- Galvė - http://www.galve.lt -

Aš myliu tave, Lietuva!

[1]
Dusmenų bibliotekoje vyko popietė „Myliu tave, Lietuva“, skirta Vasario 16-ajai, atkurtos Lietuvos 100-mečiui paminėti.
Šimtmečio minėjimas vyko kultūros namų salėje, kurį pradėjome giedodami V. Kudirkos Tautinę giesmę. Bibliotekos vedėja Rima Voverytė perskaitė pranešimą apie Vasario 16-ąją ir priminė, ypatingai vaikams, kad tai – viena svarbiausių ir reikšmingiausių Lietuvos istorijos datų. 1918 m. buvo paskelbta nepriklausoma, moderni piliečių valstybė, kurią turėjo valdyti demokratiškai išrinkta valdžia. Lietuvos šimtmetis yra tarsi sėkmės istorija, Lietuvos valstybė tapo Europos ir pasaulio istorijos subjektu, susiformavo moderni piliečių visuomenė, suvokianti laisvės ir su ja susijusios atsakomybės svarbą.
Renginyje buvo skaitomos gražiausios eilės apie Lietuvą, dainuojamos dainos, kurias atliko Dusmenų folkloro moterų ansamblis. Taip pat gėrėjomės Dusmenų kaimo jaunąja muzikante Andželika V., kuri grojo kanklėmis ir dainavo.
Dar prieš renginį visi susirinkusieji sudalyvavo akcijoje „Širdelė – Lietuvai“, ir taip kieme stovintis medis pasipuošė raudonomis širdelėmis ir trispalviais balionais, o popietei besibaigiant renginio dalyviai sudalyvavo dar vienoje iniciatyvoje – „Palinkėjimas Lietuvai“ ir širdelėse įrašė savo sveikinimus ir palinkėjimus Lietuvai. Tokių širdelių bibliotekoje bus surinkta 100, vėliau rinksime originaliausią sveikinimą ir, tikriausiai jau vasarą, apdovanosime jo autorių.
Taigi Dusmenų biblioteka laukia visų norinčių parašyti savo palinkėjimą Lietuvai.

Dusmenų bibliotekos informacija