Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Netylantys fortepijono garsai

Šiemet, minint kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Frederiko Šopeno 200 – tasias gimimo metines, 2010 – tieji paskelbti šio lenkų genijaus metais. Net ir šiomis dienomis F.Šopeno kūryboje pasaulis randa daug mįslių ir pripažįsta, koks neišsemiamas yra šio kompozitoriaus muzikinis palikimas. Frederiko Šopeno muzika, atgimstanti skirtinguose žanruose ir vis naujomis formomis, suvienija ją atliekančiuosius, skatina tobulėti ir siekti muzikinių aukštumų. Visame pasaulyje rengiami vardiniai F.Šopeno pianistų konkursai, dedikuojama gausybė koncertų, festivalių, kuriuose atliekama jo kūryba. Vienas iš renginių – unikalus koncertas – maratonas „Vien tik Šopenas“  pirmą kartą šiemet vykęs Vilniuje. Lapkričio 21 d. nuo 14 val. iki vėlyvo vakaro Šv.Kotrynos bažnyčią užtvindė F. Šopeno muzika, interpretuojama net dvidešimt penkių jaunųjų Lietuvos talentų, atstovavusių Lietuvos muzikos ir teatro akademiją: Balio Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, Šiaulių Sauliaus Sondeckio bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijas. Kartu su visos Lietuvos pripažintų muzikos mokyklų moksleiviais šiame projekte dalyvavo ir Trakų meno mokyklos auklėtinė Evelina Grinevič.

Festivaliui pasibaigus Evelinos mokytoja Rasa Kanišauskaitė dalinosi įspūdžiais: „Jautėme didelę atsakomybę žinodamos, kad teks groti šalia jau daug pasiekusių jaunųjų pianistų, tačiau noras muzikuoti, pasirodyti Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčios koncertinėje erdvėje ir išbandyti save buvo toks didelis, kad Evelina neabejodama priėmė šį iššūkį. Jos skambinti noktiurnas ir valsas sužavėjo į renginį susibūrusią gausią F.Šopeno muzikos mylėtojų auditoriją. Trakietės pasirodymas savo atlikimo interpretacija bei technika nė kiek nenusileido garsių Lietuvos muzikos įstaigų auklėtinių pasirodymams, buvo priimtas labai šiltai ir palydėtas gausių aplodismentų“.

Neilgai trukus, mokytojos Rasos Kanišauskaitės mokinės Vilija Valatkaitė ir Evelina Grinevič dalyvavo XI Respublikiniame fortepijoninių ansamblių festivalyje „Šokių pasaulyje“. Jo metu po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais skambėjo vokiečių kompozitorių muzika.

Šio mėnesio pradžioje pianistė Evelina Grinevič atstovavo Trakų meno mokyklą konkurso „Besivejant natą“ apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Atsižvelgdami į daugelį šių pasiekimų galime tikėtis, jog Trakuose sparčiai ryškėja dar ne viena muziko kelią pasirinksianti asmenybė.

Justina Orlovskytė