Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Puikios naujienos rajono gyventojams: gerinama viešoji infrastruktūra Lentvario mieste

Žmonių, bendruomenių poreikiai su kiekviena diena auga. Pastebima vis daugiau gerųjų pavyzdžių aplinkiniuose rajonuose, atsiranda poreikis tuos pavyzdžius pritraukti ir į mūsų, Trakų rajoną. Juk visi ir visada – nori ir turi teisę gyventi geriau. Todėl kartais apsidairius, pastebima, kad nors ir mūsų rajonas gražėja su kiekviena diena, dar yra kur pasistiebti, ką renovuoti, ką atkurti ar sukurti. Todėl šiandien verta pasidžiaugti viena puikia žinia Trakų rajone – gerinama viešąją infrastruktūra Lentvario mieste.

Taip šiuo metu atrodo viešosios erdvės

Siekis pagerinti viešąją infrastruktūrą Lentvario mieste
Lentvaris – miestas, kurio patogi geografinė padėtis lėmė didesnį gyventojų tankumą nei kituose tokio dydžio miestų kategorijoje, bei turi potencialą didėti. Visgi Lentvario miesto socialinis ir rekreacinis potencialas nėra išnaudojamas iki galo, viešoji inžinerinė infrastruktūra bei gyvenamoji aplinka yra vidutiniška ir nepakankama.
Gyventojai norėjo pokyčių, todėl rajono valdžia – Trakų rajono savivaldybė, ėmėsi veiksmų. Pradėjo ieškoti įvairių galimybių, kaip pagerinti esamą viešąją infrastruktūrą visame Trakų rajone, o būtent šiuo atveju – Lentvario mieste. Deja, bet Trakų rajono savivaldybė nepajėgi savo lėšomis iš esmės pagerinti viešosios laisvalaikio ir poilsio infrastruktūros būklės Lentvario mieste. Todėl buvo ieškota kitų finansavimo galimybių.
Būtent todėl, šių metų gegužės mėnesį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2017 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. 1V-279 „Dėl finansavimo skyrimo projektui, pateiktam pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-R-905 priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“, projektui Nr. 07.1.1-CPVA-R-905-01-003 „Daugiafunkcių aikštelių prie Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų įrengimas“ įgyvendinti buvo skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

Kas pasikeis Lentvario mieste?
Keistinų ir pokyčių reikalaujančių pastatų, vietų kaip ir kiekviename miestelyje, taip ir Lentvaryje netrūksta. Tačiau sparčiai gausėjant šeimų skaičiui bei siekiant suaktyvinti jaunimo laisvalaikį, nuspręsta pagerinti viešąją infrastruktūrą būtent prie mokyklų esančiose zonose, kur vaikai, šeimos, pesijinio amžiaus žmonės galėtų leisti laisvą laiką.
Projekto metu Lentvario miesto gyventojams ir svečiams bus sukurtos dvi viešosios erdvės prie Lent-vario Motiejaus Šimelionio, Lent-vario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų adresu Klevų al. 26B ir Lauko g. 20, Lentvaris. Bus įrengta laisvalaikio, bendruomenės užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinanti infrastruktūra (futbolo, krepšinio, tinklinio, gimnastikos, treniruoklių aikštelės ir pan.), sutvarkyta aplinka, įrengtas teritorijos apšvietimas, vaizdo stebėjimo sistema bei inžineriniai tinklai ir kiti elementai. Projekto įgyvendinimas prisidės prie bendros gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo Lentvario mieste. Kurs jaukesnę atmosferą gyventi, skatins kaimynus bendrauti, sportuoti.

Apie projektą išsamiau
Šis projektas yra vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonę 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra“.
Projekto biudžetas siekia net 964 560,72 Eur, iš kurių 751 174,62 Eur – Europos Sąjungos struktūrinių fondų,
66 280,12 Eur – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir 147 105,98 Eur Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšos.
Šių metų rugpjūčio 3 dieną su UAB „Altitudė“ buvo pasirašyta statybos rangos sutartis dėl „Daugiafunkcių aikštelių prie Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų“ įrengimo. Bendra sutarties vertė siekia net 766 338,36 Eur. Projekto įgyvendinimo metu bus įrengta ir atnaujinta laisvalaikio, bendruomenės užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinanti infrastruktūra:
• Daugiafunkcė aikštelė (adresu: Klevų al. 26B, Lentvaris) atsinaujins ir turės: futbolo, krepšinio ir gimnastikos aikšteles, bėgimo takus, šuoliaduobę, rutulio stūmimo sektorių, pėsčiųjų takus, suoliukus, atnaujintą veją ir laiptus, bus įrengtas privažiavimo kelias ir automobilių aikštelė, atraminės sienutės, teritorijos apšvietimas ir teritorijos vaizdo stebėjimo sistema, teritorijos aptvėrimas, inžineriniai tinklai (lietaus nuotekų), šiukšliadėžės.
• Daugiafunkcė aikštelė (adresu: Lauko g. 20, Lentvaris) atsinaujins ir turės: futbolo aikštelę, bėgimo takus, lauko treniruoklių aikštelę, šuoliaduobę, šuolio į aukštį konstrukciją, ieties, granatos metimo takus, rutulio stūmimo platformą, bus įrengti pėsčiųjų takai, suoliukai, atraminė sienutė, atnaujinta veja, įrengtas teritorijos apšvietimas ir teritorijos vaizdo stebėjimo sistema, inžineriniai tinklai (lietaus nuotekų), šiukšliadėžės.
Tiek daug gerų pokyčių sulauks Lentvario miesto gyventojai jau visai netrukus. Planuojama darbus užbaigti jau 2018 metų rudenį. Gyventojams belieka palinkėti kantrybės, UAB „Altitudė“ darbuotojams kruopštumo, nuoseklumo ir gerų orų, kad darbas vyktų kaip suplanuota, o Trakų rajono savivaldybei pasakyti – Ačiū, už siekius, pastangas, įsiklausymą į gyventojų prašymus ir darbų įgyvendinimą.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonę 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra“. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Trakų rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija, parengė „Galvės“ redakcija

Užs. Nr. 4277