Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Šiemet Trakų rajono ir Elektrėnų gyventojai pateikė per 28 tūkst. pajamų deklaracijų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad preliminariais remiantis duomenis, iki gegužės 2 d., Trakų rajono ir Elektrėnų gyventojai pateikė per 28 tūkst. pajamų deklaracijų. Vilniaus AVMI šiemet taip pat sulaukė daugiau kaip 1,4 tūkst. trakiškių ir elektrėniškių turto deklaracijų.
„Daugelis gyventojų pajamas deklaruoja savarankiškai. Matome, kad dalis atvykstančiųjų į aptarnavimo padalinius naudojasi įrengtomis kompiuterinėmis darbo vietomis ir patys pildo bei pateikia deklaracijas. Šiais metais net 99 proc. deklaracijų Trakų ir Elektrėnų gyventojai pateikė elektroniniu būdu per elektroninio deklaravimo sistemą (EDS),“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė.
Vilniaus AVMI duomenimis, šiemet daugiau kaip 9 tūkst. Trakų rajono gyventojų deklaravo daugiau kaip 1,5 mln. eurų grąžintino gyventojų pajamų mokesčio (GPM), apie 3,2 tūkst. gyventojų – apie 915 tūkst. eurų mokėtino GPM. Beveik 8 tūkst. elektrėniškių pateiktose pajamų deklaracijose deklaravo 1,2 mln. grąžintino GPM, per 2 tūkst. gyventojų – 360 tūkst. mokėtino GPM.
Pažymėtina, kad mokesčių administratorius dar laukia pajamų deklaracijų tų, kurie deklaruoti privalo, iš jų 880 elektrėniškių ir 1,4 tūkst. Trakų gyventojų, ir ragina tai padaryti kuo greičiau, nes jeigu praėjusiais metais susidarė mokėtina suma ir ji nesumokėta iki gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.
Tie gyventojai, kurie turėtų sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai neišgali to padaryti, gali kreiptis į apskrities valstybinę mokesčių inspekciją arba pateikti prašymus per Mano VMI dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.
VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Iškilus neaiškumams pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai įrašomi ir saugomi 5 metus.

VMI inf.