Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Skaitytojų balsas

20160308_133443

Rūdiškiečiai prašo pagalbos: kenčiame dėl vadinamojo „mauzoliejaus“ chuliganų ir sklindančio dvoko

Į „Galvės“ redakciją kreipėmės pasipiktinę ir prašome pagalbos savo, Rūdiškių miestelio gerovės vardan. Jau kurį laiką kenčiame dėl chuliganizmo ir nuo taip vadinamojo „mauzoliejaus“, pastato, esančio Trakų g. 53/Statybininkų g. 2, sklindančio dvoko, tačiau atsakingi asmenys, savivaldybė, žinodami situaciją, jokių veiksmų nesiima.
Gražiame Rūdiškių miestelyje, pačiame centre, kitoje kapinių pusėje, įsikūręs vietinių gyventojų vadinamas „mauzoliejumi“ pastatas, esantis Trakų g. 53/Statybininkų g. 2. Mauzoliejus (gr. k. ž.) tai monumentalus antkapinis statinys, žymintis palaidojimo vietą ir įamžinantis mirusiojo atminimą. Šis pastatas tokios funkcijos neatlieka ir niekada neatliko, tačiau tam tikra prasme dabar tokią paskirtį turi. Tarybiniais laikais šiame pastate buvo įsikūręs pieno supirkimo punktas, dabar tai privati valda, deja, neaišku, kam priklausanti. Problema dėl to ir kyla, kad 25-erius metus pastatas stovi apleistas, neprižiūrimas, be langų, be durų, įgriuvusiu stogu, aplink šiukšlynas, dažnai ši vieta tampa jaunimo susitikimų centru, kuriame vyksta išgertuvės, triukšmaujama, niokojama aplinkinių gyventojų nuosavybė, kurių gyvenamieji namai vos už 40 m, maža to, yra mėtomi kačių, šunų lavonėliai į pastato teritoriją, atliekami gamtiniai reikalai. Galite tik įsivaizduoti, kokį triukšmą esame priversti kęsti ir koks dvokas sklinda nuo šio pastato-vaiduoklio teritorijos, kurį kasdien esame priversti uostyti. Pavasarį, kuomet pamažu po žiemos įšalo ima busti gamta, ši smarvė tampa dar aštresnė. O šalia šio pastato stovi ir elektros transformatorius, neretai dėl lėbautojų yra užtrumpinami elektros laidai, dėl to aplinkinių gyventojų, kaimynų languose regime ne elektros, bet žvakių švieseles, o dažnai padaužomi ir namų langai. Juk nėra įrodymų, nėra ir nusikaltimo, taigi mums patiems, Rūdiškių gyventojams, tenka už savo lėšas įsistiklinti langines ir susimokėti už atliktas elektrininkų paslaugas. Kartą rudenį pastatas jau degė. Sunku ištarti šiuos žodžius, bet mes jaučiamės nesaugūs savo namuose.
Keisčiausia tai, kad savivaldybė bei atsakingi asmenys: seniūnaitis, LR seimo narė, savivaldybės atstovai, nesiima jokių veiksmų, nors jau ne kartą buvo į juos kreiptąsi. Mes prašome vieno: jeigu taip ir neatsiranda pastato savininkas, kurio pareiga būtų prižiūrėti savo nuosavybę, kad bent savivaldybė su atsakingais asmenimis pasirūpintų pastato aptvėrimu, tuomet, kai pastato sienas juosiant aukštai tvorai į ją negalėtų pakliūti „įvairaus plauko“ chuliganai ir gamtinių reikalų mylėtojai, mūsų – gyventojų, nuosavybė būtų apsaugota nuo niokojimų bei neatlyginamos žalos. Ir, kad mums nebereikėtų kęsti baimės, nepakeliamo dvoko ir užspaudus nosis, kad nenualptume nuo sklindančios smarvės, vaikščioti po savo kiemus. Prašome pagalbos ir tikimės, kad į mūsų šauksmą bus atsiliepta!

Rūdiškių gyventojai

20160308_1335212