Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Onuškio bibliotekos noras – sudominti mažuosius skaitymu

Onuškio bibliotekos iniciatyva vaikus aplankė vaikiškų knygų autorius Virgis Šidlauskas. Rašytojas, dar būdamas mokinys, išleido fantastinių apsakymų rinktinę „Kurganas“. Tuomet ilgam atsiribojo nuo kūrybos. Gimus dukrai, V. Šidlauskui savaime atėjo mintis rašyti vaikiškas knygas. Rašytojas yra parašęs 4 knygas, tačiau išleido tik dvi: „Ugnikalniukas ieško draugų“, kurią, teigia, susapnavo ir „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kurią skyrė savo dukrai Atėnei. Šis kūrinys nominuotas 2017 metų gražiausios knygos vaikams rinkimuose.
Smagu, kad renginyje dalyvavo ne tik Onuškio Donato Malinausko gimnazijos 1–4 klasių mokiniai, tačiau sulaukėmesvečių ir iš Aukštadvario darželio-mokyklos „Gandriukas“ – antrokėlių. Rašytojas vaikams įvairiapusiškai atskleidė savo knygelių pasaulį ir herojus: dainavo, pritardamas gitara, piešė knygelių personažus, skaitė kūrinių
ištraukas. Vėliau ir vaikai galėjo parodyti savo meninius gebėjimus, piešdami personažą – tėtį Ugnikalnį. Vaikus sužavėjo renginys, kadangi nereikėjo klausyti sausos teorijos, o galėjo kartu su autoriumi patriukšmauti, paploti, patrypti kojomis ir padainuoti. Vaikai netgi tapo svajokliais, kiekvienas galėjo užrašyti arba nupiešti savo svajonę ir įmesti į tėčio Ugnikalnio kraterį. Po renginio rašytojas vaikų svajones perskaitė ir paleido į orą, kad išsipildytų.
Širdį glosto, kad pavyko sudominti mažuosius skaitymu.Vaikai buvo linksmi ir aktyvūs, daug domėjosi pačiu autoriumi ir jo knygomis.

ALMA PAKATILĖ,
Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo bibliotekininkė