- Galvė - http://www.galve.lt -

Apie tai, ką pamiršome

Spindintys, greitai gaunami, pasiekiami daiktai užtemdė mūsų jusles ir protą: mes pamiršome ir tai, kas esame.
Manėme, kad šitie stebuklingi daiktai mus išgelbės – padės nudirbti daugybę darbų žymiai greičiau, padės greičiau pasveikti, greičiau nuvažiuoti, greičiau… Dabar gi gyvename skubesio, bruzdesio, triukšmo pasaulyje, prie įtampos pripratome tiek , kad jos ne tik nebepastebime, bet netgi patys ją skatiname tokiais įsitikinimais, kaip „aš turiu tai padaryti; jei aš to nepadarysiu, tai padarys Jis/Ji! Aš turiu tai pasiekti!“ ir t.t.
Savo laimėjimus iškėlėme aukščiau visko pasakydami „juk aš esu žmogus – protingiausia ir galingiausia būtybė Žemėje“ (kai kas drįsta teigti, kad netgi Visatoje). Ir tokiu būdu mes sutraukėme amžinąją grandinę: žemė (akmenys, mineralai) – augalai – vabalai – gyvūnai – žmonės. Kai nors viena iš šių dalių būna paneigiama, atmetama ar paniekinama, harmonija pasaulyje prarandama.
Panašiai sutrinka ir žmogaus funkcionavimas: jeigu žmogus nepripažįsta kurios nors savo dalies, sielos ar dvasios pasaulio, anksčiau ar vėliau „į duris“ pasibeldžia, t.y. į jo fizinį kūną, liga. Neaiškios kilmės ligos dabar itin dažnas reiškinys: galvos skausmai, sutrikęs virškinimas, alkoholizmas, skausmai įvairiose kūno vietose, ir kitos bėdos. Tokiu atveju griebiamasi tablečių – prarijau, ir skausmas praėjo. …Bet skausmas grįžta. Ir kamuoja savaites, mėnesius ar net metus. Nutinka ir taip, kad gydytojai neranda tų skausmų priežasties. Žmogaus fizinis kūnas jau yra „paskutinė instancija“, kurią pasiekė liga – dažnai ligos priežastys slypi subtiliuose kūnuose, t.y. dvasioje (arba sieloje).
Seniau nebuvo skubėjimo ir įvaizdžio, kokie „turime būti“, todėl ligų buvo mažiau ir jos buvo „grynesnės“, daugiau fizinio pobūdžio. Daugelį jų išgydydavo kaimo močiutės ir diedukai, vadinami išminčiais, žiniuoniais. Vaistai buvo natūralūs: žolelės, taukai, sviestas, naminukė (užpilta ant žolelių). Gydyta įvairiais būdais: užkalbėjimais, dainomis, apeigomis pirtyje, ir kt. Žodis, garsas, balsas, stichijos turėjo magišką galią gydyti. Taip buvo todėl, jog žmonės dar nebuvo pažeidę harmonijos, nutraukę nematomų saitų tarp savęs ir gamtos – žemės, vandens, ugnies, oro, medžio, augalo, gyvūno. Viską gaubė paslaptis ir nematoma galybė, kurią žmonės gerbė, garbino ir mylėjo. Ta meilė buvo natūrali, motiniška, pačios Motulės Gamtos mums duota, gal ne visada itin švelni, bet tikra, todėl visi liaudiški gydymo būdai ne gąsdino žmogų, o guodė, gerbė, globojo ir gydė. Todėl dabar, supratę, kad mokslo laimėjimus panaudojome ne tik žmogaus gerovės sukūrimui, bet ir savigriovai, turime pamažu pradėti taisyti klaidas. O tai padaryti galime labai paprastais klausimais: kas aš esu ir kam aš esu šioje nuostabioje Žemėje?

Reiki meistrė, dailės terapijos specialistė
Silvija Gloden
Vytauto g. 69, Trakai
www.artherapy.doodlekit.com{jcomments on}