Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Paaiškėjo naujieji Lietuvos ištvermės jojimo čempionai

Akimirka iš apdovanojimų ceremonijos

Praėjusį šeštadienį Vatušių kaime (Rietavo sav.) įvyko Lietuvos ištvermės jojimo čempionatas. Stipriausi duetai iš visos Lietuvos, siekdami čempionų titulo, turėjo kuo greičiau įveikti 83 km distanciją, išsaugodami savo žirgus sveikais.
Jau varžybų išvakarėse buvo aišku, kad oras nelepins. Komandų nariai iš anksto pirko ledą vandens, kuriuo vėliau gaivinami žirgai, šaldymui. Teisėjai svarstė galimybę paankstinti varžybų startą, o veterinarijos gydytojai (šiuo atveju taip pat teisėjai), perspėjo busią itin griežti.
Vis tik čempionato dalyviai startavo iš anksto numatytu laiku – 8 val. ryto. Jau pirmajame varžybų rate (34 km distancijoje), vienam iš žirgų paslydus ant asfalto, pamesta pasaga. Laimei nei žirgas, nei raitelis stipriau nenukentėjo. Poilsio pertraukėlės metu žirgui buvo prikalta nauja pasaga ir jis tęsė kovą. Po antrojo rato (iš viso įveikus 59 km), iš kovos po papildomo veterinarinio patikrinimo pasitraukė viena tituluočiausių šalies ištvermės jojimo raitėlė – Danguolė Lastauskaitė su jaunuoju arabų veislės partneriu Abbot. Žirgo aukštas pulsas ramybės būsenoje signalizavo esant problemų organizme. Taigi į lemiamą varžybų ratą išjojo jau tik du duetai. Liepa Venclovaitė su America CV bandė išsiveržti į priekį, mat nenorėjo, kad čempioną tektų išaiškinti tik finišo tiesiojoje. Tokie „spurtai“ finišo tiesiojoje visada yra rizikinki, nes nežinai, ar žirgui užteks jėgų, noro ir greičio aplenkti kitus. Deja duetui trasoje pastojo kelią nenumatyta kliūtis, bandant ją įveikti, Neringos Kūlokaitės su Pertaku duetas pasivijo lyderius ir iki finišo tiesiosios nebuvo aišku, kas laimės. Lemiamoje tiesiojoje į priekį ryškiai išsiveržęs Liepos Venclovaitės su America CV duetas, finišo liniją kirto pirmasis, pademonstruodamas vidutinį 14,23 km/h greitį (83 km distancija įveikta per 5 val. 50 min. 4 sek.). Antrąją vietą atskyrė 16 sek.

2018 m. LR ištvermės jojimo čempionės – trakiškė Liepa Venclovaitė su nuosava kumele America CV

Taigi po atkaklios kovos naujaisiais Lietuvos ištvermės jojimo čempionais paskelbtas Liepos Venclovaitės su anglo arabų veislės kumele America CV duetas, atstovaujantis daugkartiniam šalies čempionui – žirginio sporto klubui „Naujadvario žirgai“, šio klubo trenerės – Ugnė Zalieckienė ir Gabrielė Mateikaitė. Sidabro medalis atiteko Neringai Kūlokaitei su žemaitukų veislės eržilu Pertaku (Kauno r.).
Ištvermės jojimas – tai rungtynės priešlaiką, kuriose yra patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija bei gebėjimas jausti savo žirgo galimybes. Ir vis dėl to varžantis ištvermės jojimo varžybose pirmenybė teikiama ne pergalei, o gerai žirgo savijautai.
Artimiausios ištvermės jojimo varžybos įvyks rugsėjo 22-23 d. Kurtuvėnuose, Šiaulių r.

Galvės” inf.