Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

ADVENTUR 2018 lankytojus užbūrė kitokie Trakai

Trakų rajono savivaldybės komanda ADVENTUR 2018 lankytojams pristatė kitokius Trakus, nei daugelis yra įpratę matyti

Duris užvėrus tarptautinei turizmo ir laisvalaikio parodai „ADVENTUR 2018“, vykusiai „Litexpo“ parodų centre Vilniuje sausio 26–28 dienomis, trumpai norime apžvelgti pasiektus rezultatus.
Šių metų parodos temą „Keliauk kitaip“ darbo grupėje pradėjome diskutuoti ir „rinkti“ mintis į visumą vos tik pasibaigus 2017-ųjų parodai. Visos idėjos ir sumanymai darbo grupėje ir su rajono vadovybe buvo išdiskutuoti, sukurta 13 vizualizacijų – todėl šių metų parodos lankytojai išvydo visai kitokius Trakus.
Dažnas parodos lankytojas maloniai nustebęs klausė – čia Trakai? Parodos lankytojus pasiekė skleista žinia – Trakai tai daugiau nei Salos pilis, nors ir koks svarbus Lietuvai ir Trakams šis labiausiai Baltijos šalyse turistų lankomas objektas.
„#ApkeliaukTrakus“ stendo priešakyje išvydę žalią pievelę, miško augalų paklotę, pikniko krepšį, užburiančius Varnikų tako vaizdus iš viršaus ir tako viduje, iš „dangaus“ nusileidusias sūpynes – šimtai parodos lankytojų tuo susižavėjo, o emocijas dar pagyvino virtualiame skrydyje virš Trakų.
Pataikėme į dešimtuką – nes visi stendo lankytojai domėjosi informacija apie pažintinius takus pėstiesiems ir dviratininkams. Ir jaunas, ir vyresnio amžiaus lankytojas norėjo virtualiai paskraidyti ir įsiamžinti prie žalią pavasarinę šilumą skleidžiančių Trakų gamtos vaizdų.
Pasisupę ir virtualiai Trakus pažinę jaunieji lankytojai buvo apdovanoti vaikiška knygute „Dvi karūnos“, leisiančia geriau pažinti Trakų baziliką vaikų akimis.
Kitoje stendo pusėje „#ApiplaukTrakus“ visas tris parodos dienas praktiškai be pauzių rikiavosi eilutė norinčių realiai ir virtualiai pairkluoti Galvės ežere. Susidomėjimas irklavimu Lietuvoje didžiulis. O čia parodoje trakiečiai dar siūlo pačiam pabandyti nuirkluoti 250 metrų Galvės ežero trasoje. Manome, kad po šios parodos ne vienas vaikas patrauks į irklavimo treniruotes.
Visi, parodoje prairklavę virtualia trasa, gavo atšvaitus, USB raktus su virtualiais Trakų turizmo paslaugų pristatymais, greičiausiai įveikę – jubiliejinius „Gintarinių irklų“ medalius, 2018 m. kalendorius su Lietuvos irklavimo žvaigždėmis.
Šių metų parodos naujovė – atskira erdvė „Autentiškai Lietuvai“, kur trakiečių buvo itin gausu. Visas tris dienas Trakų krašto amatų stende amatas keitė amatą, didžiojoje scenoje kasdien matėme po du muzikinius prisitatymus. Stende dirbę Trakų krašto turizmo verslo atstovai taip pat lankytojams siūlė įvairias nuolaidas, parodos akcijas, šeimos paketus.
Ilgas, nuoseklus visų grandžių darbas, manome, davė gerų rezultatų. Geriausias to įrodymas – parodos lankytojų šypsenos ir puikūs atsiliepimai.
Trakus žino visa Lietuva ir parodyti lankytojui mūsų kraštą KITAIP, manome, pavyko.
Potencialus Trakų turizmo paslaugų vartotojas – jauna šeima (30 – 45 m. amžiaus), auginanti 2 vaikučius – todėl jiems reikia visko, kas aktyvu, mobilu, greit pasiekiama, saugu, geras kainos ir kokybės santykis.
Už pasirengimą parodai, naujų idėjų perteikimą apie Trakus nuoširdžiai dėkojame didelei komandai, kuri ties šia užduotimi puikiai padirbėjo. Rajono savivaldybės vadovams – už palaikymą ir skirtą finansavimą. Pasiruošimo „ADVENTUR 2018“ darbo grupei, savivaldybės administracijos ir įstaigų darbuotojams: Karolinai Narkevič, Dominykai Semionovei, Sigitai Nemeikaitei, Agatai Mankeliūnienei, Anai Gornovai, Irenai Karpičienei, Šarūnui Ūsui, Edvard Keizik, Tomui Grišiui.
Lietuvos irklavimo federacijai, irklavimo treneriui Sigitui Klerauskui ir parodoje talkinusiems jo auklėtiniams – jauniesiems irkluotojams. Kauno technologijos universiteto studentui Andriui Paulauskui už virtualios Galvės ežero trasos sukūrimą ir neatlygintiną įrangos nuomą.
Verslininkams: restoranų tinklui „Karališka Senoji kibininė“, laisvalaikio ir pramogų centrui „Trasalis“, kaimo turizmo ekosodybai „Saulėtas bebras“, „Baltų amatams“, irklavimo klubui „Auksinis yris“, gėlininkei Virginijai Kazakevičienei. Ačiū Trakų kultūros rūmų filmavimo/ fotografavimo komandai ir visiems socialinio tinklo feisbuko draugams už nuostabias akimirkas, užfiksuotas trakiečių stenduose.

