Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Drauge su Benediktu Vanagu į Dakarą išvyko tūkstančiai bendraminčių


Antradienį į šeštąjį savo Dakarą buvo išlydėta „General Financing team Pitlane“. Pirmajai komandos daliai išvykus sekmadienį, pilotą Benediktą Vanagą ir šturmaną Sebastianą Rozwadowskį į sudėtingiausias pasaulio lenktynes lydėjo rekordinis fanų skaičius.
„Technikai ir media komanda jau Peru, jie atsiėmė techniką ir rengiasi artėjančioms patikroms. Tuo tarpu mes į Dakarą keliavome su partneriais ir 7 200 Vyčio broliais ir seserimis. Esu dėkingas už tokį aktyvų palaikymą“, – teigia lenktynininkas B. Vanagas.
„General Financing team Pitlane“ į Dakaro starto vietą skrido per Stambulą, kur pernakvojo. Kitą rytą skrido į San Paulą, o sausio 4 d. pasiekė Peru sostinę Limą.
„Nusileidome ketvirtadienį anksti ryte vietos laiku. Pirmasis darbas nusileidus – komandos susirinkimas ir artėjančių darbų aptarimas. Nuo ankstaus ryto dalyvavome administracinėje patikroje, turėjome trumpus testus ir paskutinį technikos kalibravimą pagal ekipažo poreikius“, – apie savo darbotvarkę pirmąją dieną Limoje pasakojo B. Vanagas.
„General Financing team Pitlane“ komandos lyderis patikino, kad trumpesnė adaptacija prie Pietų Amerikos laiko juostos (nuo lietuviškos ji skiriasi 7 valandomis) jam niekada nekėlė didesnių rūpesčių.
„Kadangi visus svarbiausius darbus esame padarę, nuskridus į Limą liko tik drauge su „Toyota Gazzo Racing“ mechanikais sutvarkyti keletą smulkmenų. Kaip tik dėl to galėjome sau leisti į startą keliauti dviem grupėm, mechanikus išleidę pora dienų anksčiau. Likusi komandos dalis turėjo galimybę grąžinti savotišką skolą šeimoms – paskutiniuosius penkerius metus Naujuosius sutikdavome atskirai“, – teigė B. Vanagas.
2018 m. Dakaras startuos sausio 6 d. Peru sostinėje Limoje ir finišuos sausio 20-ąją Kordobos mieste Argentinoje. Tai bus 10-asis Dakaro ralis Pietų Amerikos teritorijoje. Iš viso sportininkų laukia 13 greičio ruožų, kurių bendras ilgis apie 9 000 kilometrų.

GODA LIAUGMINIENĖ ,
Viešųjų ryšių specialistė