Senelių sostinės renginiai baigsis per Tris Karalius. Čia už aktyvų dalyvavimą šventiniuose renginiuose bus įteiktas laimėtojo prizas – kelionė į Stokholmą, vyks padėkos vakaras konkurso „Trakai – senovinių žibintų miestas“ dalyviams.
„Kasmet Trakai, tapę Kalėdų Senelių sostine, kuo nors nustebina. Ne išimtis ir šįmetė šventė. Džiugins unikali, Trakų legendomis apipinta, eglė, pas mus vyks
visos Lietuvos Kalėdų Senelių suvažiavimas, tiesime pasakišką šokolado kelią. Trakuose visais metų laikais įdomu, taip pat ir žiemą, todėl visų visada laukiame“, – kviesdama apsilankyti Trakuose per kalėdinius renginius, sakė Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.
„Oras nežiemiškas, bet pasipuošus šypsenomis, gerai nusiteikus, aplankys ir Kalėdų nuotaika. Ją tikrai pajusite Trakuose – Kalėdų Senelių sostinėje“, – tikino vienas iš šio renginio sumanytojų, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas.
Išsamiau apie kalėdinius renginius Trakuose: www.kaledostrakuose.lt, www.trakai.lt, www.trakai-visit.lt, Facebook paskyroje „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdis šaukiamas 2017 m. gruodžio 7 d. 9.00 val.

Trakų rajono savivaldybės mero 2017 m. lapkričio 24 d. potvarkiu Nr. P1-118 Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdis šaukiamas 2017 m. gruodžio 7 d. 9.00 val., Trakų rajono savivaldybėje, Vytauto g. 33, Trakai (Didžioji posėdžių salė (201 kab.)).
Tarybai siūloma svarstyti šiuos klausimus:
1. Dėl Trakų rajono savivaldybės 2017 metų biudžeto patikslinimo.
Teikia Danė Rudelienė, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja
2. Dėl žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių sumažinimo ir atleidimo nuo jų tvarkos aprašo patvirtinimo.
Teikia Danė Rudelienė, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja
3. Dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio administravimo tvarkos aprašo patvirtinimo.
Teikia Danė Rudelienė, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja
4. Dėl žemės nuomos mokesčio UAB „Kempingas slėnyje“.
Teikia Danė Rudelienė, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja
5. Dėl žemės nuomos mokesčio ŽŪB „Merkys“.
Teikia Danė Rudelienė, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja
6. Dėl žemės mokesčio Angelų kalvos bendruomenei.
Teikia Danė Rudelienė, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja
7. Dėl Trakų rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano patikslinimo.
Teikia Svetlana Žilionienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
8. Dėl Trakų rajono savivaldybės 2018 metų maksimalių asignavimų sritims/funkcijoms/programoms prognozuojamo plano patvirtinimo.
Teikia Svetlana Žilionienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
9. Dėl Trakų rajono savivaldybės administracijos didžiausio leistino valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš savivaldybės biudžeto, skaičiaus patvirtinimo.
Teikia Antanas Česlauskas, Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas
10. Dėl UAB „Trakų paslaugos“ 2016 metų finansinės atskaitomybės ir pelno (nuostolio) paskirstymo tvirtinimo.
Teikia Antanas Česlauskas, Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas
11. Dėl UAB „Trakų vandenys“ valdybos.
Teikia Antanas Česlauskas, Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas
12. Dėl Trakų rajono savivaldybės 2017 m. birželio 1 d. sprendimo Nr. S1-130 ,,Dėl Trakų rajono 2017–2020 m. valstybinės reikšmės kelių asfaltuojamų ruožų tarp skirtingų kelio dangų prioritetinės eilės patvirtinimo“ pakeitimo.
Teikia Aidas Rakauskas, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas
13. Dėl viešame aukcione parduodamo Trakų rajono savivaldybės nekilnojamojo turto sąrašo patvirtinimo.
Teikia Irena Demčenkienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
14. Dėl sutikimo perimti valstybės turtą savivaldybės nuosavybėn.
Teikia Irena Demčenkienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
15. Dėl negyvenamosios patalpos, esančios Birutės g. 44, Trakuose, perdavimo pagal panaudos sutartį.
Teikia Irena Demčenkienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
16. Dėl savivaldybės būsto nuomos.
Teikia Onutė Repečkienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
17. Dėl prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo.
Teikia Kęstutis Vilkauskas, Trakų seniūnijos seniūnas
18. Dėl viešosios įstaigos Trakų kultūros rūmų 2018 m. veiklos plano patvirtinimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
19. Dėl viešosios įstaigos Lentvario kultūros rūmų 2018 m. veiklos plano patvirtinimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
20. Dėl biudžetinės įstaigos Rūdiškių kultūros centro teikiamų paslaugų minimalių įkainių patvirtinimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
21. Dėl biudžetinės įstaigos Rūdiškių kultūros centro 2018 m. veiklos plano patvirtinimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
22. Dėl Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2018 m. veiklos plano patvirtinimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
23. Dėl Trakų rajono Rykantų universalaus daugiafunkcio centro 2018 m. veiklos plano patvirtinimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
24. Dėl Kūno kultūros ir sporto centro 2018 m. veiklos plano tvirtinimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
25. Dėl pritarimo Trakų rajono švietimo įstaigų strateginiams planams.
Teikia Alina Jakonis, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja
26. Dėl maksimalių socialinės globos išlaidų finansavimo dydžių nustatymo.
Teikia Danutė Zalieckienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja
27. Dėl Trakų rajono savivaldybės socialinių paslaugų sąrašo ir kainų patvirtinimo 2018 metams.
Teikia Danutė Zalieckienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja
28. Dėl pavadinimų gatvėms suteikimo.
Teikia Dalia Daudaitė, Architektūros skyriaus geodezininkė
29. Paklausimai. Informacija.

