Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

„Verslo savaitė“: naujos patirtys ir atradimai

„Verslo savaitės“ metu apsilankyta penkerius metus sėkmingai veikiančioje mūsų rajone „Kinze“ įmonėje

Trakų rajono savivaldybė lapkričio 26–30 dienomis organizavo „Verslo savaitę“. Pirmąkart taip intensyviai bei įvairiapusiškai pristatyta verslo įmonių ir ūkininkų veikla.
Buvo surengtos verslo įmonių atvirų durų ir ūkininkų lauko dienos, specialistų konsultacijos verslo/ūkininkavimo klausimais, mokymai, konferencija bei kasmetiniai verslininkų/ūkininkų apdovanojimai. Verslo savaitės tikslas – dalintis gerąja patirtimi, skatinti tarpsektorinį dialogą, verslumą bei darnų bendradarbiavimą.

Skyrė ir specialias nominacijas
Lapkričio 29 dieną, šventinio renginio metu, už pasiekimus, inovacijas, socialinę atsakomybę, indėlį kultūrai, švietimui, bendruomenei, investicijas į verslumo skatinimą ir profesinius įgūdžius bus apdovanoti verslo ir ūkio atstovai. Pirmąkart buvo skirtos septynios specialios nominacijos verslininkams ir ūkininkams.

Viena pirmųjų privačių įmonių
Pačią pirmąją „Verslo savaitės“ dieną rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, pavaduotoja Marija Puč, merės patarėja Dominyka Semionovė, administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, jo pavaduotoja Karolina Narkevič, prisijungę tarybos nariai, verslo atstovai apsilankė keliose įmonėse.
Viena jų, pirmųjų privačių įmonių rajono savivaldybėje, veikianti nuo 1988 metų – tai bendrovė „Trakų žemė“, leidžianti rajono laikraštį. Apie pirmuosius nelengvus žingsnius dar iki Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo bei šiandienos iššūkius pasidalijo mintimis bendrovės įkūrėjas, vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius.

Plečia rinką užsienyje
Apsilankyta ir vienoje didžiausių rajone veikiančių įmonių – Lietuvos ir Vokietijos UAB „Gealan Baltic“. Guopstų kaime įsikūrusi bendrovė gamina langų profilius ir diktuoja šios verslo srities madas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, nuolat plečia gamybą, inovacijas bei užsakovų ratą iš viso pasaulio. Pastaraisiais metais pasiekta nemažo proveržio, tiekiant produkciją Korėjos rinkai. Trakų rajone bendrovė sėkmingai plėtoja verslą jau 9 metus, jos metų apyvarta – 25 mln. eurų.
Kita greta sėkmingai veikianti, bet gal mažiau pažįstama įmonė – tai UAB „Kinze“, gaminanti žemės ūkio mašinas. Tai JAV, Ajovos valstijoje, 1965 metais pradėjusios veiklą įmonės padalinys. Įmonė dirba mūsų rajone apie penkerius metus, yra pelniusi ne tik modernios, bet vienos labiausiai šalyje besirūpinančios darbuotojų saugumu bendrovės reputaciją.

Sėkmingai dirba Rūdiškėse
Lapkričio 27 d. rajono savivaldybės merė E.Rudelienė apsilankė UAB „Trakų kooperacijos prekybai“ priklausančioje Rūdiškių parduotuvėje. Ši Lietuvos kooperatyvų sąjungos tinklo įmonė yra sėkmingo verslo pavyzdys.
Prieš pusmetį vietoj seno maisto prekių parduotuvės pastato iškilo naujas. Jame įsikūrė maisto ir buities, pramoninėmis prekėmis prekiaujanti universali parduotuvė, tuo tarpu atskira ūkinių prekių parduotuvė buvo išnuomota. Atsinaujinimas lėmė sėkmę – bendra prekių apyvarta išaugo 1,7 karto. Merė pasidžiaugė, kad Rūdiškėse sėkmingai plėtojamas verslas suteikia kokybiškas paslaugas miestelio gyventojams, sukuria jiems geresnę gyvenamąją aplinką.

Gera proga jaunimui
„Savaitė, kuomet įmonės atvėrė savo duris, pristatė verslus gyventojams, mokiniams ir benduomenėms, rajone vyko pirmą kartą, bet manau, kad tai taps puikia tradicija ateityje.
Džiaugiuosi, kad renginiuose aktyviai dalyvavavo ir mūsų švietimo įstaigos, nes tai puiki proga jaunimui susipažinti su profesija ir sužinoti, kokios veiklos vystomos mūsų rajone. Dėkoju mūsų rajono įmonėms, kurios aktyviai prisijungė prie „Verslo savaitės“ renginių ir suteikė galimybę pažinti įmonę, pamatyti gamybos procesą“, – sakė rajono savivaldybės mere E. Rudelienė.

