Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Galvės ežero bangos vilnys džiazo ritmu

„Laura Budreckytė ir Metronomai “– skamba kiek paslaptingai. O intriga paaiškės tuoj pat, Galvės Jazz fiestoje vyksiančiame koncerte šį penktadienį, rugpjūčio 10-ąją.

Praskleisime paslapties šydą. Po sąlygišku koncerto pavadinimu iš tiesų slepiasi puikūs džiazo meistrai. Tai žinoma džiazo vokalistė  Laura Budreckytė, saksofonininkas  Remigijus Rančys, pianistas Richardas Banys, kontrabosininkas Gediminas Svila, būgnininkas Robertas Vilčinskas.
Kaip tvirtina šios koncertinės programos kūrėjai, laukia įspūdinga džiazo vokalo ir ansamblio muzikinė kelionė laivu Galvės ežeru. Programoje skambės svingas, džiazo klasika bei keletas originalių R. Rančio kompozicijų.
Rančys – šios grupės ir programos lyderis – pasižymi muzikiniais atradimais, energija, kūrybiškumu. Tai universalus džiazo kūrėjas, valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą, komponuojantis ir aranžuojantis. Jis remiasi džiazo tradicija, tačiau greta džiazo klasikos jį domina ir world muzika, etniniai pagrindinės džiazo srovės intakai – tokie kaip Balkanų, čigoniška, braziliška, afrikietiška muzika. Aktyviai muzikuojantis bei kuriantis R. Rančys yra ne vieno projekto iniciatorius ir dalyvis.
Budreckytė 2012 m. tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse „Jazz Voices 2012“ laimėjo pirmąją vietą bei buvo įvertinta kaip geriausia laisvosios programos atlikėja. 2013 m. Latvijoje Laura laimėjo didįjį prizą tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse „Riga Jazz Stage“ bei buvo pakviesta pasirodyti prestižinių džiazo festivalių scenose – Suomijoje vykstančiame „Pori Jazz“ ir „Rigas Ritmi“ festivalyje Latvijoje.
Banys 2005 m. ir 2006 m. konkurse „Jazz fontanas“ laimėjo pirmąsias vietas. 2014 m. dalyvavo Birštono tarptautiniame džiazo festivalyje su Vladimiro Čekasino projektu, tais pačiais metais Vilnius Jazz Young Power“ konkurse gavo geriausio instrumentininko apdovanojimą ir laimėjo antrąją vietą tarptautiniame džiazo pianistų konkurse ,,Jazz Improvizacija“. 2015 m. Rostove (Rusija), tarptautiniame džiazo konkurse ,,Mir džiaza“, užėmė trečiąją vietą ir pelnė apdovanojimą už artistiškumą.
Gediminas Svilas – kontrabosininkas, kuris savo muzikinį kelią pradėjo Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, studijavo Vilniaus kolegijos Menų fakultete. Šiuo metu groja su įvairiais atlikėjais iš Lietuvos ir užsienio, aktyviai dalyvauja Lietuvos džiazo scenoje.
Robertas Vilčinskas – perksuininkas, kuris nuolat bendradarbiauja tiek su roko, tiek su džiazo muzikantais, tiek su rimtaja klasikine muzika, valdantis sudėtingiausius ritmus ir nuolat eksperimentuojantis.
Džiazo vakarų ciklą Galvės Jazz fiesta remia Lietuvos kultūros Taryba, Trakų rajono savivaldybė.
Džiazo laivas išplaukia rugpjūčio 10 d. 19.30 val. iš Karališkojo sodo prieplaukos (Karaimų g. 57).  Išsamiau www.trakaijazz.lt

Galvės Jazz fiestos informacija