- Galvė - http://www.galve.lt -

„Rinkis prekę lietuvišką“ parodoje apie sveiką mitybą

DSC_1340 [1]

„Lietuviškas standartas“ – šių žodžių reikšmę žino kiekvienas. Lietuva savo produktais garsėja ne tik vietinėje rinkoje, bet ir užsienyje. Dar kartą įsitikinti gaminių įvairove bus galima parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2015“ Kaune.

„Apie lietuvišką standartą esame girdėję ne kartą, tikrai galime didžiuotis vietinių produktų kokybe. Todėl labai svarbu informuoti žmones, kad yra tikrai gausus produktų pasirinkimas ir kiekvienas vartotojas gali pasirinkti tai, kas šviežia, skanu ir kokybiška. Galime tikrai pasikliauti savo kraštu“, – teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Žemės ūkio ministerija dalyvauja parodoje, kur ne tik pristatys geriausius produktus, bet ir papasakos apie sveikos mitybos ypatumus. Ministerijos stende savo produktus taip pat pristatys ūkininkai.

Jau antrą kartą Žemės ūkio ministerija kartu su Kauno kolegijos studentais bei dėstytojais įgyvendins meninį projektą. Paro-

doje „Rinkis prekę lietuvišką 2015“ studentai parodys, kad tautiniais raštais siuvinėti galima ne tik audeklus, bet ir visai kitą – nemažiau šiltą, brangią ir gerai kiekvienam lietuviui pažįstamą medžiagą – medį. Praretinus Akademinio miestelio parką, nutarta pačių užaugintais medžiais dar šiek tiek pasidžiaugti ir padabinti juos siuvinėjant. O siuvinėjama bus ne siūlais, o… mišku! Savo miškais ir pievomis Lietuva didžiuojasi, tad leiskime ir medžiams nors trumpam pasididžiuoti tautiniu rūbu. Išskirtinį meninį projektą galima bus pamatyti jau šiandien Žalgirio arenoje.

Septintoji paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ vyks spalio 2–4 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje. Čia produkcijos naujienas pristatys apie 150 dalyvių, tai yra apie 10 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Pagrindinis parodos tikslas – lankytojams parodyti Lietuvoje gaminamus produktus, skatinant jų vartojimą bei padėti vietiniams gamintojams išplėsti savo eksporto rinkas. Skaičiuojama, kad per parodą apsilankys apie 30 tūkst. žmonių.

Paroda vyks spalio 2–4 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Parodos atidarymas – 10 val.

Žemės ūkio ministerijos inf.