- Galvė - http://www.galve.lt -

Skaityk Klasiką kitaip

Tobulėjant technologijoms keičiasi ir skaitytojų auditorija bei jų poreikiai, nuolat didėja elektroninių knygų pasiūla. Vienas iš tokių elektroninių išteklių skaitymui yra atsinaujinusi „Vyturio“ e-biblioteka, kurioje gali skaityti ir vaikai, ir suaugusieji. „Vyturio“ svetainės įkūrėjo ir direktoriaus Arūno Šilerio teigimu, naujų knygų šioje bibliotekoje beveik nebus. „Tęsdami tradiciją, siūlysime tik laiko patikrintą klasiką, didelių ir mažų ekspertų atrinktas knygas, jau įrodžiusias savo vertę“, – sako „Vyturio“ vadovas. Trakų viešoji biblioteka savo skaitytojams suteiks galimybę naudotis „Vyturio“ e-biblioteka nemokamai.

[1]Norint tapti „Vyturio“ e-bibliotekos skaitytoju, kompiuteryje, planšetėje ar telefone reikia įvesti svetainės adresą www.vyturys.lt – taip pateksite į e-biblioteką. Registracijos metu reikės suvesti dovanos kodą, kurį jums suteiks bibliotekos darbuotojas. Na o vėliau prisijungti ir skaityti galėsite bet kur ir bet kada, tam tereikia turėti interneto ryšį.
Tokį skaitymo būdą dažniausiai renkasi vaikai ir jaunimas, kurie neįsivaizduoja savo laisvalaikio be socialinių tinklų ir interneto. Ši elektroninė biblioteka, talpinanti savyje net 500 knygų, labiau orientuota į šią auditoriją, tačiau nemažai pageidaujamų knygų čia gali rasti ir vyresniojo amžiaus skaitytojai. Itin pravarti ši e-biblioteka gali būti moksleiviams, mat čia yra skiltis MOKYKLAI, kurioje pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases.
Greičiausias būdas sužinoti, ar norimas kūrinys yra e-bibliotekoje – naudotis paieškos funkcija. Kūriniai randami pagal autorių, kūrinio pavadinimą, dalis – pagal veikėjų vardus.
Taigi, maloniai kviečiame naudotis „Vyturio“ biblioteka ir jausti skaitymo malonumą neišeinant iš namų!

LORETA MALIUŽINAITĖ,
Trakų viešosios Bibliotekos Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja