- Galvė - http://www.galve.lt -

Lietuvoje futbolo populiarumas didėja

Šiais metais Pasaulio futbolo čempionato rungtynės prie televizorių ekranų pritraukė daugiau žiūrovų, nei prieš ketverius metus vykęs futbolo čempionatas. Futbolo rungtynės tampa vis populiaresnės ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Žinoma, daugiausiai žiūrovų prie televizorių ekranų pritraukė finalo rungtynės, tačiau iš viso Pasaulio futbolo čempionato žiūrimumo duomenų matyti, jog futbolas pamažu atranda savo nuolatinį žiūrovą ir Lietuvoje.
Per Pasaulio futbolo čempionatą Lietuvoje buvo transliuotos šešiasdešimt ketverios rungtynės. Šių rungtynių vidutinė auditorija buvo 4,9 proc., arba beveik 157 tūkstančiai, bent trumpam kiekvienas Pasaulio futbolo čempionato rungtynes buvo įsijungę 433 tūkstančiai Lietuvos gyventojų.
Populiariausios rungtynės, prie televizorių ekranų pritraukusios daugiausiai Lietuvos gyventojų, buvo Pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynės tarp Ispanijos ir Olandijos rinktinių. Šių rungtynių vidutinė auditorija buvo 14,8 proc., beveik 477 tūkst. gyventojų. Antros, populiariausios Lietuvoje, buvo Ispanijos ir Vokietijos rinktinių pusfinalio rungtynės, kurių vidutinė auditorija siekė 13,7 proc., beveik 440 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu viso Pasaulio futbolo čempionato rungtynių autsaiderėmis tapo rungtynės tarp Paragvajaus ir Naujosios Zelandijos bei Hondūro ir Šveicarijos rinktinių. Šių rungtynių vidutinė auditorija siekė vos 0,9 proc., iki 28 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynes tarp Ispanijos ir Olandijos rinktinių daugiausia stebėjo Estijos gyventojai. Šių rungtynių vidutinė auditorija Estijoje siekė 17,4 proc., Lietuvoje 14,8 proc., o Latvijoje 9,4 proc. gyventojų. Bent vieną minutę Pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynes stebėjo 26 proc. (845 tūkst.) Lietuvos gyventojų, 24 proc. (521 tūkst.) Latvijos ir  27 proc. (345 tūkst.) Estijos gyventojų.

Gytis Juodpusis,  „SIC Gallup Media“/TNS direktorius{jcomments on}