Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Kopūstinės saloje vėl virė kopūstienė

Kopūstinės kermošiuje trakiečius ir miesto svečius be jau pažįstamų salos „gyventojų“ Kopūstinės pasakorės, Vyriausiojo Trakų ežerų Ryboko, Kopūstinės gaspadinės bei Mergelių Nendrelių pasitiko ir nauji personažai Aguonėlė, Lektorius bei Kopūstinės Juzytė. Saloje šurmuliavo amatininkai, maistininkai, siūlantys savo dirbinių ir skanumynų. Tarp iš visos Lietuvos atvykusių amatininkų šiais metais jau daugiau matėme ir Trakų krašto žmonių, prekiaujančių savo rankų dirbiniais. Jiems visuomet suteikiama galimybė prekiauti tokiose mugėse nemokamai, siekiant nors tokiu būdu juos paremti ir skatinti kurti.  
Atėjusieji į Karvinę ir pėdinantys  per ją į senųjų amatų šventę, vykusią Salos pilyje, galėjo dalyvauti Žolinių viktorinoje, kurią vedė Mergelė Aguonėlė, ragauti liekninančios kopūstienės ir klausytis patarimų, kuriuos negailėdami „dalino“  Trakų bendruomenė „Naujasodis“, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras bei Trakų rajono sveikuolių klubas.
Salos svečius visą dieną linksmino meno kolektyvai: Trakų rajono kultūros rūmų etnografinis ansamblis „Radasta“ (vadovės Rasa Norinkevičiūtė ir Marytė Morkūnienė), Trakų rajono kultūros rūmų Rūdiškių filialo folkloro ansamblis „Diemedis“ (vadovė D. Žalpienė), Trakų rajono kultūros rūmų Tiltų filialo jaunimo folklorinis ansamblis „Gelužėlė“ (vad. Dovilė Tolvaišaitė), Trakų rajono Tiltų kaimo bendruomenės kapelija.
Salos personažai  dalinosi savo patirtimi bei kvietė dalyvauti pramogose:  Kopūstinės Juzytė vaikus mokino pasigaminti gėles iš audinio skiaučių, Kopūstinės boba pasakorė prisiviliojusi į laivelius žmonių, jiems pasakojo būtus ir nebūtus dalykus, iš Mergelių Nendrelių buvo galima įsigyti „Laimės grūdų“ su pranašystėmis, Kopūstinės gaspadinė pavaišino daugiau kaip 300 smaguriautojų kopūstiene, kurią verdant nuoširdžiai talkino vaikų lopšelio- darželio „Obelėlė“ kolektyvas. Buvo ir tokių, kurie į eilę stojosi trečią kartą girdami sriubą ir aikčiodami: „Šiais metais daug skanesnė negu buvo pernai…“. Kopūstinės bobai laivelyje svečiai iš kitų Lietuvos vietų guodėsi, kad paskutiniu metu mūsų šalyje labai daug švenčių ir visos tokios panašios, o atvykę iš svečių šalių vis fotografavosi ir filmavosi su salos personažais ir meno kolektyvais. Prie koncertuojančių kolektyvų prisijungdavo  vestuvininkų pulkai, bernvakarių, mergvakarių grupelės, smagiai pašoko ir „Mis Visata“ dalyvės, keliavusios per Lietuvą ir užsukusios į Trakus. Lektorius, pašokęs su Mis Tatarstanu,  dar šiandien atsigaut negali.  
Vietinius šventėje buvo galima ant pirštų suskaičiuoti, tačiau labai smagu, pasak organizatorių, kad užsieniečiai parsiveš iš Lietuvos, o ypač iš Trakų, įspūdžių ir susidariusį gerą įvaizdį.  

„Galvės“ informacija{jcomments on}