Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Kalėdinė šventė vaikams


„…toli, toli, šiaurėje, kur nebegyvena joks žmogus, yra Kalėdų Senelio šalis. Ten viskas padengta storu ledo ir sniego sluoksniu.<… > Pačiame tos šalies viduryje, ant didelio ledo kalno, stovi didžiulis storo ledo rūmas.<…> Tame didžiuliame baltame rūme ir gyvena Kalėdų Seneliai. Jų ten labai daug, gal koks porą šimtų. Jie irgi visi balti, baltais plaukais ir ilgomis baltomis barzdomis, jų švarkai iš baltų meškų kailių. Tik vieną kartą metuose, Kūčių vakarą, pasipuošia Seneliai raudonais apsiaustais, užsideda aukštą, raudoną, žvaigždėmis nusagstytą kepurę ir apsiauna raudonus batus. Taip pasipuošę jie leidžiasi į kelionę, skuba pas vaikučius. Tai laimingiausia Kalėdų Senelių diena.“ /Danutė Čiurlionienė/
Laimingiausia diena vienam iš Kalėdų senelių šiemet atėjo anksčiau, Rūdiškių bibliotekoje jis apsilankė gruodžio 18 dieną, dovanų atnešdamas ne tik dovanėlių, bet ir nuotaikingą spektaklį „Šventiniai nuotykiai mėnulyje“.
Vaikai ne tik stebėjo Išmintingojo Profesoriaus ir apsukriojo Laboranto, atvykusių iš Mėnulio į Žemę, nuotykius, bet ir patys buvo įtraukti į veiksmą. Pasirodymo metu jie dalino patarimus, vertino ir šoko. Buvo nuostabu išgirsti Mėnulio akmenų muziką ir išmokti mėnuliukų šokį. Puikus muzikinis spektaklis suteikė daug teigiamų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių.
Pasirodęs Kalėdų senelis papasakojo seną ir labai įdomią lietuviškų Kalėdų istoriją, po kurios sekė smagiausi žaidimai ir pati laukiamiausia vaikams akimirka – dovanų metas.
Už šventę, skirtą socialiai remtinų šeimų vaikams, dėkojame renginio rėmėjams Irenai Brauns ir Viljamui Gerit Brauns, Peteriui Vic Zee bei Trakų r. sav. Socialinės paramos skyriaus darbuotojai Rasai Banišauskienei.
Kalėdinis pasirodymas baigėsi, bet teigiamos emocijos ir nepamirštami įspūdžiai lydės vaikus per šventes. Tuo nuoširdžiai tikime ir linkime visiems nuostabių švenčių!

DANGUOLĖ PALIULIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė