Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Talka Mergiškių kraštovaizdžio draustinyje

Prie Velnio duobės

Aukštadvario regioninio parko direkcija jau ne pirmi metai bendradarbiauja su Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos kariais. Organizuojamos talkos gamtoje, jų metu tvarkomos lankomų objektų teritorijos.
Šį pavasarį į Mergiškių kraštovaizdžio draustinį talkininkauti atvyko 14 karių, juos pasitiko ir apie regioninio parko gamtą bei istoriją papasakojo parko specialistai R. Balsevičiūtė ir T.Špiliauskas. Talkos metu buvo aprinktos šiukšlės gamtos paminklo – Velnio duobės teritorijoje ir glaciokarstinių Škilietų ežerų pakrantėse. Šių ežerų pakrantėse iš nendrynų ištraukta krūvos plastikinių butelių, žvejų paliktų plastikinių indelių, maišelių. Šiukšlių prikrauta automobilio priekaba, jos buvo išvežtos ir iškrautos į rūšiavimo konteinerius. Talkininkai šalia Škilietų ežerų taip pat sutvarkė, sukrovė į krūvas kirtimo atliekas, likusias po apleistų pievų valymo darbų.
Po talkos, šalia esančios Baltrūnų sodybos kieme, kariškiai pavaišino ant žarijų keptomis dešrelėmis. Užkandžiaujant buvo diskutuojama apie ekologines problemas, aplinkos apsaugos aktualijas, pasidžiaugta gražia bendradarbiavimo tradicija.
Dėkojame kariškiams už talką. Džiagiamės, kad pavyko sutvarkyti gražų gamtos kampelį Mergiškių kraštovaizdžio draustinyje.

RITA BALSEVIČIŪTĖ