Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Rūdiškių ir Lentvario bibliotekose vyko nacionalinė viktorina

Vasario 16 d. Lietuvos valstybė švęs savo šimtmetį – datą, kuri lyg tiltas jungia 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Šia proga portalas 15min.lt kvietė pasitikrinti žinias apie savo gimtąjį kraštą ir sudalyvauti unikaliame renginyje – Nacionalinėje viktorinoje!


Nacionalinė viktorina anksčiau jau buvo rengiama 2013 ir 2014 metais. Dabar Lietuvos šimtmečio proga ji sugrįžo atsinaujinusi. 2018 m. prie Nacionalinės viktorinos organizavimo prisidėjo Ugnius Antanavičius, Augustinas Žemaitis, Ilma Vienažindytė ir kiti. Pasikeitusios taisyklės priartintos prie Pasaulio viktorinos čempionato, o klausimai liko tik apie Lietuvą.
Sausio 27 dieną 28-iuose Lietuvos miestuose bei 4-iuose užsienio miestuose – Londone, Kopenhagoje, Osle ir Briuselyje – susirinkę žmonės tikrino savo žinias apie gimtąjį kraštą. Dalyviai turėjo atsakyti į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas: kultūra, istorija, sportas, visuomenė, tradicijos, kūryba, gamta ir gyvenimas. Per nustatytą laiką reikėjo įrašyti kuo daugiau teisingų atsakymų. Viktorina buvo suskirstyta į du kėlinius, trunkančius po vieną valandą, kiekvienas kėlinys turėjo 120 klausimų.
Rūdiškių ir Lentvario bibliotekos taip pat įsiliejo į organizatorių gretas ir suteikė galimybę gyventojams dalyvauti šioje viktorinoje. Rūdiškių biblioteka sulaukė 5 dalyvių, pasiryžusių pademonstruoti savo žinias, o Lentvaryje susirinko net 13 smalsuolių. Su pertraukomis ir rezultatų vertinimu viskas užtruko apie tris valandas, kurios, pasak dalyvių, prabėgo akimirksniu. Rūdiškiečiai sakė, kad laiko galėjo būti ir daugiau, nes jo pritrūko.
Klausimus viktorinai kūrė įvairiose protų kovose ne kartą dalyvavę asmenys. Dalyviai turėjo atsakyti į tokius klausimus, kaip – koks filmas buvo pirmasis pilnametražis lietuviškas filmas? Kuo vardu buvo karaliaus Mindaugo žmona? Kokiame Vilniaus objekte rasime restoraną ,,Paukščių takas“? Kokios markės automobilių Lietuvoje yra registruota daugiausiai? Kokį ryšį tarp žmonių apibūdina žodis ,,dieveris“ ir t. t. Klausimai buvo išties sudėtingi, taigi teko gerokai pasukti galvas ir perkratyti atmintį.
Sekmadienį visi atsakymai buvo nuvežti į Vilnių ir perduoti viktorinos organizatoriams. Jau visai netrukus apdovanojimų ceremonijos metu bus paskelbti tiek kiekvienos temos nugalėtojai, tiek atskirų miestų čempionai, tiek bendras visos viktorinos nugalėtojas, o daugiausiai taškų kiekviename mieste surinkęs dalyvis taps savo miesto čempionu.
Tai buvo išties puikus žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas, o kuo geriau žmogus pažįsta savo gimtąjį kraštą, tuo labiau jis jį myli ir vertina. Su nekantrumu laukiame savo miestų čempionų paskelbimo!

KRISTINA MEČKOVSKA, DANGUOLĖ PALIULIENĖ,
Trakų viešoji biblioteka