Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Pradėti judėti niekada nevėlu

Jei nebėgioji kol sveikas, teks pabėgioti, kai sirgsi.
(Horacijus)
Sveikata – neįkainojama dovana, kurią žmogui dovanoja gamta. Praradus sveikatą, pradėjus sirgti, visada kaltinamas gyvenimo būdas. Sveikata yra visapusė: fizinė, dvasinė, socialinė, protinė, emocinė gerovė. Judėjimo nauda ženkli ir jaunam, ir senam – svarbi žmogaus formavimuisi, smegenų veiklos gerinimui, visiems psichikos ir fiziologiniams procesams.

Spalio 19 dieną Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo bibliotekoje vyko susitikimas-praktinis užsiėmimas „Pradėti judėti niekada nevėlu“. Užsiėmimą vedė Trakų VSB, sveikatos priežiūros specialistė Kristina Urbanovič. Ji pristatė fizinio aktyvumo piramidę, fizinio aktyvumo formas. Pasak Kristinos Urbanovič, fizinis aktyvumas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas kaip maistas ar oras. Todėl reikia daryti mankštą rytais ir tai suteiks energijos visai dienai. Negalima mankštintis iš karto pavalgius, reikėtų palaukti maždaug valandą. Reikia būti aktyviems kasdien, judėjimas suteikia daug džiaugsmo, reguliarūs fiziniai pratimai ir mankšta didina atsparumą ligoms, nes gerina žmogaus sveikatą, sustiprina širdį, raumenis.
Specialistė teigė, jog reikia būti pavyzdžiu savo vaikams. Jei vaikai matys, kad jūs patys užsiimate fiziniu aktyvumu, jie taip pat stengsis tuo užsiimti. Reikia įtraukti visą šeimą į fizinę veiklą, tai – važinėjimas dviračiais, pasivaikščiojimai ir t.t., o televizoriaus žiūrėjimą ir naudojimąsi kompiuteriu reikėtų apriboti. Kristina Urbanovič patarė būti aktyviems net tuomet, kai esame pavargę, nes po aktyvios veiklos jausimės žvaliau ir energijos bus daugiau.
Susitikimo metu išbandėme išmaniąsias svarstykles ir kūno sudėties analizatorių. Šios svarstyklės padeda įvertinti kūno masės indeksą bei riebalų kiekį. Taip pat atlikome praktines užduotis, matavome kraujospūdį, lankytojams buvo išdalinti lankstinukai ir atmintinės su išsamesne informacija. Kristina Urbanovič pateikė daug naudingų žinių, ji palinkėjo visiems būti sveikiems!
Kiekvienas mūsų norime būti sveiki ir gražūs, bet norėdami tokiais tapti, privalome nuolat skirti laiko sveikatai bei aktyviai gyvensenai. Dėkojame Trakų VSB sveikatos priežiūros specialistei Kristinai Urbanovič už išsamų pasakojimą.

LAIMA FRANCKEVIČIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja