Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Fotoparoda „Angele sarge…“


Prieš dvejus metus išgyvenau keletą sudėtingų situacijų. Kažkodėl nusiraminimą pabandžiau susirasti Angelų kalvoje. Tąsyk ne akis „užkliuvo“, o greičiausiai širdimi suvokiau, kad Algimanto Sakalausko išdrožtas „Našlaitėlių globos Angelas“ buvo artimiausias mano būsenai ir laukiamiems lūkesčiams.
Dažnai nukakdavau prie šito Angelo. Ėmiau jį fotografuoti. Žiemom ir vasarom, bet kokiu paros laiku, nelygu kada būta poreikio pasibūti su išskirtiniu Angelu – Globėju. Daugsyk jis girdėjo Mamos išmokytą maldelę, skirtą Angelui – Sargui. Šimtus kartų spragsėjo fotoaparatas.
Dviejų metų darbo rezultatas – keli tūkstančiai fotokadrų. Fotopasakojimui apie Angelą – Sargą atrinkau tik keliolika fotografijų. Jos liepos 16 dieną ir bus sukomponuotos Trakų viešosios bibliotekos skaitytojų salėje ant dviejų sienų.
Tikiuosi, kad neįprastas fotoparodos formatas ir jos „lyrinis herojus“ – Angelo skulptūra – sudomins trakiškius ir bibliotekos lankytojus. Jie pamatys keliolika nuotraukų, kurias jungia pavadinimas „Angele sarge…“.

Trumpai apie parodą
Tai fotopasakojimas apie Našlaitėlius globojantį angelą, kurį sukūrė ir Būdos I kaime esančioje Angelų kalvoje pastatė skulptorius Algimnatas Sakalauskas.
Fotopasakojimo autorius – Vladas Kasperavičius. Žurnalistas, upeivis, grybautojas, bitininkas, šulniakasys, sodininkas gyvena Senųjų Trakų kaime,
Tai antroji V.Kasperavičiaus fotografijų paroda Trakuose. Pirmoji buvo internatinėje mokykloje 1972 m.
Paroda bus atidaryta liepos 16 dieną 17.30 min. ir veiks iki rugpjūčio 16 dienos.

VLADAS KASPERAVIČIUS