Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

Trakai: nuo gyvosios istorijos link modernaus miesto

Stulbinamai įvairūs. Šiedu žodžiai tinka nusakyti pastarojo meto geriesiems pokyčiams tiek Trakuose, tiek visoje Trakų rajono savivaldybėje, juolab pasitinkant naujuosius – Lietuvos šimtmečio metus. Tai juntama, įsigilinus į daugelį savivaldybės gyvenimo sričių. Ypač – kalbant apie investicijas, švietimą, kultūrą, socialinę aplinką, aktyviai plėtojamą turizmą ar sportą.
Atlikti ir planuojami darbai įrodo, kad ne tik stipriai įsibėgėta, bet ir pasiekta proveržio. To nuosekliai siekiama, tarnaujant visuomenei, kad jos lūkesčiai pildytųsi, be to, susitelkus sutinkami nauji iššūkiai, o jų, kaip žinia, netrūksta bet kurioje savivaldybėje. Tad darnus komandinis darbas, profesionalumas, naujovių diegimas padeda pasiekti pastebimų rezultatų.

Investicijos keičia gyvenimą
„Investicijos į įvairią infrastruktūrą yra tas lakmuso popierėlis, kuris parodo, kiek gerėja ir keičiasi savivaldybės gyvenamoji aplinka. Ar savivaldybė yra ta vieta, apie kurią su pasididžiavimu sakoma: čia gera gyventi visiems. To tikimės ir siekiame, o vadovaudami rajonui norime, kad mūsų komandą sietų su pozityviais pokyčių ženklais“, – sako rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė

Vienas iš pastarojo meto darbų, kuris išskirtinai pakeitė Trakų veidą, yra neseniai baigtas trijų miesto gatvių su modernia turbožiedine sankryža, projektas. Viso projekto vertė – apie 2,7 mln. eurų, iš kurių 1,5 mln. investavo Trakų rajono savivaldybė. Rekonstrukcijos darbai vyko mažiau nei metus. Tikimasi rekonstruoti ir Trakų autobusų stotį.

Trakų rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč

Svarbiausių investicijų eilėje – labai svarbus Trakų aplinkkelio projektas, kuris padės išvengti spūsčių, saugiai nukreips transporto srautus aplenkiant Trakus ir įsukant į valstybinės reikšmės kelią, vedantį link Marijampolės. Link realių darbų artėja ir Lentvario geležinkelio pervažos-tunelio projektas, apie kurį savivaldybės gyventojai svajoja jau ne vieną dešimtmetį. Šiame, didžiausiame rajono mieste, bus įgyvendinti bent keli projektai, kurie pagerins ir pagražins viešąsias erdves. Prie Graužio ežero bus įkurta šiuolaikiška laisvalaikio zona, bus įrengtos daugiafunkcės sporto aikštelės prie gimnazijų, bus visiškai renovuota Motiejaus Šimelionio gimnazija, rekonstruotas miesto kino teatras, kuriame įsikurs kultūros rūmai ir biblioteka.

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius

Daugiafunkcis sporto aikštynas yra jau baigiamas Trakuose, ruošiamasi įgyvendinti dar vieną ambicingą projektą – įrengti 350 vietų daugiafunkcę sporto salę. Trakiečius ir miesto svečius, žinoma, džiugins planuojami Lukos (Bernardinų) bei Totoriškių ežerų pakrančių pėsčiųjų-dviračių takų statybos projektai. „Per pastaruosius trejus metus į infrastruktūros projektus jau buvo investuota 8 mln.eurų, pradėti vykdyti 20 naujų projektų, kurių vertė sieks
12, 6 mln. eurų“, – pastebi merė E. Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič

