Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Pajusti gyvenimą dvaruose – verta!

Mokslo metai Trečiojo amžiaus studentams jau baigėsi, egzaminų laikyti nereikia, o turiningai papramogauti – naudinga. Kada, jei ne dabar? Taip pozityviai nusiteikusių studentų būrys toks didelis, kad ir į dviaukštį autobusą nesutilpome, tad su likusiais pramogausime liepos 1-ąją.

Trakų TAU studentai Pakruojo dvare

Išvykos tikslas – susipažinti su dvarų kultūra, gyvenimu. Džiaugiamės, kad mūsų pasirinkimas nenuvylė. Čia, Pakruojo dvare, ne vien rūmus ir kitus statinius galima apžiūrėti, istoriją išgirsti, bet ir tikrą, gyvą XIX a. dvarų gyvenimą pajusti: atvėrus dvaro vartus, svečius pasitinka Liokajus. Žaldokas ir kiti dvariškiai su žirgais rodo ant pievos „zabovas“, tijūnas demonstruoja dvaro ūkio technikos stebuklus, mažuosius ponaičius Baronaitė kviečia drauge pažaisti dvariškių žaidimus. Tadas Blinda, įsimylėjęs Baronaitę, pagrobia ją, o tijūnas jam už tai išplaka kailį.
Pakruojo dvaras, atrenovuotas ir duris lankytojams atvėręs 2012 metais, kartu atgaivino ir istoriją. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minimas 1531 metais,o jo įkūrėjas – Rietavo tijūnas M.Vakavičius. Pirmieji pastatai buvę mediniai, o mūrinis dvaro ansamblis pastatytas XIX a., savininku tapus V. Ropui. Greta dvaro rūmų iškilo arklidės, sandėliai, ledainė, alaus darykla, smuklė, pieninė, tvartai, svirnai, kalvė, vėjo malūnas ir tarnų gyvenamieji korpusai. Dvaras turėjo savo vaistinę, ligoninę.
Džiaugiamės, kad vykome šeštadienį, kai vyksta tiek daug edukacijų ir esi čia užimtas visą dieną. Verdantis dvaro gyvenimas taip įsuka kiekvieną, kad tikrai pasijunti kitame laikmetyje.
Grįžome puikios nuotaikos, nors pavargę, bet dvasiškai ir emociškai praturtėję bei galvojantys, kad daug įdomaus, nepatirto, nepamatyto turime čia pat, Lietuvoje. Dėkojame Trakų rajono savivaldybei, parėmusiai mūsų išvyką.

DANUTĖ VIZMANAITĖ,
Trakų švietimo centro metodininkė