Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Prabėgo septintoji fanfarų savaitė

Trakų meno mokyklos inicijuotas muzikos festivalis kasmet skamba tarytum vis kita nata. Kaip pavyko atlikti septintąją muzikos festivalio gamos „natą“?
Neringa Mišeikienė: Manau, kad puikiai. Įgyvendinome viską, ką planavome. Visi liko labai patenkinti ir ugdymo procesu, ir kultūrine programa. Per savaitę įvyko aštuoni aukščiausio lygio koncertai: šeši profesionalių muzikantų, du – jaunųjų meistriškumo mokyklos dalyvių. Tarptautinio orkestro kiekybė ir kokybė kasmet auga. Ir meistriškumo mokyklos solistų, ir orkestro koncertai nepaliko nė vieno abejingu.

Kuo išsiskyrė šių metų muzikos savaitė?
Neringa Mišeikienė: Projekto struktūra liko ta pati: meistriškumo pamokos, orkestro repeticijos ir vakariniai koncertai. Tačiau pagausėjo dalyvių. Galima sakyti, išsiplėtė projekto „geografija“. Šiemet dalyvavo Klaipėdos, Palangos, Garliavos, Šilutės, Druskininkų, Alytaus, Panevėžio, Kauno, Vilniaus, Rūdiškių, Trakų muzikantai. Atvyko ir svečiai iš Suomijos, Šveicarijos, Estijos.

Festivalio koncertai vyko skirtingų akustikų salėse, ar tai lėmė koncertų kokybę?
Neringa Mišeikienė: Žinoma, salė yra labai svarbu. Džiaugiamės nauja koncertine erdve –„Trakų Galvės‘ salėmis. Tikimės, kad jos išliks ir kitais metais. Profesionalų koncertai vyko Lentvario ir Trakų bažnyčiose, „Trakų Galvėje“, „Apvalaus stalo klube“, „Kybynlar“ restorane. Tikimės, kad  ir kitais metais koncertai vyks įvairiose erdvėse.

Kurie koncertai, jūsų nuomone, labiausiai įsiminė žiūrovams?
Neringa Mišeikienė:Manau, gerų įspūdžių paliko visi. Norėčiau išskirti „Protuberus Brass“, „Giunter Percussion“ koncertus, Steven Mead rečitalį, Jano Maksimovičiaus ir Dimos Golovanovo muzikinį dialogą ir, žinoma, meistriškumo mokyklos mokinių ir tarptautinio orkestro pasirodymą. Ypatingai klausytojus jaudino koncertai, kuriuose solo grojo meistriškumo mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Kas šiemet dėstė meistriškumo mokykloje?
Neringa Mišeikienė: Turėjome tris naujus mokytojus: visais variniais pučiamaisiais grojantį James Stretton‘ą iš Didžiosios Britanijos, mušamųjų instrumentų mokytoją Tomą Kulikauską ir saksofonininką Janą Maksimovičių iš Lietuvos. Dar meistriškumo mokykloje dirbo Steven‘as Mead‘as iš Dž. Britanijos, Bert‘as Langeler‘is iš Nyderlandų ir Vygantas Šilinskas bei Dima Golovanovas iš Lietuvos, akompanavo puikios koncertmeisterės Asta Kvasytė ir Tatjana Čigorskaja. Visi jie dalyvavo ir koncertuose.

Ar jau turite naujų minčių šio projekto ateičiai?
Arvydas Mišeikis: Turime labai ambicingų planų. Galvojame apie  atlikėjus ir meistriškumo mokyklos mokytojus. Žinome, kad grįš jau buvę meistriškumo mokyklos mokytojai: Johan van der Linden iš Nyderlandų, Bo Hakanson iš Švedijos. Sutarta ir dėl dirigento Luc Vertommen iš Belgijos atvykimo. Tai vienas žymiausių Europos dirigentų, kompozitorius, aranžuotojas, leidybinės firmos savininkas. Tačiau yra atlikėjų dėl kurių atvykimo reikia tartis iš anksto prieš kelis metus, pavyzdžiui, 2013 metams.

Kaip toli pasklido atgarsiai apie „Trakų fanfarines savaites“?
Arvydas Mišeikis: Esame pakankamai gerai žinomi Europoje. Šiemet Fanfarinės savaitės metu su vizitu atvyko Olandijos pučiamųjų instrumentų federacijos atstovas Jacob Dijkstra. Be kita ko jis pakvietė Trakų meno mokyklos fanfarinį orkestrą į 2011 metų pavasarį vyksiantį II pasaulio fanfarinių orkestrų čempionatą.

Ar didelė komanda dirbo, įgyvendinant šį projektą?
Neringa Mišeikienė: Taip, tai gausus būrys muzikai ir Trakams neabejingų žmonių. Esame labai dėkingi draugams, kolegoms, kompozitoriams, aranžuotojams, koncertmeisterėms, koncertų vedėjoms, gausiems rėmėjams ir visiems, kas prisidėjo darbais ir mintimis.
Arvydas Mišeikis: Ir, žinoma, žiūrovams. Mus labai džiugino pilnos salės žiūrovų ir jų palaikymas. Žiūrovų susidomėjimas – svarbiausias įvertinimas.

Ištikimi festivalio gerbėjai, muzikinių sveikinimų Trakams, išgirs 2011 metų rugpjūčio pirmą savaitę.

Kamilė Taraškaitė{jcomments on}