Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Fondas „Švieskime vaikus“ apdovanojo bibliotekas naujomis knygomis

Iš kairės: Trakų viešosios bibliotekos pavaduotoja Jolanta Abucevičienė, fondo savanoris Vladyslav Kravčun, „Švieskime vaikus“ fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė ir savanoris Kęstutis Abucevičius

Spalio 23 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ akcija, kurios metu organizatoriai padovanojo daugybę vaikiškų knygelių Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriui ir filialams bei Trakų rajono mokyklų ir darželių bibliotekoms.
Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ kasmet remia bibliotekas naujomis, „Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse“ dalyvavusiomis ir geriausių knygų vardą pelniusiomis vaikiškomis knygomis. Fondas bendradarbiauja su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos rašytojų sąjunga, kurio steigėjai – Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas.
Šiais metais šią, tradicija jau tapusia, misiją išpildė fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė ir šios akcijos savanoriai – Kęstutis Abucevičius bei Vladyslav Kravčun. Trakų viešosios bibliotekos pavaduotoja Jolanta Abucevičienė pristatė organizatorius ir padėkojo jiems už paramą bibliotekoms bei švietėjišką indėlį, kuriant vaikų ateitį. Fondo direktorė V. Mandrijauskaitė papasakojo apie fondo veiklą, kaip yra atrenkamos knygelės, kas sudaro „Nacionalinio vaikų literatūros konkurso“ komisiją, pasidžiaugė, jog visos knygelės yra puikaus, kokybiško turinio, nuostabių iliustracijų, ugdančios mažųjų skaitytojų intelektą, žingeidumą, lavinančios vaizduotę, meninius gebėjimus, etinius, estetinius ir moralės principus. Padėkojo švietimo darbuotojams už meilę knygai, palygino juos su kelrodėmis žvaigždėmis, kurios rodo vaikams kryptį, padeda atsirinkti tinkamą literatūrą. Taip pat pristatė visas knygas, trumpai nupasakojo jų turinį, pasidžiaugė, jog fondas leidžia knygas dideliu tiražu, iš viso yra išleidęs per milijoną knygų. Aktyvus Trakų rajono veikėjas, šios akcijos savanoris V. Kravčun pagyrė atrinktas knygas, prisipažino, jog ir pats labai mėgsta pasinerti į pasakų pasaulį kartu su anūkais, išreiškė viltį, jog gal kitais metais bibliotekos gaus daugiau knygų, ir patikino, jog jei būtų jo valia, visus bibliotekininkus apdovanotų ordinais už indėlį į vaikų švietimą.
Šiais metais, fondo dėka, mažuosius, smalsius ir be galo žingeidžius skaitytojus supažindinsime su devyniomis naujomis vaikiškomis knygelėmis. Tai – Rūtos Montvilaitės pasakų knyga „Septyni paukščių įstatymai“ (šiųmetiniame „Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse“ laimėjusi pirmąją vietą), Aido Jurašiaus pasaka-apysaka „Pypas ir jo nutikimai“ (antrosios vietos laimėtoja bei pretenduojanti tapti geriausia 2018 metų knyga paaugliams), Živilės Miežytės iliustruota apysaka „Vilniaus Vilnius“ (istorija apie Vilniaus atsiradimą, trečiosios vietos laimėtoja), Elenos Launikonytės pasaka „Pelėnas, Varnėnas ir Bobo“ (nugalėjo debiuto kategorijoje), Stepo Zobarsko „Brolių ieškotoja“ ir Kazio Sajos „Peštukai ir nykštukai“ (perleista klasika su puikiomis iliustracijomis), Marijos Monikos trijų pasakų rinkinys „Patisonas Dublis ir cukinija Sprakselina iškeliauja“, Aušros Raugaitės poezijos rinktinė „Tik ateinantys žodžiai“ (stengiamasi sudominti vaikus ir poezijos skaitymu), Rebekos Unos „Kiemo seklys Tomas ir Valius (kartais)“.
Renginys buvo kupinas pozityvumo ir teigiamų emocijų. Esame be galo dėkingi fondui už jo paramą bibliotekoms. Kas gali būti geriau, nei tapti tarpininku tarp knygos ir žinių trokštančio vaiko, kuris kaip indas sugeria pažinimo syvus. Mūsų darbas nutiesti tiltus tarp noro skaityti, ieškojimų ir atradimų džiaugsmo, kad knyga įkvėptų ir skatintų kurti, tobulėti, semtis išminties. Tai ir būtų padėka bibliotekininkui bei kiekvienam švietimo sistemos darbuotojui už jo darbą, padedant ugdyti jaunąją kartą.
Taigi, knygelės jau išdalintos ir bibliotekų lentynose laukia savo skaitytojų!

AKVILĖ NARBUTIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė