Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Auksines mintis teks atidėti bent metams

Senosios sostinės riteriai „Trakai“ 0:1 pralaimėjo kertines rungtynes Vilniaus „Žalgiriui“ bei baigė kovą dėl čempionato aukso. Maža to, trakiškiams liko tik teorinės galimybės apginti vicečempiono titulą.


Prieš tris savaites galingai prieš „Žalgirį“ sužaidę „Trakai, šį antradienio vakarą neturėjo jokių šansų. Tai buvo tos rungtynės, kuriose nesisekė niekas – nei palaikyti kamuolio, nei tiksliai jį perduoti komandos draugams, nei kurti progas, o juo labiau įmušti nors vieną įvartį.
Vienintelis dalykas, kurio negalima prikišti „Trakams“ – pastangos. Jų buvo įdėta daug, tačiau futbole ne visada nuo tavęs viskas priklauso, futbolą kartais žaidi taip, kaip leidžia varžovai. Šiandien „Žalgiris“ „Trakams“ žaisti neleido.
Dėl diskvalifikacijos Olegas Vasilenka šiose rungtynėse buvo priverstas rungtyniauti be Aleksandro Byčenoko. Sunku pasakyti, kaip jis būtų ir ar būtų pakeitęs rungtynių eigą, tačiau be šimtą rungtynių „Trakų“ sudėty sužaidusio baltarusio nesisekė nuo pat pradžių.
Nors Olegas Vasilenka po rungtynių teigė, kad „Žalgiris“ jo nenustebino, tačiau „Žalgiris“ šįsyk buvo kitoks nei prieš tris savaites. Pagrindinis skirtumas – Vytauto Lukšos pasirodymas starto sudėty bei visas žaidimas per jį.
„Žalgiris“ dažniausiai rinkosi dešinįjį atakos kraštą, kuriame ir šeimininkavo V.Lukša. Tiesa, jei žalgiriečių atakos risdavosi aikštės viduriu, „Trakų“ gynyboje erdvės irgi buvo per didelės.
Per pirmąsias dvidešimt minučių žalgiriečiai prie trakiškių vartų sukūrė kelias situacijas, įskaitant ir vieną labai pavojingą, kurios metu tik per plauką kamuolys neatsidūrė riterių vartų tinkle.
Vėliau žaidimas kiek apsilygino, tačiau ir tuomet „Žalgiris“ žaidė aštriau, įtikinamiau ir, svarbiausia, valdė aikštės vidurį. Ir taip iki pertraukos.
Antrasis kėlinys startavo demonstruojant didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, o pirmoji „Trakų“ pusprogė buvo sukurta prieš pusę minutės iki praleisto įvarčio. Michailo Šiška ieškojo Diniaro Bilialetdinovo, perdavimas buvo per stiprus, o netrukus kontrataką kūrė „Žalgiris“ bei įmušė pergalingą įvartį.
Atrodė, kad neturėdami kur trauktis riteriai lips kuo greičiau lyginti rezultatą, tačiau didžiulis klaidų skaičius lygioje vietoje to padaryti neleido.
Per likusį laiką „Žalgiris“ sukūrė daugiau momentų nei „Trakai“ ir visiškai pelnytai iškovojo pergalę. Pergalę „Trakams“, viena vertus, užbaigiančią sezoną. Kita vertus, liko trejos rungtynės, kurių metu bus galima ruoštis 2018 metų sezonui.
„Mums nepasisekė, tačiau po keturių dienų mūsų laukia dar vienos rungtynės. Būtų negarbė manyti, kad tos rungtynės su „Sūduva“ mums bus tik formalumas. Nieko panašaus“, – sezono pabaigą reziumavo O.Vasilenka.

Fkt.lt