- Galvė - http://www.galve.lt -

L.KARNILA TEISME TAIP PAT NEPASIRODĖ

Šį trečiadienį, spalio 5 d., Vilniaus apygardos teisme vėl neįvyko  teisiamasis posėdis, kuriame turėjo būti nagrinėjamas Trakų politikų ir verslininkų baudžiamosios bylos dėl kyšininkavimo, papirkimo ir turto prievartavimo ketvirtasis epizodas. Šį kartą posėdyje nepasirodė vienas iš trijų dažniausiai byloje minimų vietos politikų – Leonardas Karnila.

Jau antrą kartą iš eilės teisiamasis posėdis baudžiamojoje byloje dėl kyšininkavimo, papirkimo, turto prievartavimo buvo atidėtas. Praėjusią savaitę posėdis neįvyko dėl vieno iš kaltinamųjų Sauliaus Raščiausko ligos, o šįkart posėdyje nepasirodė Leonardas Karnila. „Kaip matote, bylos neatsinešiau, akivaizdžiai posėdis neįvyks“, – į susirinkusius teismo salėje kreipėsi teisėja Jūratė Damanskienė.

Be to, teisėjai kilo klausimas, ar šio epizodo nagrinėjime proceso dalyviams dar  reikalingas nukentėjusysis Juozas Pipiras, kuris trečiadienį taip pat netavyko. Prokuroras Linas Kuprusevičius patikino, kad jam J.Pipiro apklausti nebereikia. „Tuomet, proceso gynėjai, kokia jūsų nuomonė?“, – šįkart į advokatus kreipėsi teisėja. Vienas iš advokatų sakė, jog J. Pipiras yra nukentėjusysis šioje byloje ir  apklausiant kitus proceso dalyvius, kurie dar nebuvo apklausti šitame epizode, J. Pipiras turi teisę užduoti klausimus. „Todėl manau, kad J. Pipiro nedalyvavimas būtų kaip ir jo teisių pažeidimas ir sąlygotų neteisėtus veiksmus“. Teisėja atsakė, jog teisės tai nėra pareigos: „Jis yra apklaustas, mes jį pakviesim, bet jei jis neatvyks – čia yra jo bėda.“

„Galbūt rasime visiems tinkamą dieną, kad epizodo nereikėtų nukelti į kitus metus“, – kalbėjo teisėja, pasitarus su advokatais bei prokuroru ketvirtojo proceso epizodo nagrinėjimas buvo nukeltas į lapkričio 14 d.

Rūta Girdzijauskaitė{jcomments on}