Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Mažųjų skaitovų konkursas „Po gimtinės stogu“

skaitovu konkursas
Jau 16-ą pavasarį Trakų rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mažieji skaitovai rinkosi į mažųjų skaitovų konkursą „Po gimtinės stogu“.
Konkurso tikslai: ugdyti vaikų pilietiškumą, tautinę savimonę, dorovinius jausmus, užtikrinti polinkių ir gabumų individualybės plėtrą bei puoselėti ir vystyti vaikų meninius gabumus.
Šiemet į konkursą mažieji atvyko iš Paluknio, Lentvario, Trakų, Rūdiškių, Senųjų Trakų, Onuškio, Aukštadvario. Iš viso dalyvavo net 30 skaitovų ir 25 juos paruošusieji pedagogai.
Pasiklausyti vaikų lūpomis skambančio lietuviško žodžio susirinko draugai, tėvai, pedagogai ir visi, kuriems miela lietuviška vaikų poezija. Šis konkursas – tai meilės gimtam žodžiui, gimtai kalbai pavyzdys. Organizatoriai džiaugiasi, kad mažųjų skaitovų būrys per 16 metų ne tik nesumažėjo, bet ir kasmet gausėja.
Konkurso dalyvius ir svečius nuotaikingai pasveikino Trakų lopšelio-darželio ,,Ežerėlis“ muzikos mokytojos Anos Gurskos vadovaujama vaikų vokalinė grupė ir Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso ,,Tramtatulis“ laureatė Birutė Kazlauskaitė, o padrąsino ir sėkmės palinkėjo viena iš konkurso organizatorių Trakų lopšelio-darželio ,,Ežerėlis” direktorė Virginija Ilginytė, Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Baranauskas ir Seimo nario Jono Liesio padėjėja Vilma Puišienė.
Konkurse dalyvavo vaikai nuo 3 iki 7 metų. Kiekvienas skaitovas deklamavo eilėraštį nuoširdžiai, su meile, o klausytojai negailėjo aplodismentų. Pertraukos metu, kol komisija rinko nugalėtojus, mažieji skaitovai vaišinosi sultimis bei sausainiais. Vaikučiai bendravo, žaidė, džiaugėsi buvimu kartu.
Konkurso dalyvių raiškųjį skaitymą vertino kompetentinga komisija. Komisijos pirmininkė – Trakų Vytauto didžiojo gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, nariai: Trakų suaugusiųjų mokymo centro direktorė Loreta Ruškevičiūtė ir Trakų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Ramunė Karlonaitė-Turčinavičė. Pirmininkė pasveikino dalyvius bei svečius ir kartu su kitais komisijos nariais paskelbė laureatus: 3–4 metų amžiaus vaikų grupėje 1 vietą užėmė Jogailė Tervydytė iš Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“, II vietą iškovojo Amelija Vanagel iš Lentvario lopšelio-darželio „Svajonėlė“, III vietą pelnė Jurgis Zurlys iš Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“. Specialus komisijos prizas buvo įteiktas jauniausiai konkurso dalyvei Augustei Markevičiūtei (2 m. 11 mėn.) už drąsą iš Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“. 5–7 metų amžiaus grupėje I vietą užėmė Dominykas Mozolevskis iš Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“, II vietą – Agilė Karpovičiūtė iš Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos, III vietą – Deividas Mačėnas iš Senųjų Trakų lopšelio-darželio.
Visi vaikai ir nugalėtojai, juos parengusios pedagogės buvo apdovanoti padėkomis, diplomais, smagiomis dovanėlėmis, kuriomis pasirūpino Seimo narys J. Liesys, jo padėjėja V. Puišienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Trakų švietimo pagalbos tarnyba, Trakų lopšelis-darželis „Ežerėlis“.
Visi dalyviai dar kartą pasidžiaugė vaikų lūpomis suskambėjusiu gražiu lietuvišku žodžiu ir išreiškė viltį, kad šis konkursas prisidės prie mūsų gražios kalbos puoselėjimo ir branginimo, kad mažieji skaitovai užaugs tikrais Lietuvos patriotais. Organizatoriai tikisi, kad ši šventė visiems suteikė daug džiugių emocijų, o jei buvo kokių nesusipratimų, tai jie bus pamiršti, nes kiekvienas renginys turėtų skleisti tik pozityvias nuotaikas.

VIRGINIJA ILGINYTĖ,
Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ direktorė
RAMUNĖ KARLONAITĖ-TURČINAVIČĖ, Trakų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė