Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

JAUNIMO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

kurį parengė Trakų krašto fotografų asociacija „Fotra“ kartu su Trakų viešaja biblioteka ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraščiu „Klaustukas“. Projekto tikslas – skatinti jaunimą kurti, mokytis bei tobulėti, ugdant jų iniciatyvumo ir kūrybiškumo įgūdžius. Šį projektą sudaro kompleksiniai renginiai: susitikimai su fotografu ir žurnalistu, kūrybinės užduoties įvykdymas, pateiktų darbų aptarimas ir jų eksponavimas, baigiamasis renginys. Projektą remia Trakų rajono savivaldybė.

Taigi, spalio 7 d. įvyko pirmosios dirbtuvės, kurių metu jaunimas susipažino su fotografija bei fotografavimo menu. Užsiėmimą „Fotografavimas – puikus saviraiškos būdas“ vedė fotografė, žurnalistė, TKFA „Fotra“ pirmininkė Dana Zacharevičienė. Dalyviai turėjo galimybę  sužinoti ne tik apie foto įrangos technines galimybes, bet ir apie fotografavimo meno subtilybes. Lektorė plačiai papasakojo apie tai, kaip teisingai pasirinkti fotografavimo tašką, kaip kurti kompozicijas, apie įvairius apšvietimo būdus ir jų kuriamus efektus; kaip ne tik įamžinti tam tikrą vietą, bet ir perteikti nuotaiką ir suteikti nuotraukai originalumo. Visos paskaitos metu  vedančioji savo pasakojimą papildė gausiai eksponuojamomis nuotraukomis.

Išklausę paskaitos apie fotografavimą, jaunieji dalyviai rinksis spalio 14 d. 13 val. į susitikimą su žurnaliste Sigita Nemeikaite ir bandys įsisavinti žurnalistikos subtilybes.

Projekto dalyviai, lankę kūrybinių dirbtuvių paskaitas, gaus užduotį parengti straipsnį (iki 3000 rašybos ženklų t.y. iki 1 puslapio), iliustruotą 2-4 nuotraukomis ir jam sugalvoti pavadinimą. Straipsnio turinio tema: „Knyga. Biblioteka. Skaitymas“. Darbus dalyviai turės pristatyti iki lapkričio 2 d. Trakų viešajai bibliotekai (Vytauto 69, II aukštas).

Lapkričio 11 d. 13 val. visi projekto dalyviai, rengėjai bei darbų vertinimo komisija rinksis į baigiamąjį renginį viešojoje bibliotekoje, kuriame vyks darbų aptarimas, geriausių darbų paskelbimas ir apdovanojimai.

Visų, kuriančių ir norinčių prisijungti, laukiame ateinančiuose susitikimuose.

Loreta Maliužinaitė, Trakų viešosios bibliotekos  Skaitytojų aptarnavimo sk.{jcomments on}