LAIMA BALČYTIENĖ,
Trakų turizmo informacijos centro direktorė

 

Mokyklos nemažėja – ir seniūnijos netuštės

Rajono savivaldybės vadovai Paluknyje vykusiame susitikime su bendruomene aptarė nemažai aktualių gyventojams klausimų

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, rajono savivaldybės vadovai lankėsi Dusmenyse, Onuškyje ir Paluknyje. Domėtasi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena šių dviejų seniūnijų gyventojai, ko labiausiai pasigenda, kokių turi lūkesčių.
Šiose išvykose dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės patarėjas Tomas Romaška, merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.
Dusmenų kaimas yra pačiame rajono savivaldybės pakraštyje, jis negali pasigirti kokių nors įmonių veikla, tačiau žmones buria šviesūs bendruomenės namai, kuriuose įsikūręs kultūros centras, biblioteka. Dusmenyse aktyviai veikia dramos mėgėjai, čia rengiama garsi tradicinė Oninių šventė, kiti renginiai, pripildantys turinio Dusmenų gyvenimą. Dusmeniškiai netrukus paminės svarbias datas – bažnyčios 200-ąsias ir kaimo 525-ąsias metines.
Iš Dusmenų, pabendravus su gyventojais ir pasukus Onuškio link, pirmiausia aplankyta Donato Malinausko gimnazija. Jos direktorė Rima Blikertienė su pedagogais gimnaziją pristatė kaip daug keliaujančią, plečiančią akiratį ir laimingą mokyklą. Ją lanko daugiau nei 140 moksleivių, auga ir mažųjų pamaina jaukiame vaikų darželyje, kurį lanko apie 30 mažylių. Pasak direktorės, šįmetė Vasario 16-oji, Lietuvos šimtmečio diena, bus išskirtinė ir mokyklai, ir miesteliui. Onuškyje yra palaidotas Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataras Donatas Malinauskas, tad iškilmėse dalyvaus jo giminaičiai, vyks ne vienas šiai datai skirtas renginys. Gimnazijos mokytojai ir mokiniai tikisi, kad šį pavasarį bus baigta įrengti krepšinio aikštelė, kurios ypač laukia jaunimas, tikimasi savivaldybės paramos atnaujinant stadioną ir gimnazijoje įrengiant poilsio erdvę.
Vakarop Onuškio kultūros namų salėje susirinkę gyventojai pageidavo, kad gatvės ir keliai būtų dažniau žvyruojami, daugiau jų asfaltuojama, aptarė kitas aktualias problemas. Onuškio seniūnė Zita Aniulienė tarp būsimų darbų regi ir Onuškio Kipro Petrausko aikštės renovavimą, nugeležinimo įrenginių projektą, kitus darbus.
Apsilankymas Paluknyje taip pat prasidėjo nuo čia esančių dviejų – „Medeinos“ bei Longino Komolovskio gimnazijų, kuriose iš viso mokosi per 200 mokinių. „Medeinos“ gimnazijos direktorius Vytautas Gustas pasidžiaugė, kad savivaldybei skyrus lėšų, buvo suremontuoti keli kabinetai, koridorius. Savivaldybės biudžeto lėšomis kartu su parama iš Lenkijos atnaujintos klasės, koridoriai ir L. Komolovskio gimnazijoje. Abi mokyklos yra visiškai renovuotos, sutaupo nemažai lėšų šildymui, jaukios ir šiltos – vienos gražiausių visame rajone. Gimnazijų mokytojai pageidavo, kad būtų įrengtas eismo apribojimas prie autobusų stotelės šalia mokyklų, nes čia po pamokų susirenka nemažai vaikų.
Be dėmesio pernai neliko ir Paluknio vaikų darželis, kurį lanko apie 40 vaikų. Rajono savivaldybės lėšomis buvo suremontuotas pastato stogas, pakeista tvora. Darželio darbuotojai tikisi, kad pastatas bus ir apšiltintas. Savivaldybės vadovai pasidomėjo ir kaimo ambulatorijos darbo sąlygomis, aptarė galimybes jas pagerinti.
Seniūnijoje vykusiame susitikime su kaimo bendruomene neišvengta klausimų dėl gatvių, kelių tvarkymo bei apšvietimo. Pasak merės E. Rudelienės, tvarkoma tiek kelių, kiek yra finansinių galimybių. Rajone, pavyzdžiui, yra apie 600 km kelių, o per metus lėšų skiriama asfaltuoti vos 6 km, todėl vos ne pusė gaunamų prašymų, skundų seniūnijose – dėl kelių tvarkymo. Susitikime dalyvavęs bendrovės „Trakų vandenys“ direktorius Romualdas Ingelevič paragino gyventojus jungtis prie nuotekų tinklų ir informavo, kad pradedamas vandens nugeležinimo įrenginių įgyvendinimo projektas, tad dar šių metų pabaigoje palukniečiai turės švaresnį vandenį. Iš kitų svarbių kaimo infrastruktūros darbų paminėtas aikštės prie bažnyčios įrengimas, kelių tvarkymas.
Ir Onuškio, ir Paluknio seniūnijoje savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius išsamiai pristatė naująją komunalinių atliekų rinkliavą, atsakė į gyventojų klausimus, aiškino, kur kreiptis, iškilus neaiškumams.
Šiose išvykose džiugino ne tik seniūnų, seniūnijų darbuotojų bei pačių gyventojų aktyvumas. Beje, jų skaičius Onuškio seniūnijoje kiek apmažėjo (1736 asmenys), o Paluknyje išliko stabilus (1261 asmuo). Nepaisant demografinių slinkčių, gyventojų senėjimo, šiose seniūnijose pakanka pozityvumo, nes mokyklose mokosi pakankamai moksleivių, o į darželius patekti yra net mažylių eilė. Taigi kaimai keičiasi, bet neišgyvena nerimą keičiančio tuštėjimo meto.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

