Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Kur glūdi mūsų šaknys?

Kur gludi musu saknys

Gera nuotaika ir puikiu rezultatu baigėsi Trakų viešosios bibliotekos vykdytas projektas „Kur glūdi mūsų šaknys?“. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo apie 200 vaikų iš viso Trakų rajono. Mokymuose dalyvavo apie 70 vaikų. Lankytinų Trakų rajono vietų nuotraukų buvo pateikta daugiau kaip 300.

Projekto tikslas buvo skatinti rajono vaikų ir jaunimo domėjimąsi savo krašto istorija, savitumu ir kultūriniu palikimu. Įgyvendinti visi projekto uždaviniai: surengti paveldo vertybių paieškos žygiai, suorganizuoti mokymai, vaikams ir jaunimui buvo suteikta galimybė pabendrauti su profesionaliais lektoriais (oratoriais, gidais, istorikais, kraštotyrininkais, fotografais ir kt.), surinkta ir užfiksuota lankytinų vietų medžiaga, parengta ir pristatyta kraštotyrinės medžiagos paroda.

Vykdydami projektą Trakų viešosios bibliotekos filialai bendradarbiavo su Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviais, Trakų vidurinės mokyklos moksleiviais ir pedagogais, Trakų jaunimo turizmo ir laisvalaikio centru, su trenere – sporto mokytoja Maryte Naruševičiene, Aukštadvario vidurinės mokyklos moksleiviais ir jaunųjų miško bičiulių būreliu „Verkniukai“ bei jų vadove Česlova Pociūniene.

Projekto metu dalyviai dalyvavo mokymuose ,,Aš – įvaizdžio kūrimas visuomenėje“, kuriuos vedė Aistė Apyvalienė. Mokymuose mokė kūno kalbos, viešo kalbėjimo, auditorijos baimės įveikimo ir savęs pristatymo visuomenei būdų. Mokymai susilaukė didelio susidomėjimo ir vyresniųjų tarpe.

Mokymus tęsė RsV ,,Promo Service“ ryšių su visuomene agentūra. Pranešimą tema ,,Kaip parengti žiniasklaidai tinkamą tekstą?“ skaitė Nerijus Budrys. Pranešimo metu buvo pateikti pagrindiniai teksto rengimo principai, dalyviai aiškinosi pagrindinius terminus ir sąvokas, mokymus pagyvino praktinės užduotys. Kitą pranešimą tema „Kaip tinkamai komunikuoti Facebook‘e?“ skaitė Tautvydas Padgurskas. Buvo aptarti viešosios internetinės erdvės pavojai, mokyta tinkamo informacijos pateikimo.

Projekto metu buvo organizuota išvyka į Trakų istorijos muziejų. Muziejus įsikūręs vaizdingoje gamtos vietovėje, garsiausiame Lietuvos gynybinės architektūros komplekse – Salos ir Pusiasalio pilyse. Projekto dalyviai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, ekskursijoje po Trakų pilį, susipažino su Trakų pilies istorija ir gido profesinės etikos bei profesinės veiklos aspektais, aplankė ekspozicijas, pasigamino suvenyrą ir išbandė anspaudą.

Kitas projekto etapas buvo fotografavimas. Vaikams teko atrasti ir įamžinti nuotraukose Trakų rajono, jų nuomone, lankytinas vietas. Nuotraukose vaikai įamžino savo gimtuosius miestelius, kaimus: mes matome kaimo bažnytėles, piliakalnius, dvarus, gamtos vaizdus. Jaunieji skaitytojai, tai Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai Andžela Grišajeva, Aurimas Liudvinavičius, Deividas Liudvinavičius, Trakų vidurinės mokyklos moksleivė Irena Liachovič, Aukštadvario vidurinės mokyklos moksleivės Kamilė Asanavičiūtė, Monika Gustevičiūtė ir Reda Palionytė keliavo ir įamžino Senųjų Trakų, Ismonių km., Jovariškių km., Aukštadvario apylinkių ir žinoma Trakų miesto apylin-kes, pateikė apie 60 nuotraukų, kurios surinktos ir apipavidalintos kaip vientisa paroda ,,Kur glūdi mūsų šaknys“ keliaus po Trakų rajono bibliotekas. Ir skatins kitus skaitytojus domėtis savo krašto istorija ir lankytinomis vietomis.

Gruodžio 15 dieną įvyko baigiamasis renginys-parodos pristatymas „Kur glūdi mūsų šaknys?“. Įteiktos padėkos dalyviams ir partneriams.

Biblioteka dėkoja projekto rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai ir Trakų rajono savivaldybei bei tikisi projekto tęstinumo linkėdama nenustoti domėtis savo krašto istorija, savitumu ir kultūriniu palikimu.

Meida Vitovičiūtė

Trakų viešosios bibliotekos

Vyr. metodininkė