Atvėrė pasirinkimo galimybes
„Verslo savaitėje“ dalyvavo per 30 įmonių, įstaigų, kurios įvairiomis veiklomis prisideda prie verslumo informacijos sklaidos. Atvirų durų dienose jas aplankė savivaldybės atstovai, verslininkai, mokiniai, pavieniai lankytojai.
Renginyje aktyviai dalyvavo Onuškio Donato Malinausko bei Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijų mokiniai. Tikimasi, kad kitąmet aktyviau prisijungs kitos mokyklos. Juk pažintis su verslu ir profesijom formuoją sampratą apie darbą šioje srityje, gyvenimo kelio pasirinkimo galimybes.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Senelis Kalėda įgis neregėtų turtų – ims valdyti Trakų kunigaikštystę

Senelis Kalėda Trakuose įžiebs eglę ir su kitais Kalėdų Seneliais, susirinkusiais į suvažiavimą, perims valdyti visą Trakų kunigaikštystę

Senojoje sostinėje Trakuose viena gražiausių metų švenčių – Kalėdos – jau čia pat. Aštuntąjį kartą Kalėdas skelbia tradicinis renginių maratonas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“.
Daugiau nei mėnesį Kalėdų pramogos siaus ne tik Trakuose, bet ir visoje Trakų rajono savivaldybėje. Pirmieji kalėdiniai susitikimai, kuriuose pinami adventiniai vainikai, startavo jau lapkričio pabaigoje.
Tačiau didžiosios linksmybės prasidės gruodžio 7-ąją, kai Trakuose bus įžiebta žaliaskarė. Kaip visada, šventei diriguos Vyriausiasis Lietuvos Kalėdų Senelis Kalėda. Gruodžio 8-ąją Trakus sudrebins Lietuvos Kalėdų Senelių suvažiavimas. Į Trakų aikštę prie kultūros rūmų jie įriedės kalėdiniu traukinuku, o Senelis Kalėda „nukris“ tiesiog iš dangaus, atskridęs sraigtasparniu. Bus iškelta „Trakų – Kalėdų Senelių sostinės“ vėliava, o po to įvyks kita, ne mažiau jaudinanti ir labai netikėta ceremonija.
Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė perduos miestą ir visą savivaldybę valdyti Seneliui Kalėdai. Tiesa, ne visam laikui, bet per šventinius renginius, o jie truks net iki kitų metų, Trijų Karalių. Tačiau Senelis Kalėda bent šiuo metu galės pasijusti visos Trakų kunigaikštystės valdovu. Juolab, kad įsikurs savo puošnioje medinėje rezidencijoje apžvalgos aikštelėje priešais pilį. Čia Kalėdų Senelį kiekvieną savaitgalį galės sutikti vaikai, atvykę nuo Trakų autobusų stoties kalėdiniu traukinuku. Rezidencijoje jie ne tik bendraus su Kalėdų Seneliu, bet ir gaus „Maximos“ dovanotų saldainių.
Po valdžios perdavimo Kalėdų Senelių suvažiavimo dalyviai susirinks pilies apžvalgos aikštelėje ir pasirašys Gerumo deklaraciją. Ji liudys gerą žinią, kad ne tik per šventes, bet visur ir visada vaikai nebus skriaudžiami, o savo šeimose jaus šilumą ir meilę.
„Ar nebus gaila atiduoti Seneliui Kalėdai visą Trakų kunigaikštystę? Manau, kad naujasis valdovas neatsisakys ir mano pagalbos. Turime bendrą tikslą, kad tradicija tapęs renginys „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ būtų spalvingas,
šiltas, skatintų dalintis gerumu ir pasijusti viena didele šeima. Todėl labai laukiame švenčių ir kviečiame pas mus atvykti“, – sakė Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.
„Trakuose – Kalėdų Senelių sostinėje“ bus ką veikti kiekvieną savaitgalį. Trakų kultūros rūmuose nuolat ūš gerai užkurtas „Kalėdų fabrikas“, kuriame lauks užsiėmimai skirtingų veiklų cechuose. Įvairias edukacijas, susitikimus rengs ir Trakų krašto tradicinių amatų centras, be to, bus siekiama dar negirdėto – Kalėdų Senelių, pagamintų iš antrinių žaliavų, rekordo. Net 30-yje rajono savivaldybės mokyklų vyks šventinės dirbtuvės, kuriose iš nebereikalingų žaliavų bus meistraujami Kalėdų Seneliai. Konkurso dalyviai sieks pasidaryti kuo daugiau suvenyrinių Kalėdų Senelių !
Trakuose laukia dvi įspūdingos, džiaugsmingos, puošnios ir žėrinčios premjeros. Gruodžio 14 d. vyks žinomos atlikėjos Elizabeth Olshey programos „Džiazuojančios Kalėdos“ premjera, o 29-ąją – Sofiko Lavrukaitis režisuota magiška pasaka mažiems ir dideliems „Stebuklingojo žibinto beieškant“. Antrąją Kalėdų dieną Trakuose džiugins ilgiausios polkos varžytuvės, į kurias sugužės muzikantai ir šokėjai iš visos Lietuvos.
„Tikimės gausaus dalyvavimo ir polkos varžytuvėse, ir kituose renginiuose. Trakuose Kalėdos visada ypatingos“, – vylėsi vienas iš šio kalėdinių renginių ciklo sumanytojų, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas.
Kalėdų Seneliai iš Trakų kunigaikštystės bus išlydėti per Tris Karalius sausio 6-ąją. Liūdesį keliantį atsisveikinimą energija ir gera nuotaika užlies atlikėja Monique.
Kalėdinius stebuklus dovanos ir rajono merės globojama, penktus metus rengiama labdaros akcija „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas“. Daug geradarių aukoja ne tik pingų, bet ir nuperka sunkiau gyvenančių šeimų vaikams reikalingų daiktų. Šios ir kitos suaukotos dovanos per šventes pasieks visus akcijos dalyvius.
Kalėdų eglės bus įžiebtos visose savivaldybės seniūnijose ir įsuks į gausių renginių ratą kiekviename savivaldybės kampelyje – bendruomenėse, mokyklose, vaikų darželiuose.
Išsamiau apie renginius: www.trakai.lt, www.trakai-visit.lt

Trakų rajono savivaldybės informacija

Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Užs. Nr. 4706