 

 

Savivaldybėje – paroda „Medis Lietuvos architektūroje“

Trakų rajono savivaldybės antrame aukšte nuo lapkričio 28 d. eksponuojama paroda, pristatanti įvairių laikotarpių ir tipologijų medinės architektūros pavyzdžius Lietuvoje.
Parodoje „Medis Lietuvos architektūroje“ reprezentuojami šalies medinę architektūrą charakterizuojantys blokai: „Etnografinė architektūra (kaimai, sodybos), „Dvarų sodybos“, „Sakralinė architektūra“, „Medinė architektūra miestuose XIX a. – XX a. pr.“, „Šiuolaikinė medinė architektūra“. Parodos mecenatas – Lietuvos kultūros taryba, parodos kuratorė – Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė.
Maloniai kviečiame apsilankyti Trakų r. savivaldybėje, susipažinti su iškiliausiais istoriniais bei šiuolaikiniais medinės architektūros pavyzdžiais Lietuvoje.

EVELINA ŠUSCICKYTĖ,
Trakų rajono savivaldybės kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė

 

Savivaldybėje – susitikimas su Seimo kontrolieriumi R. Šukiu

Susitikimo dalyviai (iš kairės): Seimo nariai J. Narkevič, J. Baublys, J. Liesys, Seimo kontrolierius R. Šukys, rajono savivaldybės merės pavaduotoja M. Puč

Lapkričio 27 dieną rajono savivaldybėje lankėsi Seimo kontrolierius Raimondas Šukys. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo nariai Jonas Liesys, Juozas Baublys, Jaroslavas Narkevič.
„Trakų rajono savivaldybė tikrai nėra tarp tų šalies savivaldybių, iš kurių daugiausia gauname skundų“, – tvirtino svečias, apžvelgęs Seimo kontrolierių kuruojamas sritis, svarbiausius klausimus, dėl kurių kreipiasi gyventojai, ateities veiklos uždavinius ir kryptis.
R. Šukys pabrėžė, kad Seimo kontrolierių veiklos tikslas – ginti žmogaus teises į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūrėti ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms.
Po susitikimo su savivaldybės vadovais bei darbuotojais R. Šukys ir parlamentarai priėmė gyventojus.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Savivaldybė perka vieno ir dviejų kambarių butus

