Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Baigėsi projektas „3D aš: dizainas – darbas – dialogas“

Rugsėjį, spalį ir lapkritį Trakų viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos kultūros tarybos ir Trakų rajono savivaldybės remiamas projektas „3D aš: dizainas-darbas-dialogas“, kurio tikslas buvo, kuriant inovatyvias paslaugas, mažinti socialinę, skaitmeninę ir informacinę atskirtį, skatinti aktyvaus, žingeidaus, tačiau ribotas finansines ir technologines galimybes turinčio jaunimo užimtumą, norą tobulėti bei dalyvavimą bendruomenės gyvenime.

dsc_0245Norėjome pasiūlyti tokius mokymus, kurie būtų aktualūs ir vėliau praktiškai pritaikomi tiek kasdieniame gyvenime, tiek siekiant karjeros.
Bibliotekoje vyko 50 akademinių valandų truk-mės mokymai su vienomis pažangiausių šių dienų programų – nuotraukų retušavimo programa „Adobe Photoshop Elements“ ir modeliavimo bei 3D spausdinimo programa „Sketch Up“. Mokymus vedė savo srities profesionalai – tai kompetentingi ir jaunatviški UAB „IT akademija“ lektoriai – Darius Kamarūnas ir Renata Danielienė, kurie keturis kartus per savaitę į Trakus dalintis savo žiniomis traukė net iš Kauno.
Šie mokymai pritraukė 20 jaunuolių iš Trakų, Lentvario, Onuškio, Senųjų Trakų bei Bražuolės. Turėjome ir tokių dalyvių, kurie skubėdami pasinaudoti naudingais ir nemokamais kursais, į mokymus atvažiuodavo ir iš Vilniaus. Mokymų programos turinys supažindino su trimačio modeliavimo pagrindais ir trimačių objektų principais, išnagrinėjo 3D grafikos sąsają ir valdymą, pateikė pagrindinius objektų konstravimo būdus ir technikas, supažindino su pagrindiniais redagavimo instrumentais, operacijomis, tekstūravimo pagrindais. Dalyviai išmoko naudotis ir pritaikyti priemones, kuriomis dažniausiai apdorojamos nuotraukos prieš teikiant jas spaudai, ruošiant dokumentams ar įkėlimui į interneto svetaines, o dirbdami su sluoksniais, išmoko pritaikyti įvairius efektus, retušuoti nuotraukas ir kurti fotomontažus.
Įgytą patirtį dalyviai pademonstravo praktiškai viena iš pasirinktų technikų – 3D arba grafinio dizaino spaudiniais jie kūrė knygų skirtukus, su kuriais susipažinti pakviesime jau netrukus, kai lapkritį bibliotekoje bus atidaryta kūrybinių darbų paroda „Ateities biblioteka“. Netrukus pasirodys ir trumpas filmukas apie tai, kaip dalyviams sekėsi mokytis ir kurti, tad kviečiame sekti bibliotekos naujienas.
Dėkojame projekto rėmėjams Lietuvos Kultūros tarybai ir Trakų rajono savivaldybei bei partneriams UAB „Softex“ ir UAB „IT Akademija“, prisidėjusiems prie sėkmingo projekto įgyvendinimo.

GINTARĖ TAMAŠAUSKAITĖ,
Trakų viešosios bibliotekos Vyr. bibliotekininkė