Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

AVARIJA KARIOTIŠKIŲ SĄVARTYNE

Dėl kol kas nežinomų priežasčių iš sąvartyno dumblo rezervuaro įvyko nuotėkis. Pirminiais duomenimis, avarija įvyko plyšus specialiai dumblą dengiančiai plėvelei. Į aplinką – šalia esantį mišką – pateko didelis kiekis teršalų.

Šiuo metu situacija stabilizuota, pradėtas aplinkai padarytos žalos vertinimas ir įvykio priežasčių tyrimas.

„Aplinkos ministerijos paprašėme skubiai teikti visą informaciją Vyriausybei apie avarijos padarinių likvidavimo eigą. Pranešiau, kad iš institucijų, kurios yra atsakingos už dumblo rezervuaro saugią eksploataciją, bus reikalaujama ir asmeninės atsakomybės“, – pareiškė Vyriausybės vadovas  A.Kubilius.

Pasak Vyriausybės pranešimo, iš Aplinkos ministerijos laukiama skubių išvadų apie tai, kokių priemonių imasi Vilniaus regioninio atliekų tvarkymo centras, Trakų rajono savivaldybė, Statybų inspekcija, kitos atsakingos institucijos, kad būtų sumažinti avarijos padariniai bei jų žala aplinkai, nustatytos įvykusios avarijos priežastys ir kalti asmenys.

Aplinkos ministras G.Kazlauskas teigė, kad visa aplinkai padaryta žala bus nustatyta ir suskaičiuota, o kaltieji privalės ją atlyginti.

„Galiu užtikrinti, kad visa aplinkai padaryta žala bus nustatyta ir suskaičiuota, o kaltieji privalės ją atlyginti. Sieksiu ir asmeninės už avariją atsakingų žmonių atsakomybės, nes jei vienas kartas – tik atsitiktinumas, du kartai – jau sistema. Tokių veiksmų neketinu toleruoti, kaltieji turi atsakyti visu įmanomu griežtumu“, – sako ministras G. Kazlauskas.

Primename, kad analogiška avarija Kariotiškių sąvartyne įvyko pavasarį. Tąkart dumblą dengianti plėvelė prasmego, dalis dumblo taip pat pateko į aplinką.

Avarijos vietoje Kariotiškių sąvartyne dumblo tekėjimas lokalizuotas: suformuoti specialūs pylimai, teršalai į mišką nebeplinta.

Įvykio vietoje dirbantys aplinkosaugininkai paėmė laboratorinių tyrimų mėginius, jie taip pat vertina aplinkai padarytą žalą. Preliminariais duomenimis, užteršta mažiausiai 1 hektaras miško.

Ministro G. Kazlausko teigimu, apie avariją informuojant Trakų rajono savivaldybę, jos  vadovams buvo siūloma spręsti dėl ekstremalios situacijos paskelbimo: remiantis kriterijumi, jog avarijos likvidavimo darbai užtruks daugiau nei 24 valandas.

Kol kas ekstremali situacija nėra paskelbta.

Aplinkos ministerijos vadovas pabrėžia, jog gyventojams grėsmės nėra.