Trakų rajono savivaldybės administracija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. birželio 25 d. nutarimu Nr. 841 patvirtintu Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimo ar nuomos teisių į šiuos daiktus įsigijimų tvarkos aprašu, skelbiamų derybų būdu perka pilnai įrengtus butus, kurie bus skirti socialiniams būstams įrengti.
Perkamų butų vieta: Lentvaris ir/ar Naujasis Lentvaris, Trakų rajono savivaldybė.
Perkamų butų kiekis: šeši vieno kambario butai (šešios pirkimo dalys) ir aštuoni dviejų kambarių butai (aštuonios pirkimo dalys).
Pasiūlymų pateikimo terminas: 2017 m. gruodžio 20 d. 10 val.
Pirkimo dokumentai. Dokumentus galima rasti žemiau pateiktoje nuorodoje arba gauti atvykus į Trakų rajono savivaldybės administraciją, Vytauto g. 33, Trakai, 104 kab.
Pasiūlymo pateikimas. Norint pateikti pasiūlymą, reikia užpildyti paraišką ir siūlomo parduoti buto techninės būklės aprašymo formą, pateikti kadastrinių matavimų bylos ir nuosavybę patvirtinančių dokumentų kopijas, buto energetinio efektyvumo sertifikato kopiją. Dokumentai pateikiami lietuvių kalba.
Paraiškos su priedais užklijuotuose vokuose turi būti pateiktos Trakų rajono savivaldybės administracijai adresu Vytauto g. 33, Trakai, 104 kab. iki vokų atplėšimo procedūros pradžios, t. y. iki 2017 m. gruodžio 20 d. 10 val. Ant voko turi būti užrašyta „1 kambario butų pirkimai“ arba „2 kambarių butų pirkimai“, nurodyta, kurioje pirkimo dalyje dalyvaujama.
Pasiūlymų vertinimas. Pasiūlymai vertinami atsižvelgiant į nustatytus vertinimo kriterijus ir derybų rezultatus.
Informacija teikiama tel.: (8 528) 58 308 arba
(8 528) 58 320.
Išsamesnė informacija – svetainėje www.trakai.lt, skiltyje BUTŲ PIRKIMAS.

Trakų rajono savivaldybės administracijos informacija

 

Padėkota Trakų rajono ūkininkams ir verslininkams

Padėkos vakare – vienas geriausių rajono ūkininkų D. Marcinkevičius ir merė E. Rudelienė

Lapkričio 23 dieną buvo pagerbti rajono ūkininkai ir verslininkai. Padėkos renginio metu įteiktos Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės nominacijos ir padėkos. Renginys skirtas susiburti ir pagerbti aktyviausius, skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.
Apdovanojimas už socialiai atsakingą verslą, kuriant Trakų rajono socialinės ir kultūrinės pažangos tvarumą, įteiktas UAB „Grainmore“, už kultūros ir švietimo iniciatyvas įgyvendinantį verslą, kuriant Trakų rajono socialinės ir kultūrinės pažangos tvarumą – UAB „Žvyro karjerai“.
Apdovanoti konkursų „Geriausias Trakų rajono ūkis 2017“ laimėtojas ūkininkas Rimas Šilalė, „Geriausias ekologinės gamybos ūkis“ laimėtoja – Rita Kurdzikauskienė bei „Geriausias Trakų rajono bitininkas 2017“ – Virginijus Pockevičius.
Už nuolatinę paramą ir partnerystę, geranorišką ir konstruktyvų dialogą, skatinantį atsakingą požiūrį į Trakų rajono seniūnijų ekonominę, socialinę ir kultūrinę gerovę merė E. Rudelienė padėkojo šioms Trakų rajono savivaldybės įmonėms: uždarosioms akcinėms bendrovėms „Trakų kooperacijos prekyba“, „Elektros pasaulis“, „NS2“, „Lentvario mediena“, „Solė LT“, „Arversa“, „Staginis“, „Medarvitas“, „Metasta“, „Miškinių karjeras“, „Šventininkų karjeras“, „Karališka kibininė“, „Altitudė“, „Stvima“, Lietuvos ir Vokietijos UAB „Gealan Baltic“, „Nemuno banga“, „Antrinio perdirbimo grupė“, „Baltic stages“, „Ecoservice projektai“, „Maniga“, J. Matkevičiaus individualiai įmonei. Už šeimos verslo, perduodamo iš kartos į kartą, puoselėjimą, sėkmingą įmonės šeimos, nuosavybės ir paties verslo suderinamumą – uždarosioms akcinėms bendrovėms „Soltra“ ir „Vilkokšnio vingis“.
Trakų rajono ūkininkams: Beatai ir Ričardui Blažoniams, Dainiui Kairiui, Rimantui Judickui, Vidai Kananavičienei, Edvardui Vainovskij, Zenonui Trainovič, Halinai Tunevič, Vikentijui Rudis, Janinai Kirilovai, Vincentui Veličkai, Stanislavai Doškuvienei, Tomui Dabašauskui, Donatui Marcinkevičiui, Valerijanui Jusioniui, Andriui Audžiui Grigui padėkos įteiktos už pažangų ūkininkavimą, žemės ūkio gamybos efektyvumo didinimą ir bendruomeninę veiklą.
Įteikus nominacijas ir padėkas renginio vedėjas Dainius Palivonas pakvietė visus išbandyti seniūnijose veikiančių įmonių, ūkininkų kūrybiškumą: sukurti seniūnijos produktą, sugalvoti 5 sėkmingos seniūnijos veiklos taisykles. Komandų lyderiais paskirti seniūnai. Po šmaikščių seniūnijų prisistatymų iš atsitiktinių dalyvių pateiktų žodžių renginio vedėjas D. Palivonas ir dainininkė Aistė Tamkevičiūtė sukūrė Trakų himną repo ritmu „Meilė kibinams“.

