Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Puikios naujienos rajono gyventojams – sukurtos dvi viešosios erdvės Lentvario mieste

Prieš

Po

Po

Daugiafunkcinės aikštelės prie Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos pokyčiai prieš (viršuje) ir po įgyvendinto projekto (apačioje)

Su kiekvieną dieną augančiais žmonių, bendruomenių poreikiais, kartu didėja ir siekis juos įgyvendinti mūsų, Trakų krašte. Todėl šiandien jau galite pasidžiaugti puikia žinia – pagerinta viešąja infrastruktūra Lentvario mieste, sukurtomis viešosiomis erdvėmis prie Lentvario Motiejaus Šimelionio bei Lentvario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų.

Siekis pagerinti viešąją infrastruktūrą Lentvario mieste
Lentvaris – miestas, kurio patogi geografinė padėtis lėmė didesnį gyventojų tankumą nei kituose tokio dydžio miestų kategorijoje, bei turi potencialą didėti. Visgi Lentvario miesto socialinis ir rekreacinis potencialas nėra išnaudojamas iki galo, viešoji inžinerinė infrastruktūra bei gyvenamoji aplinka yra vidutiniška ir nepakankama.
Gyventojai norėjo pokyčių, todėl rajono valdžia – Trakų rajono savivaldybė, ėmėsi veiksmų. Pradėjo ieškoti įvairių galimybių, kaip pagerinti esamą viešąją infrastruktūrą visame Trakų rajone, o būtent šiuo atveju – Lentvario mieste. Deja, bet Trakų rajono savivaldybė buvo nepajėgi savo lėšomis iš esmės pagerinti viešosios laisvalaikio ir poilsio infrastruktūros būklės Lentvario mieste. Todėl buvo ieškota kitų finansavimo galimybių.
Taip 2017 metų gegužės mėnesį projektui „Daugiafunkcių aikštelių prie Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų įrengimas“ įgyvendinimui buvo skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

Kas pasikeitė Lentvario mieste?
„Sparčiai gausėjant šeimų skaičiui bei siekiant suaktyvinti jaunimo laisvalaikį, nuspręsta pagerinti viešąją infrastruktūrą būtent prie mokyklų esančiose zonose, kur vaikai, šeimos, pesijinio amžiaus žmonės galėtų leisti laisvą laiką“, – apie projektą kalbėjo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.
Projekto metu Lentvario miesto gyventojams ir svečiams buvo sukurtos dvi viešosios erdvės prie Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų adresu Klevų al. 26B ir Lauko g. 20, Lentvaris. Buvo įrengta laisvalaikio, bendruomenės užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinanti infrastruktūra (futbolo, krepšinio, tinklinio, gimnastikos, treniruoklių aikštelės ir pan.), sutvarkyta aplinka, įrengtas teritorijos apšvietimas, vaizdo stebėjimo sistema bei inžineriniai tinklai ir kiti elementai. Taip projekto įgyvendinimas prisidėjo prie bendros gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo Lentvario mieste. Sukūrė jaukesnę atmosferą gyventi bei paskatino kaimynus bendrauti, sportuoti, kartu leisti laisvalaikį.

Prieš

Po

Daugiafunkcinės aikštelės prie Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų pokyčiai prieš (viršuje) ir po įgyvendinto projekto (apačioje)

Apie projektą išsamiau
Projekto biudžetas siekė net 964 560,72 Eur, iš kurių 751 174,62 Eur – Europos Sąjungos struktūrinių fondų, 66 280,12 Eur – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir net 147 105,98 Eur Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšų.
2017 metų rugpjūčio 3 dieną su UAB „Altitudė“ buvo pasirašyta statybos rangos sutartis dėl „Daugiafunkcių aikštelių prie Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario m. Versmės ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų“ įrengimo. Projekto įgyvendinimo metu buvo įrengta ir atnaujinta laisvalaikio, bendruomenės užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinanti infrastruktūra.
„Puiki žinia, kad Lentvario miesto gyventojai, jau gali džiaugtis visais projekto rezultatais, kadangi projektas jau yra pilnai įgyvendintas. Gyventojams belieka palinkėti turiningo ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo gryname ore, rangovams UAB „Altitudė“ darbuotojams padėkoti už kruopščius, atsakingai ir laiku įvykdytus darbus, o Trakų rajono savivaldybės darbuotojams pasakyti – ačiū, už siekius, pastangas, įsiklausymą į gyventojų prašymus ir prižiūrėtą darbų įgyvendinimą“, – po projekto įgyvendinimo džiaugėsi merė Edita Rudelienė.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Užs. Nr. 4705