- Galvė - http://www.galve.lt -

Ištvermės jojimo lyderių tarpe – trakiškės

Varžybose teisėjavo aukščiausios tarptautinės  kategorijos teisėjų komanda. Ištvermės jojimo rezultatus vertino šio sporto žinovai iš Vokietijos, Čekijos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos.  
Ilgiausia varžybų distancija buvo 120 km, joje atskirose užskaitose varžėsi jauniai ir suaugusieji. Suaugusiųjų užskaitoje pirmąją vietą užėmė Estijos atstovės Virge Laur su kumele Filly Bella, atstumą įveikusios per beveik devynias valandas. Jaunimo užskaitoje pirmąją vietą iškovojo trakiškė Gabrielė Mateikaitė su Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui priklausančiu, arabų veislės žirgu Sultonu.
90 km distancijoje, jaunimo užskaitoje, pirmoji vieta atiteko Estijos atstovams –  Marilyn Uusna su žirgu Nero. Suaugusiųjų tarpe pirmąją vietą iškovojo ir trečią kartą Lietuvos Respublikos ištvermės jojimo čempionėmis tapo – Ugnė Mateikaitė su trakėnų veislės kumele Sirena, atstovaujančios žirginio sporto klubą „Naujadvario žirgai“, jų vidutinis greitis trasoje – 13,81km/h.
60 km distancijoje virė aršiausia kova, po kurios, suaugusiųjų tarpe, triumfavo, vienintelės sėkmingai pasiekusios finišą, „Naujadvario žirgų“ atstovės – Gabrielė Širvinskaitė su arabų veislės kumele Arta. Jaunimo užskaitoje nepralenkiama buvo Ligita Žutautaitė su arabų veislės eržilu Arsenu.
Varžybas lydėjo alinantis karštis, tai apribojo dalyvių judėjimo greitį trasoje. Be to, ir trasa buvo ne iš lengvųjų: nemažai klampaus smėlio ruožų bei posūkių. Tai turėjo įtakos vadinamiesiems „geriausios kondicijos“ prizams, reiškiantiems aukščiausią žirgo paruošimo įvertinimą. Šį kartą buvo skirti viso labo du „geriausios kondicijos“ prizai. Pirmasis atiteko jaunimo duetui iš Estijos, antrasis Rugilės Dauliūtės jojamam poni klasės žirgeliui Agatui. Tai džiugi žinia, juk Agatas yra mūsų lietuviškos nacionalinės veislės – seno tipo žemaitukų, atstovas. Tai reiškia, jog šioje sporto šakoje turime didžiulį potencialą, todėl kviečiame visus jojimo sporto entuziastus ir profesionalus suklusti ir pradėti domėtis šia sporto šaka, kuri gali būti prieinama visiems!

Ugnė Masteikaitė, Lietuvos žirginio sporto sąjungos valdybos narė{jcomments on}