- Galvė - http://www.galve.lt -

TEATRALAI GASTROLIUOJA IR ŽADA NAUJŲ SPEKTAKLIŲ

Į kasmetinę ir šiemet jubiliejinę – dvidešimtąją – teatrų šventę kretingiškiai pakvietė trakiečių spektaklį  N.Gogolio „Vedybos“ (rež. Robertas Čuta) ir Anykščių rajono Viešintų klojimo teatro spektaklį K.Būgos ir M.Palionio „Dėdė atvažiavo“ (rež. Vytautas Germanavičius). Deja, į „Vėinė jouka“ (Vieni juokai) iš Rusijos negalėjo atvykti Jevgenijus Dumnovas su monospektakliu „Lekcija” (rež. Jakov Rubin). Kaip juokavo kretingiškiai teatralai, šiais laikais lengviau į Lietuvą iš Australijos atkeliauti, nei iš Rusijos. Festivalio šeimininkai – Kretingos KC Egidijaus Radžiaus teatras – šventėje dalyvavo su premjera: D.Lipskerovo „Upė ant asfalto“ (rež. Nerijus Gedminas).

„Vedybos“ jubiliejinėje „Vėinė jouka“ šventėje taip pat buvo kukliai jubiliejinės – praėjo lygiai vieneri metai nuo spektaklio premjeros 2011 metų vasario 25 dieną Trakų rajono kultūros rūmuose. Per metus „Vedybos“ buvo suvaidintos penkis kartus ir, pasak režisieriaus R.Čutos, aktoriai vaidindavo kaskart vis geriau. „Visi aktoriai su kiekvienu spektakliu prie savo kuriamų vaidmenų vis pridėdavo naujų spalvų, niuansų, – sakė R.Čuta. – Charakteriai tapdavo vis ryškesni bei nuoseklesni, ir, galima sakyti, kad Kretingos scenoje trakiečiai suvaidino taip, jog jų personažai jau buvo ne kaip koks eskizas pieštuku, bet kaip spalvingi tapybos darbai“.

„Smagu sugrįžti pas draugus, smagu su kolegomis pasidalinti patirtimi – apie trakiečių išvyką į Kretingą kalbėjo Trakų Karališkojo teatro režisierė Irena Jocienė.  – Su Kretingos teatru bendraujame daug metų, kretingiškiai dažnai dalyvauja mūsų rengiamuose festivaliuose“.

Režisierė jau greitai žiūrovus žada pakviesti į Trakų Karališkojo teatro premjerą – K.Sajos tragikomediją „Burbulas“. „Pjesę pasirinkome neatsitiktinai, – sakė I.Jocienė. – Šiais metais minėsime K.Sajos 80 -metį. Šio dramaturgo kūrybą žino visa Lietuva. Laimėjome projektą, skirtą šio dramaturgo jubiliejui, ir žadame su juo aplankyti pietryčių Lietuvos regioną. Lauksime mūsų ištikimų teatro mylėtojų. „Burbulų“ pūtikų dabar labai daug, o svetimo turto norinčiųjų taip pat nestinga“.

Kovo mėnesį Trakų Karališkasis teatras pakvies ir į renginius, skirtus Teatro dienai.

Roberta Malinauskaitė{jcomments on}