DOMINYKA SEMIONOVĖ,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

 

Kviečiame siūlyti kandidatus Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijoms

2006 m. Trakų rajono savivaldybė įsteigė specialų apdovanojimą labiausiai kraštui nusipelniusiems žmonėms, kurį simbolizuoja trijų laipsnių Vytauto Didžiojo nominacija. Šis prestižinis apdovanojimas skiriamas už geriausius pasiekimus šiose srityse:
1. už verslo subjektų vystymą, darbo vietų kūrimą, rajono gyventojų užimtumo didinimą;
2. žemės ūkio pasiekimus ir kaimo plėtrą;
3. švietimo naujovių diegimą ugdymo procese ir aktyvią, kūrybingą pedagoginę veiklą;
4. bendrosios gyventojų kultūros vystymą, etnokultūros tradicijų puoselėjimą, tautinių mažumų kultūros plėtrą bei kultūrinių iniciatyvų įgyvendinimą;
5. socialinės infrastruktūros vystymą (socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrą, neįgaliųjų socialinę integraciją, socialinės paramos teikimą ir t.t.);
6. sveikatos apsaugos plėtrą ir sveikos gyvensenos propagavimą;
7. sėkmingą nevyriausybinių organizacijų ir piliečių bendradarbiavimą su savivaldybės institucijomis bei aplinkos kokybės gerinimą;
8. kūno kultūros ir sporto plėtrą;
9. kitą visuomeninę veiklą;
10. įvairiapusę ir subalansuotą turizmo paslaugų plėtrą.
Raginame Trakų rajono įmones, įstaigas, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes bei visus gyventojus aktyviai siūlyti asmenis Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijai gauti. Pateikite Jūsų siūlomo kandidato duomenis (pagal pridedamą anketą) iki 2018 m. sausio 5 d. 17 val. Kandidatūras vertins Nominacijų vertinimo ir skyrimo komisija. Laimėtojai bus apdovanoti 2018 m. vasario 16 d. iškilmingo minėjimo metu.
Anketas, kurias rasite savivaldybės internetinėje svetainėje www.trakai.lt, Naujienų skiltyje, prašome teikti per Trakų rajono savivaldybės Dokumentų valdymo skyriaus priimamąjį (I a.) arba el.p. dokumetai@trakai.lt. Daugiau informacijos apie konkursą gali suteikti Kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Evelina Šuscickytė, tel.
(8 528) 50 480, el.p. evelina.suscickyte@trakai.lt

Trakų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus informacija

Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Užs. Nr. 4361