- Galvė - http://www.galve.lt -

Cheminė trispalvė Trakuose

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos chemijos mokytojos Dalios Bartkienės ir fizikos mokytojos Elenos Šišeninos iniciatyva 7-II klasių gimnazistai nutarė prisidėti prie Lietuvos 100-mečio paminėjimo. Kilo mintis sukurti neįprastą, ypatingą vėliavą – cheminę trispalvę, nes gimnazija turi ypatingas sąlygas mokinių praktinių gebėjimų ugdymui – gamtamokslinę laboratoriją.
Mokiniai pasiūlė įvairius būdus, kaip pagaminti trispalvę: sumaišyti kietas medžiagas su skystomis, kietas su kietomis, tirpias ir netirpias. Pirmieji bandymai – nesėkmingi. Tada buvo priimtas sprendimas naudoti skirtingų tankių medžiagas, nuspalvinti jas ir sumaišyti. Atrodytų paprasta. Bet šis procesas reikalauja tikslumo, kruopštumo, atidumo. Mat paimti vienodus medžiagų tūrius negali, kadangi skiriasi tankis. Todėl reikėjo tiksliai apskaičiuoti, kiek reikia glicerolio, vandens, aliejaus. Bandymas pavyko.
Visi džiaugiamės rezultatais. Pagamintas chemines trispalves padalinome savo bendruomenės nariams. Norime, kad ir jūs pasidžiaugtumėte mūsų chemine trispalve.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojos DALIA BARTKIENĖ, ELENA ŠIŠENINA