Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

ES pinigai pakeitė mūsų kraštą

Informuosime jus apie Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų 2007-2013 metų laikotarpio paramos panaudojimą mūsų regione – Trakų rajono bei Elektrėnų savivaldybėse. Š.m. birželio 16 d. duomenimis, Trakų rajono savivaldybėje įgyvendinami 26 (bendra jų vertė – daugiau nei 120 mln. litų), Elektrėnų savivaldybėje – 37 ES paramos projektai (bendra jų vertė – daugiau nei 66 mln. litų). Iš viso 2007-2013 m. periodu mūsų šalį pasieks 23 mlrd. litų lėšų iš ES struktūrinių fondų. Skaičiai iš ties įspūdingi, todėl bandysime pasiaiškinti, kaip ir kam šie pinigai yra naudojami. Galbūt ne visada žinome, iš kokių lėšų yra asfaltuotas arba nutiestas kelias, kaip atsirado naujas kompiuteris bibliotekoje, pakeistas stogas mokykloje, renovuota ambulatorija, likviduotas sąvartynas, rengiami įvairūs mokymai, vykdomos programos ir pan. Dažniausiai tai yra įmanoma ES struktūrinių fondų pagalba. Pagrindinis šios europinės paramos tikslas – sumažinti Lietuvos atotrūkį nuo senųjų ES narių ir iki 2015 metų jas pasivyti tiek ekonominės, tiek socialinės gerovės prasme.
Kadangi ES parama jau pasiekė ir mūsų regiono įmones, švietimo įstaigas, ligonines, istorinius bei kultūrinius objektus, smulkųjį ir vidutinį verslą, miestų ir miestelių infrastruktūrą, aplinkosaugą ir kt., tikimės, kad tai sudomins įvairių amžiaus bei socialinių grupių mūsų skaitytojus. Šiandien pristatome pirmąjį straipsnį ir darysime tai kas mėnesį iki gruodžio pabaigos. Sieksime kuo įdomiau ir kokybiškiau supažindinti jus su ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimu, rašysime apie konkrečių projektų įgyvendinimą, svarbą, pasiektus rezultatus.

Konkursas
Mums labai rūpi jūsų nuomonė ir norime kartu su jumis paanalizuoti bei atsakyti į klausimus: „Ką aš, mano kraštas gavome iš ES paramos? Kokią naudą aš turiu/pajutau iš įgyvendintų mano aplinkoje ES struktūrinių fondų finansuojamų projektų? Kas liks ateities kartoms iš ES lėšų, skirtų Lietuvai?“ Todėl skelbiame rašinių bei nuotraukų konkursą „Kaip ES pinigai pakeitė mano miestą (miestelį)“. Galite papasakoti taip pat apie asmeninę patirtį, apie ES paramos poveikį jūsų gyvenimui. Išimtis yra tik viena – prašome nerašyti apie paramą žemės ūkiui bei išmokas ūkininkams.
Rašinius arba nuotraukas prašome siųsti į „Galvės“ redakciją iki š.m. lapkričio 15 d., galite tai daryti elektroniniu arba paprastu paštu. Jei jums kiltų klausimų dėl rašinių tematikos, prašome kreiptis į redakciją telefonu arba el.paštu, arba mob. tel. 8 601 61266. Konkurso nugalėtojų laukia prizai.{jcomments on}