Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Skaitytojų balsas

„Atidarykite duris, aš jus visus užmušiu, pakasiu!“
Tai įvyko rugpjūčio 24-osios vėlų vakarą, maždaug 23 valandą, kai daugelis žmonių jau miega, tačiau tik ne mūsų „mielasis“, iš Norvegijos deportuotas, kaimynas A. S.
Staiga pasigirdo stiprus smūgis į duris. Beldimusi to tikrai nepavadinsi. „Bum, bum“ – tęsėsi smūgių iš kumščio kruša į duris. „Atidarykite duris, aš jus visus užmušiu, pakasiu!“ – rėkė už durų stovinti žmogysta, kaip vėliau paaiškėjo, tai – A. S.
Griebėme telefoną į rankas ir pradėjome skambinti policijai. Kol vyko pokalbis su operatore ir buvo kviečiama policija, apsivartojęs alkoholio ir, veikiausiai, narkotinių medžiagų, A. S. įsilaužė į namų vidų ir pradėjo lipti laiptais aukštyn. Į svetimus namus įsibrovęs užpuolikas toliau vartojo necenzūrinius žodžius ir grasino su visais susidorosiantis. Kai namo šeimininkas išbėgo iš savo kambario ir pasitiko užpuoliką, šis iškart jam į veidą pripurškė ašarinių dujų, o tuo metu, antrą kartą, buvo kviečiama policija. Tai išgirdęs A. S. išsigando ir pradėjo sprukti iš nusikaltimo vietos.
Pripurškęs ašarinių dujų, užpuolikas greitai pasišalino link savo namų, tačiau dar labiau nuvylė atvykę policijos pareigūnai, kurie, vietoje to, kad iškart suskubtų į įvykio vietą, pradėjo draugiškai šnekučiuotis su A. S.
„Jie mano draugai, nieko man nepadarysite. Aš jus užmuščiau ir man nieko nebūtų“, – pasididžiuodamas atkirto A. S.
Tik atvykus antrajam ekipažui, pareigūnai apsilankė nukentėjusiųjų namuose, vėliau atvyko ir medikai, kurie suteikė pirminę medicininę pagalbą. Buvo rašomi pareiškimai dėl įsiveržimo į svetimus namus, grasinimų susidoroti ir užpuolimo. Pareigūnai apžiūrėjo įvykio vietą, o vėliau išsivežė nuo alkoholio gerokai apsvaigusį A. S.
Praėjo daugiau nei savaitė, kol iš Trakų policijos komisariato mus pasiekė laiškas – ikiteisminis tyrimas pradėtas nebus, kadangi A. S., anot pareigūnų, nieko blogo nepadarė. Peršasi išvada, kad mūsų visuomenėje yra normalu vos ne naktį įsiveržti į svetimus namus, grasinti gyventojams susidorojimu, o tuomet pripurškti į akis ašarinių dujų ir pabėgti. Pasirodo, čia nieko blogo nėra. Kaip sakė pareigūnai: „Nėra lavono – nėra bylos“.
Taigi, mielieji Trakų rajono gyventojai, jeigu naktį į Jūsų namus įsiverš kaimynas ar kitas apsvaigęs asmuo, grasins Jus užmušti ir kitaip įžeidinės, o tuomet dar į akis pripurkš ašarinių dujų, galite nesivarginti kviesdami policiją ir ieškodami teisingumo, kadangi toks dalykas nėra laikomas nusikaltimu ir tokie žmonės išvengia atsakomybės.
Alina Danilovienė