Yra naujovių ir socialinėje srityje. Savivaldybė ketina Lentvaryje nupirkti 21 butą socialiai remtiniems žmonėms, o iki Naujųjų į dar kvepiančius dažais būstus prie Trakų įsikels 16 remtinų šeimų.
„Naujų investicijų projektų įgyvendinimas, be abejonės, įtakoja ir įtakos palankesnę aplinką gyventi ir kurti tiek Trakuose, tiek visoje savivaldybėje, sudarys geresnes sąlygas ir gyvenimo kokybę vietos žmonėms, benduomenėms“, – pažymi rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Apie milijonas svečių
Vienas iš Trakų rajono savivaldybės veiklos prioritetų – turizmo ir kultūros plėtojimas. Ir čia Trakai susiduria su dar vienu iššūkiu. Miestas ne tik nori būti gyvuoju istorijos disneilendu, garsiu kultūros paveldo lobynu, bet ir moderniu miestu. Suderinti sena ir nauja – visada sudėtinga. Be to, tai daugiakultūrė ir turtinga įvairių tautų tradicijų ir savasties vietovė.
Šiais metais, pagerbiant totorių ir karaimų tautas, su kuriomis neatsiejami Trakai, buvo atidarytas žymaus karaimų visuomenės ir kultūros veikėjo Simono Firkovičiaus bei Totorių skverai. Jie papildė populiariausias turistų lankomas vietas – Trakų pilis, Sakralinio meno parodą, Serajos Šapšalo karaimų tautos muziejų,Užutrakio dvarą. Akivaizdu, kad į senąją sostinę bet kuriuo metų laiku plaukia dideli turistų srautai, kuriuos suskaičiuoti nelengva. Šalies turizmo departamento duomenimis, per šiuos metus Lietuvą aplankė per milijoną turistų ir apie 80 proc. jų viešėjo ir Trakuose. Jų patogumui turizmo naujovė – šiemet pradėjęs kursuoti traukinukas, kuris iš Trakų nuveža į vieną žymiausių šalyje kultūros paveldo objektų – Užutrakio dvarą.
Pastebėtina, kad vis daugiau Trakuose bei visoje savivaldybėje gausėja vietinių keliautojų. Regis, tampa madinga ne tik keliauti po svečius kraštus, bet geriau pažinti savo gimtąją šalį. Suprantama, nes Trakai – tai išskirtinai vaizdingas žalias ežerų kraštas su išplėtota turizmo infrastruktūra. Trakuose ir apylinkėse yra 4900 vietų viešbučiuose, kaimo turizmo sodybose ir kt. turizmo paslaugų įmonėse, 4000 vietų veikia visus metus. Pagal vietų skaičių, tenkančių vienam gyventojui, šalyje rajono savivaldybė – pirmame penketuke.
Įsimintina, kad šiemet Trakai įsitraukė į išskirtinio istorijos ir kultūros įvykio minėjimo iškilmes. Šiemet šalies Seimas ir Lietuvos vyskupai 2018-uosius paskelbė Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejaus metais. Stebuklingu laikomo paveikslo karūnavimo jubiliejui skirti renginiai jau prasidėjo ir vyks visus ateinančius metus, tapdami dar vienu kultūrinio turizmo ir piligrimystės maršrutu.
„Piligriminės kelionės pas Trakų Madoną – primiršta, bet atgaivinama tradicija. Šis paveikslas nuo seno garsėjo stebuklingomis galiomis, tad 1718 m. jis buvo karūnuotas popiežiaus Klemenso XI atsiųstomis karūnomis. Paminėdami karūnavimo jubiliejų turime progą pranešti dar vieną gerą žinią apie Trakus“, – tvirtina rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič.

Suvažiavo Lietuvos Kalėdų Seneliai
„Trakai – tai senoji sostinė, viso pasaulio karaimų sostinė, irklavimo sostinė ir jau kelerius metus – Kalėdų Senelių sostinė“, – šypsodamasi sako merė E. Rudelienė apie jau septintąjį kartą rengiamą kalėdinių renginių ciklą „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“, kuris vyksta daugiau nei mėnesį.
Gruodžio 16-ąją Trakus užplūdo apie trisdešimt Kalėdų Senelių, suvažiavusių iš visų Lietuvos regionų. Gruodžio 17 dieną buvo nulieta rekordinio dydžio šokolado plytelė, kurią pagamino „AJ šokolado“ meistrai. Ši plytelė neįprasta – tai simbolinis šokolado kelias nuo sostinės Gedimino bokšto iki Trakų pilies. Gruodžio 26-ąją, antrąją Kalėdų dieną, buvo sugrota rekordinė polka, kuri truko net 1 val. 40 min.
Tai vienas iš renginių, kurie pritraukia lankytojus šaltuoju metų laiku. Tačiau laikas greit bėga, ir vasarop į Trakus vėl bus skubama ne tik pavalgyti kibinų, aplankyti pilis, pasimaudyti ežeruose, bet ir į tradicinius, didelį populiarumą pelniusius kultūros renginius:„Galvės Jazz fiestą“, „Užutrakio vakarus“, „Trakų fanfarinę savaitę“, „Spalvotų šypsenų šventę,“, „Skambėk, lenkų daina“, „Kopūstinės kermošių“ir kt.

