Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Sename pastate įrengta šiuolaikiška mokykla

Kiekvienas geras šeimininkas žino, kaip liaudyje sakoma, kad lengviau pasistatyti naują namą, nei remontuoti seną. Šis posakis labai tinka Trakų pradinės mokyklos pastatui. Dar sovietmečiu, 1961 metais suręstas didžiulis silikatinių plytų statinys laikui bėgant susidėvėjo ir vargu, ar be Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos šiandien jame galėtų mokytis mažieji trakiečiai.

Atnaujinimas buvo būtinas
Dar prieš porą metų Trakų pradinės mokyklos pastato konstrukcijos buvo visiškai pasenusios, per sienas ir langus skverbėsi drėgmė, šaltis, jos neatitiko šiuolaikinių reikalavimų keliamų viešosios paskirties pastatui. Išorinės sienos ir aukštų perdangos buvo neapšiltintos. Stogo danga nesandari, pagaminta iš kenksmingo asbestcemenčio šiferio, be termoizoliacijos.
Siekiant užtikrinti ekonomišką šiluminės energijos panaudojimą bei kokybiškas vaikų ugdymo sąlygas, Trakų rajono savivaldybė parengė projektą „Trakų pradinės mokyklos pastato (Birutės g. 42, Trakai) rekonstravimas“. Šiam projektui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos programos pagal priemonę Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu buvo skirti du milijonai litų.

Pastato metamorfozės
2008 – aisiais metais pradėta Trakų pradinės mokyklos pastato rekonstrukcija bus baigta 2011 m. Šiuo metu yra pakeista stogo danga, visi langai ir lauko durys, apšiltintas pastato fasadas ir cokolis, suremontuota sporto salė ir valgykla, kurioje pakeista ir visa įranga. Projektą įgyvendinanti trakiečių bendrovė „Altitudė“ baigia šildymo sistemos ir šilumos mazgo rekonstrukciją, pakeis elektros instaliaciją bei atliks apšvietimo sisitemos renovaciją. Projekte numatyta ir vidaus patalpų renovacija. Bus suremontuoti kabinetai, jei pakaks lėšų, ir rūsio patalpos. Pasak mokyklos direktorės, rūsyje galima būtų įrengti molio dirbtuves, batų džiovyklą. Mokykloje šiuo metu mokosi pusketvirto šimto vaikų, o trečdalis jų atvyksta iš aplinkinių kaimų.
Projektui pasibaigus bus sutvarkytas ne tik mokyklos pastatas, bet ir jos aplinka, aptverta teritorija.

Sporto salė užrakinta
Mokyklos direktorės Algės Gumbaragienės džiaugsmą dėl vykdomų darbų temdo sporto salės vėdinimo sistemos problemos. Darbai įstrigo dėl lėšų trūkumo, kadangi ventiliavimo įranga ir jos pastatymo projektavimas nėra finansuojami iš ES struktūrinių fondų, o savivaldybė šiais metais pinigų jau neskirs. „Pasak darbų vykdytojo, trūksta maždaus 60 tūkstančių litų, tačiau šiemet pinigų negausime, todėl sporto salėje kol kas užsiėmimai nevyks“, – sakė direktorė. Tačiau ji nuoširdžiai pasidžiaugė, kad mokyklos pastatas, į kurį ji atėjo dirbti prieš 12 metų, ES struktūrinių fondų lėšomis yra pakeistas neatpažįstamai. Ir dar A. Gumbaragienę džiugina tai, jog jos vadovaujamoje mokykloje mokosi šauniausi pasaulyje vaikai ir dirba geriausias kolektyvas.