- Galvė - http://www.galve.lt -

JAU PAVASARĖLIS TRAKUOSE

Tradicinius vašku tapytus margučius pristatė Onutė Balkelienė iš Onuškio. Senuosius margučių raštus jau seniai gvildena ir amatininkė iš Valų kaimo — Dalia Mockevičienė. Ji taip pat surengė seminarą „Margučių raštai ir simbolika. Kiaušinių marginimas vašku“, kurio metu Trakų moterys mokėsi marginti margučius senąja technika. Be margučių Dalia parodoje pristatė verbas, tradicinius šiaudinius sodus bei gėlėmis siuvinėtas staltieses.

Ana Urbanovič iš Balčiūnų kaimo atvežė net 70 margučių, įmantriai padabintų siūlais, medžio gabalėliais bei gintariukais. Irena Pomarnacka iš Rykantų pririšo daug spalvingų Vilniaus krašto verbų. Rima Karsokienė iš Dusmenų išlankstė ir suvėrė didžiulį Velykinį margutį su beišsiritančiu viščiuku. Grendaviškė Genutė Akelienė sukūrė gražią kompoziciją kiaušinyje, o jos kraštietė Aldona Steponavičienė iškarpė gėles iš popieriaus ir sukėlė jas į paveikslėlius.

Velykinę parodą papuošė pavasariškai nusiteikusios Elonos Kazokienės iš Valų lėlės. Ieva Genė Jenavičiūtė bei Janina Narkevičienė iš Onuškio pristatė kruopščiai nertas staltieses, užuolaidėles ir netgi lovatieses su gėlių motyvais. Iš Grendavės kilusi Lina Ganevičienė bei dvylikametė trakiškė Kotryna Mikiškaitė parodai pristatė margus kaip genelis papuošalus iš įvairiausių karoliukų bei vilnos. Senųjų Trakų amatininkai Dalia ir Jonas Ališauskai demonstravo originalius medžio dirbinius. Visus stebino trakiškės Ryšardos Kazubovskajos karpiniai bei paukšteliai iš odos. Trakų neįgaliųjų užimtumo centras eksponavo savo lankytojų pavasarinius rankdarbius. Trakų meno mokykla sužavėjo mokinių keramikos darbais. Lentvarietė Leonarda Šostak demonstravo floristines kompozicijas iš džiovintų ir dirbtinių gėlių.

Be to, parodos lankytojai gali grožėtis ne tik mūsų rajono meistrų darbais. Elvyra Valiukienė iš Elektrėnų sav. Kazokiškių kaimo visus sužavėjo savo nertomis bei siuvinėtomis staltiesėmis ir prikabino pilną Velykų medį nertų margų paukštelių. Aušros Venskutonienės iš Trakų Vokės pavasariniai vitražai papuošė Trakų kultūros rūmų langus. Daugybės lankytojų komplimentų sulaukė kruopščiai spalvotu vašku marginti vilnietės Adelijos Mickuvienės margučiai.

Jei kas nespėjo šio grožio pamatyti, mielai kviečiame į Trakų rajono kultūros rūmų Menų svetainę iki Atvelykio. Čia galima ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti patikusių darbelių ar tiesiog pasisemti idėjų…

Dalia Mockevičienė Trakų rajono kultūros rūmų etnografė{jcomments on}