„Vadovų klubo 99“ atstovai lankėsi Trakuose

Merė E. Rudelienė (iš kairės) „Vadovų klubo 99“ atstovams pristatė Trakų rajoną

Trakų rajono savivaldybėje viešėjo „Vadovų klubo 99“ delegacija, kurią domino būsimi verslo bei jau įgyvendinti projektai, esama geroji patirtis.
Su svečiais bendravo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, supažindinusi su mūsų rajono demografine, verslo, kultūros aplinka, pateikusi įdomių faktų apie savivaldybę, minčių apie sukauptą patirtį bei galimą bendradarbiavimą.
„Vadovų klubas 99“ gyvuoja nuo 1999 metų ir apjungia savo veikloje įmonių vadovus. Veikla daugiausia plėtojama per dalijimąsi patirtimi, įvairius mokymus. Per metus klubas surengia septynias sesijas, kurių metu nagrinėjami verslui aktualūs klausimai.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Rajono vadovai vasario 8 d. lankysis Senuosiuose Trakuose

Vasario 8 d. (ketvirtadienį) Trakų rajono savivaldybės vadovai bei specialistai lankysis Senųjų Trakų seniūnijoje.
16.00 – Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla
16.30 – Senųjų Trakų seniūnija, biblioteka
17.00 – Senųjų Trakų lopšelis-darželis
17.30 – Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla
18.00 – Susitikimas su gyventojais (Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje)

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Sąskaitas už atliekų tvarkymą bus galima gauti ir elektroniniu paštu

Atsiradus atliekų tvarkymo atsiskaitymo naujovių, informuojame apie pasikeitimus.
Trakų rajono savivaldybės administracija primena, kad gyventojai, norintys gauti mokėjimo pranešimą už komunalines atliekas tik elektroniniu paštu arba kitu adresu nei deklaruota gyvenamoji vieta, turi apie tai pranešti komunalinesatliekos@trakai.lt arba kreiptis telefonu (8 528) 41 225.
Pasikeitus NT objekto savininkui, prašome nurodytu kontaktiniu el. pašto adresu atsiųsi VĮ Registro centro išrašo kopiją, įrodančią naujo savininko nuosavybės teisę, taip pat tai galite padaryti išrašo kopiją pristatydami į Trakų rajono savivaldybės administraciją, 309 kab.
Išsamesnę nformaciją apie komunalinių atliekų tvarkymą nuo 2018 m. sausio 1 d. galite rasti internetiniame puslapyje www.trakai.lt, pagrindiniame puslapyje pasirinkę rubriką „Atliekų tvarkymas“.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Kaip šiemet mokėsime už komunalines atliekas?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 711 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 20 d. nutarimo Nr. 384 redakcija), Trakų rajono savivaldybėje įvesta dvinarė komunalinių atliekų rinkliava, kurią sudaro pastovioji (abonentinė) ir kintamoji dalys.
Pastovioji (abonentinė) vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto, taikant priimtus tarifus. Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios paskirties objektų plotas yra 100 m2 bendro ploto.
Kintamoji vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo konteinerių ištuštinimo dažnio ir konteinerių tūrio. Visi buitinių atliekų konteineriai Trakų rajone yra paženklinti specialiu kodu, kuris automatiniu būdu leis matyti kiek, kieno ir kokio dydžio talpos konteineris buvo ištuštintas.
Mokėjimo pranešimus už komunalines atliekas Trakų rajono savivaldybės administracija siųs metų pradžioje – vasario mėnesį, už visą 2018 m. laikotarpį. Mokėjimo pranešime bus pateikiami apmokėjimo kvitai su brūkšniniais kodais, kurie suteiks galimybę sąskaitą už komunalines atliekas apmokėti dalimis arba visą sumą iš karto.
Įmokas bus galima sumokėti bankiniu pavedimu į komunalinių atliekų rinkliavos surenkamąją sąskaitą, kuri bus nurodyta mokėjimo pranešime, AB „Lietuvos paštas“ ir „PayPost“ skyriuose bei „Maxima“ kasose ir UAB „Perlo paslaugos“ loterijos terminaluose.
Svarbu paminėti, kad gyventojai negalės atsiskaityti pasinaudodami atsiskaitymo knygelėmis.
Gyventojai, norintys gauti mokėjimo pranešimą tik elektroniniu paštu, turi apie tai pranešti komunalinesatliekos@trakai.lt.


Vietinės rinkliavos kintamoji dedamoji nekilnojamo turto objektams, kurie naudojasi individualiais konteineriais:
1,0 Eur už 120 l talpos konteinerio ištuštinimą
2,0 Eur už 240 l talpos konteinerio ištuštinimą
5,9 Eur už 750 l talpos konteinerio ištuštinimą
8,0 Eur už 1100 l talpos konteinerio ištuštinimą
36,5 Eur už 5000 l talpos konteinerio ištuštinimą
Nekilnojamojo turto objektų savininkai, parašę prašymą ir Trakų rajono savivaldybės administracijai pristatę pažymą iš elektros energijos tiekėjo, kad nekilnojamojo turto objekte per prašomą laikotarpį nesunaudota daugiau kaip 45 Kwh elektros energijos, bus atleidžiami nuo kintamosios dalies mokesčio. Taip pat savininkai, kurių nekilnojamojo turto objektai yra netinkami naudoti/gyventi ar yra fiziškai sunaikinti, parašę prašymą ir pateikę statinio (-ių) techninės priežiūros aktą (jeigu nekilnojamojo turto objektas yra netinkamas naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintas) arba Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą (jeigu objektas yra sudegęs), taip pat bus atleidžiami nuo kintamosios dalies mokesčio.
Išsamesnę informaciją galite rasti internetiniame puslapyje www.trakai.lt, pagrindiniame puslapyje pasirinkę „Atliekų tvarkymas“. Taip pat prašymų formas ir iškilusius klausimus galite siųsti elektroniniu paštu komunalinesatliekos@trakai.lt bei kreiptis telefonu (8 528) 41 225.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Planuojama keisti adresus Lentvario sen., Selioviškių k., Lankų g., Grendavės sen., Antakalnio k., Antakalnio g.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. 1V-57 patvirtinto Numerių pastatams, patalpoms, butams ir žemės sklypams, kuriuose pagal jų naudojimo paskirtį (būdą) ar teritorijų planavimo dokumentus leidžiama pastatų statyba, suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo 7, 18.1 ir 18.5 punktų reikalavimais, planuojama keisti adresus: Lentvario seniūnijoje, Selioviškių k., Lankų g. 1, 1A; Grendavės seniūnijoje, Antakalnio k., Antakalnio g. 1A. Detalesnė informacija patalpinta Trakų rajono savivaldybės administracijos internetinėje svetainėje www.trakai.lt.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Užs. Nr. 4424