- Galvė - http://www.galve.lt -

PATEIKTOS ŽEMĖS MOKESČIO DEKLARACIJOS

Informacija apie mokesčių mokėtojų valdomus žemės sklypus ir mokėtiną mokestį jau yra VMI elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) http://deklaravimas.vmi.lt/, o tuos savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos jau pasiekė ir įprastu paštu.

Šiemet pirmą kartą žemės mokesčio mokėtojams, kurie nėra EDS vartotojai, VMI paštu išsiuntė deklaracijas su specialiu brūkšniniu kodu, tai artimiausiu metu leis žemės mokestį sumokėti UAB „Perlo paslaugos“ terminaluose ir tose įmokų priėmimo vietose, kur naudojami brūkšninio kodo skaitytuvai.

VMI informuoja, kad gyventojai, norėdami sumokėti žemės mokestį už kitus asmenis, pvz., savo šeimos narius (tėvus, sutuoktinius ir pan.), mokėjimo dokumente privalo nurodyti ne tik mokėjimo paskirtį (žemės mokestis), bet ir žemės savininko asmens kodą.

Šiais metais, gavus informaciją iš trečiųjų šaltinių ir ją išanalizavus, dalies savininkų (apie 17 tūkst.) sumokėtos 2007–2010 metų žemės mokesčio sumos buvo patikslintos. Beveik 5 tūkst. mokesčių mokėtojų permoka siekia 86,5 tūkst. litų. Permokėtos sumos bus įskaitomos 2011-ujų metų žemės mokesčiui padengti, o tie gyventojai, kurie 2011 m. žemės mokesčio mokėti nebeprivalo, pateikę prašymą VMI permoką galės susigrąžinti.

Tiems žemės mokesčio mokėtojams, kuriems perskaičiuota 2007–2010 metų mokesčio suma padidės, 2011 metų deklaracijoje automatiškai bus apskaičiuota visa mokėtina suma. Jokie delspinigiai už papildomas ankstesnių laikotarpių sumas nebus skaičiuojami iki 2011 m. lapkričio 2 d.

VMI primena, kad žemės mokesčio mokėtojas, turintis laikinų finansinių sunkumų, gali kreiptis į teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją dėl galimybės mokestinę nepriemoką mokėti dalimis. Jei gyventojui reikia valstybės paramos, jo mokestinės nepriemokos gali būti pripažintos beviltiškomis ir neišieškomos, kol nepasikeis mokėtojo ekonominė padėtis. Tokie mokesčių mokėtojai nuo žemės mokesčio delspinigių galės būti atleisti.

Vilniaus apskrities VMI inf.{jcomments on}