Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Skaitytojų balsas

Atviras laiškas savivaldybei bei visiems trakiečiams

11846781_860362097351636_5591674803524315909_n

Trakai – nuostabus miestas, kuris kaip ir kiekvienas kitas Lietuvoje yra pakvaišęs dėl krepšinio. Mokslo metų metu kamuolio bumbsėjimą galima išgirsti vos ne kiekvienoje Birutės gatvės pusėje – čia įsikūrusių dviejų mokyklų salėse nuo pat ankstaus ryto iki pamokų galo sportuoja jaunimas. Atėjus vasarai, mokyklos trims mėnesiams uždaro savo duris ir norinčių pažaisti nebepriima. O norinčių žaisti vasarą dar daugiau – į gimtąjį miestelį sugrįžta begalė studentų iš visos Lietuvos ir sutikęs pažįstamą kur nors gatvėje, gali išgirsti frazę „kada lekiam ant kalno palošt?“ dažniau negu pakvietimą pasiplaukioti jachta vaikščiojant prie pilies.

Kalnas – taip vietiniai žaidėjai vadina aikštelę, esančią ant kalno, už Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos. Čia, ypač vasarą, nuo pat ryto tarp vos matomų linijų kamuolį mėto jaunesni krepšinio praktikantai, kurie vakare užleidžia aikštę vyresniems žaidėjams. Nusitrynusios linijos, tinklelių ant lankų stoka, nusidėvėjusi danga, suoliukų trūkumas – nei vienas iš šių faktorių nesunaikina noro žaisti. Kalnas kitąmet skaičiuos jau dešimtmetį nuo savo įsikūrimo. Manau daugelis sutiktų, kad tai yra gan solidus laikotarpis ir būtų pats laikas atsinaujinti…

2014-ais metais, savo pačių iniciatyva, suorganizavome krepšinio turnyrą, toje pačioje „kalno“ aikštelėje. Už surinktą startinį mokestį komandoms nupirkome taures bei medalius, kuriuos vėliau įteikėme nugalėtųjų komandai. Į turnyrą susirinko apie 40 žaidėjų, o dar apie 100 žmonių atėjo pasigrožėti staigiais žaidėjų prasiveržimais bei galingais dėjimais. Nors prieš turnyrą aplink aikštelę viską sutvarkėme, buvo kiek apmaudu, kad žiūrovams nebuvo kur atsisėsti, o vaizdą gadino sulūžusių suoliukų bei šiukšliadėžių likučiai.

Šiemet vėl nusprendėme imtis iniciatyvos ir suorganizuoti antrąjį, po mažu tradiciją tampantį, krepšinio turnyrą „Kalno“ taurei laimėti. Nusprendėme, kad turnyras turi būti ne ką blogesnis už praeitą, tad iš anksto kreipėmės

į Trakų Kūno Kultūros Ir Sporto Centrą, kuris geriausioms trims komandos parūpino medalius bei taures. Šįkart norinčių dalyvauti atsirado dar daugiau – tarp 12-kos užsiregistravusių komandų turėjome ne tik merginų komandą, bet ir svečių iš Marijampolės, kurie ir tapo turnyro nugalėtojais.

Puikios nuotaikos nesugadino nei lietus, nei kiek slidoka aikštelė ir turnyras praėjo sklandžiai. Nugalėtojų veidus puošė šypsenos, o pralaimėję tyliai šnekėjo, kad kitąmet sugrįš stipresni ir užims prizinę vietą. Tad tradicija tampantis turnyras iš tiesų pritraukia nemažai dėmesio. Gaila tik, kad tinklelius turime pirkti patys, atsiprašinėti dalyvių dėl nematomų linijų aikštelėje, o žiūrovus raginti sėstis ant žolės, nes suoliukų tiesiog nėra. O tam, kad aikštelę galėtume atnaujinti, reiktų tiek nedaug: linijų perdažymo, dviejų naujų lankų su tinkleliais bei aplinkui keleto suoliukų, kad būtų kur kojas pailsinti. 10 metų – ilgas laikotarpis. Kalnas nori naujo atvaizdo.

Organizatoriai Lukas Narkevič ir Tomas Zajankauskas