Nusimetė senus rūbus
Trakų rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio šalyje, kurioje nerimo nekelia bedarbystė, jos nepurto drastiški emigracijos mastai, o gyventojų skaičius yra stabilus. Vienas iš rodiklių, kad Trakai ir jų apylinkės yra gera vieta gyventi, kurti savo ir vaikų ateitį – tai sutvarkyti vaikų darželiai, mokyklos, jų aplinka ir kokybė.
„Neabejoju, kad įtakos turi ir tai, jog rajone modernizuotos, rekonstruotos bene visos mokymo įstaigos ir vaikų darželiai. Atvykę iš kitų miestų, net Vilniaus, stebisi, kad mūsų vaikų darželiuose, mokyklose jauku, patalpos šiuolaikiškai sutvarkytos, diegiamos pažangios ugdymo programos. Tačiau ne visada taip buvo. Prireikė ne vienerių metų nuoseklaus darbo – švietimo sričiai visada skyrėme daug dėmesio, todėl dabar turime kuo pasidžiaugti“, – pastebi rajono savivaldybės merės pavaduoja Marija Puč.
Pastaraisiais metais buvo rekonstruotas bei modernizuotas Paluknio „Medeinos“ ir Longino Komolovskio gimnazijų pastatas, vidaus modernizavimo darbai atlikti Trakų Vytauto Didžiojo, Lentvario „Versmės“ ir Rūdiškių, Trakų gimnazijose. Šiemet pradėta vienos didžiausių mokymo įstaigų Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos rekonstrukcija.
Seną rūbą nusimes ir Trakų meno mokykla. Ji modernizuojama ir rekonstruojama ES struktūrinių fondų ištekliais, pasitelkus užsienio partnerius iš Lenkijos, Gižycko miesto.
Moksleiviai rajono mokymo įstaigose ugdomi aktyviai pasitelkiant inovatyvius sprendimus. Vienas iš jų – šį rudenį visiems rajono mokyklų penktokams savivaldybės iniciatyva padovanoti mikrokompiuteriai, su kuriais vaikai įgyja programavimo pradmenų.

Trakai – ir sporto Meka
Trakus drąsiai galime vadinti labai sportišku miestu. Čia kasmet vyksta vis daugiau masinių tarptautinio lygio sporto renginių: nuo kelis dešimtmečius „Gintarinių irklų“, „Galvės“ irklavimo regatų, tarptautinio Trakų pilies smiginio turnyro, parasparnių čempionato iki prieš kelis pradėtų ir įsitvirtinusių „Trakų pusmaratonio“ bei „Trakų triatlono“. Ateinančią vasarą Trakuose debiutuos naktinis bėgimas, kuris, tikimasi, taps tradicinis. Po dešimties metų pertraukos Galvės ežere vėl vyks pasaulio irklavimo meistrų čempionatas.
Trakuose vis dažniau rengiami jaunių, jaunimo, meistrų Europos ir pasaulio irklavimo čempionatai. Ne už kalnų diena, kai čia vyks didžiausi šios sporto šakos renginiai – pasaulio suaugusiųjų čempionatai. Todėl irkluotojai pagrįstai Trakus vadina irklavimo Meka.
Be to, nuolat vyksta vaikų futbolo, baidarių kanupolo, veteranų krepšinio, stalo teniso turnyrai. Vasarą labai populiarios irklentės ir žygiai turistinėmis baidarėmis. Įvairiose mėgėjų lygose rajonui garbingai atstovauja futbolo, krepšinio, tinklinio, ledo ritulio mėgėjai. Siekiant sportiškumo, sveikos gyvensenos, investuojama į dviračių ir pėsčiųjų takų plėtrą.
„Linkiu, kad visi keliai vestų į mūsų visų Trakus – šalies valstybingumo simbolį. Noriu, kad Trakus aplankęs trokštų sugrįžti kiekvienas: ne tik išgirsti istorinės praeities aidų, atverti kultūros paveldo ir gamtos lobių, bet ir pažinti sportišką, modernų, veržlų, atvirą pasauliui miestą bei rajoną. Juk Trakų vardas kiekvienam iš mūsų skamba taip pat reikšmingai kaip Lietuva“, – sako rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Kalėdos Trakuose dovanojo rekordinę polką su mere ir stebuklingą šokio pasaką

Šokio pasaka „Alisa stebuklų šalyje“ pakerėjo ne tik vaikus, bet ir suaugusius

Antrąją Kalėdų dieną Trakuose buvo ką veikti, kad iškratytum gausių šventinių vaišių perteklių. Į neįprastas Lietuvos armonikierių varžytuves Užutrakio dvare pakvietė tradicinio renginio „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ organizatoriai.
Dvaro karietinėje ilgiausios, be pertraukos griežiamos polkos, rekordo siekė per dvidešimt Lietuvos armonikierių. Jiems dirigavo generolas – Aukštaitijos armonikierių vadas Kęstutis Kuzmickas, o varžytuves pradėjo pats Senelis Kalėda. Polka truko net 1 val. ir 40 minučių.
Pirmąją polką smagiai sutrypė išskirtinė patyrusių šokėjų pora – Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė ir Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas. Abu yra šokę tautinių šokių ansambliuose ir niekados nepraleidžia progos smagiai pašokti. Jų pavyzdžiu pasekė ir kiti šokėjai, bet neatsirado nė vieno, kuris sugebėtų be poilsio atlaikyti visas varžytuves. O muzikantai puikiai atgrojo neeilinį polkos maratoną.

Armonikierių armija iš visos Lietuvos sugriežė net 1 val. 40 min. trukusią polką

Tuo kalėdinės linksmybės Trakuose nesibaigė. Popiet suaugę ir maži rinkosi į premjerinį spektaklį. Trakų kultūros rūmų scenoje sužėrėjo šokio pasaka „Alisa stebuklų šalyje“. Spektaklį režisavo talentinga menininkė Sofiko Lavrukaitis. Publika buvo sužavėta režisierės ir jaunųjų artistų pasirodymu ir jau nekantriai laukia naujų pastatymų.
Baigiamasis septintą kartą vykstančios „Trakų – Kalėdų Senelių sostinės“ šventės renginys vyks ateinančių metų sausio 6-ąją, per Tris Karalius.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Dėl 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiančių alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų

2018 m. sausio 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama mažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą ir vartojimą:
1) Trumpinamas prekybos alkoholiniais gėrimais laikas mažmeninės prekybos vietose – jose bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais pirmadienį – šeštadienį nuo 10 val. iki 20 val., sekmadieniais nuo 10 val. iki 15 val.;
2) Keičiama mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo vietose tvarka viešojo maitinimo vietose pirmadienį – šeštadienį nuo 20 val. iki 10 val., o sekmadieniais – iki 10 val. ir nuo 15 val. nebebus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais atidarytoje pakuotėje (pvz., parduoti butelius be kamštelių, atidarytas skardines ir pan.). Visi alkoholiniai gėrimai nurodytu paros laiku galės būti parduodami tik išpilstyti į vartojimui vietoje pritaikytą tarą (taures, bokalus, grafinus ir pan.) bei užtikrinant jų vartojimą vietoje, taip pat alkoholinių gėrimų pirkėjams minėtu paros laiku uždraudžiama išsinešti įsigytus alkoholinius gėrimus iš viešojo maitinimo vietų;
3) Nuo 18 iki 20 metų didinamas amžius, nuo kurio leidžiama parduoti, įsigyti, vartoti ar turėti alkoholinius gėrimus. Siekiant išvengti pardavėjų apsirikimo dėl pirkėjo amžiaus, prekybininkams nustatoma pareiga tikrinti kiekvieno, jaunesnio negu 25 metai, alkoholio pirkėjo tapatybę liudijantį dokumentą, o jo nepateikus – nustatoma pareiga alkoholio neparduoti;
4) Viešojo maitinimo vietų (barų, užkandinių, kavinių, restoranų, klubų ir pan.) administracijos privalės užtikrinti, kad jų valdomose viešojo maitinimo vietose asmenys, jaunesni negu 20 metų, nevartotų alkoholinių gėrimų;
5) Uždraudžiama alkoholio reklama (išskyrus įstatymo 29 str. 2 d. nustatytą leistiną informaciją prekybos alkoholiniais gėrimais vietose ir alkoholio verslu užsiimančių įmonių interneto svetainėse, taip pat ant šių įmonių pastatų, valdomo transporto ir kt.).

Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus informacija