- Galvė - http://www.galve.lt -

Apie tai, ką pamiršome

Į šiuolaikinį pasaulį pamažu grįžta senovės gydymo būdai ir metodai, kol kas dar vadinami netradiciniais, tačiau iš tikrųjų jie yra labai tradiciniai, t.y. prigimtiniai, pirminiai, kokius galėjo atrasti, suprasti ir taikyti žmogus savo ir kitų gerovei. Ir dabar, vaikui pargriuvus ar kitaip užsigavus, mama uždeda rankas ant sužeistos vietos, ir skausmas atslūgsta. Kita mama paima gysločio ar kraujažolės lapą, pamaigo jį, ir uždeda ant žaizdos ar sutrenkimo. Šie gydymo būdai – seni kaip pati žmonija.
Gydymas per rankas, plačiai įgijęs Reiki pavadinimą, taip pat yra senas ir paprastas būdas padėti sau ir kitam. Prisimintas ir atgaivintas, plačiau taikyti pradėtas ir išpopuliarėjęs XX a. viduryje, dabar jau pradėtas tyrinėti moksliškai. Mokslininkai kol kas negali paaiškinti, kaip veikia ši energija, sklindanti per žmogaus delnus, tačiau jos veiksmingumas jau įrodytas (JAV, Rusijoje) ir patvirtintas.
Gydymas Reiki (Reiki Rioho), arba Gyvybine energija, nedaro jokio šalutinio poveikio: jeigu ir nepadeda (o taip kartais būna), tai ir nekenkia. Tačiau kartais pasitaiko tokių atvejų, kai žmogui, pradėjus gydytis Reiki, sveikatos būklė pablogėja. Taip gali būti dėl susikaupusių neigiamų medžiagų tiek fiziniame, tiek subtiliajame kūnuose – joms pradėjus šalintis iš žmogaus organizmo toks laikinas pablogėjimas įmanomas. Taip kartais būna ne tik gydantis Reiki, tačiau pradėjus gerti arbatas, homeopatinius vaistus ar taikyti kitokius, natūralius gydymo metodus. To nereikėtų išsigąsti ir suvokti, jog gyvename visapusiškai užterštame pasaulyje, ir kad nors iš dalies atstatytume pusiausvyrą savyje, turime pasitelkti kantrybę ir savimonę.
Reiki gydymo būdas neprieštarauja jokiai religijai, kaip nepagrįstai dabar yra manoma: juk Saulės šviesa į Žemę sklinda vienodai, nepriklausomai nei nuo žmogaus rasės, nei nuo religijos, nei nuo finansinės padėties – kai ji šviečia, visi be išlygų galime ja mėgautis. Gerti arbatą, džiaugtis gėlių žydėjimu, jūros ošimu, vėjo gūsiais taip pat galime visi be išlygų. Taip ir gydymas Reiki, gyvybine energija, kuri srūva per delnus tų žmonių, kurių energetiniai kanalai iniciacijų metu yra atveriami, yra natūralus kiekvienam gyvam sutvėrimui– jį galima taikyti ir žmogui, ir gyvūnui, ir augalui, o jeigu reikia – netgi žemei, orui, vandeniui.
Reiki gydo žmogaus visumą: ir sielą, ir fizinį kūną. Organizmas pats paskirsto šią gydančią energiją ten, kur jos labiausiai tuo metu reikia. Jeigu žmogus yra išsekintas chroniškos ligos ar ja serga visą gyvenimą, gydymas Reiki gali arba tik stabilizuoti būklę, arba užtrukti labai ilgą laiką. Tai labai subtilus gydymo būdas, todėl kartais, kad pašalintume įsisenėjusią ligą ar problemą, ypač kai žmogus patiria (ar patyrė) daug streso ir įtampos, traumų, gali prireikti ir kitų netradicinės ar tradicinės medicinos būdų. Reiki galima taikyti ir vartojant medikamentus, ir, nenumatytu ar skubiu atveju, laukiant atvykstančių medikų. Šis gydymo metodas rekomenduojamas žmonėms, kurie:
– nori pagerinti savo fizinės sveikatos būklę,
– patiria nuolatinį stresą, įtampą,
– nuolat patiriantiems fizinius skausmus, kurių priežasties neranda medikai,
– kamuojamiems pervargimo, išsekimo, emocinio išsibalansavimo požymių,
– kurie nori pradėti eiti dvasinio pažinimo keliu,
– rasti atsakymus į užstrigusius klausimus, užsisenėjusias problemas,
– maloniai ir naudingai praleisti laiką, pailsėti ir atsipalaiduoti.

Reiki meistrė,
dailės terapijos specialistė
Silvija Gloden
Vytauto g. 69, Trakai
www.artherapy.doodlekit.com{jcomments on}