Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

,,Tebūnie šviesa“ arba koks kartais iki jos tolimas kelias

Prisiminkite, kokia panika apima dingus elektrai nors valandą ar dvi. Regis trumpam, tačiau sustoja laikas, negalime atlikti kasdienių darbų, neveikia buitinė technika, negalime pasikrauti mobilaus telefono, neveikia kompiuteris ir kita įranga. Š.m. lapkričio 6 dieną vienišai mamai, auginančiai 4 nepilnamečius vaikus, šviesesnė nei įprastai, kadangi 7 metus pragyvenus be elektros, būtent šią dieną namai buvo pilni šviesos.

2016 m. Kalėdų senelio pasitikimas žvakių šviesoje

Gaisro metu sudegė namo stogas ir elektros instaliacija. Po gaisro šeima mėgino spręsti elektros pajungimo klausimą, tačiau buvo nesutvarkyti namo nuosavybės dokumentai, o pradėjus tvarkyti, šeimai nepakako pinigų ir įgūdžių darbams užbaigti.
Mamos teigimu, sunkiausia būdavo išgyventi ilgais rudens ir žiemos vakarais. Būtiniausius darbus tekdavo atlikti žvakių šviesoje, o miegoti eiti 19-20 val., kadangi ir žvakes tekdavo taupyti. Šiltesniu metų laiku pagrindinė problema buvo gendantis maistas, tad pasigaminti reikėdavo tik tai dienai, o produktai perkami tik ilgesnio naudojimo, kadangi šaldytuvas neveikė. Vyriausiam sūnui pamokas tekdavo atlikti mokykloje, tad į namus sugrįždavo vėliau. Tuomet šviesos žiburėlis sužibo dar 2015 m., kai Trakų rajono savivaldybės merės labdaros akcijos „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas!“ metu, šeimai buvo nustatytas elektros generatoriaus poreikis. Tuo metu prieš pačias Kalėdas Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenė suaukojo pinigų sumą generatoriui įsigyti, tačiau buvo priimtas sprendimas, kad gal geriau ne generatorius, o šeimai padėti susitvarkyti nuosavybės dokumentus ir išspręsti elektros įvedimo klausimą. Ir čia prasidėjo BEVEIK 2 METUS trukęs procesas… Daugiausiai laiko užtruko dokumentų tvarkymas, kadangi dalis jų sudegė gaisro metu, o namas priklausė mirusiai Boženos močiutei. Tad padedant socialinei darbuotojai, šeima žingsnis po žingsnio pradėjo tvarkyti dokumentus.
Boženos teigimu, be geros valios žmonių pagalbos, šių švenčių laukimas nebūtų toks šviesus ir jaukus. Tad nuoširdžiai dėkoja Senųjų Trakų seniūnei Anai Ingelevič už tarpininkavimą, gaunant nemokamas notaro paslaugas, UAB ,,Kadastrakis“ direktoriui Ernest Monkevič už nemokamai atliktus darbus, Paramos šeimai ir vaikams centro ūkvedžiui Stanislovui Narkevičiui už elektros laidų išvedžiojimą namuose, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenei ir UAB „Western Union Processing Lithuania“ kolektyvui už surinktas lėšas, merės patarėjai ir labdaros akcijos „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas!” koordinatorei Dominykai Semionovei, nuo kurios ir prasidėjo kelias link šviesos. Socialinei darbuotojai Dianai Mačėnienei už nuoseklų darbą, kantrybę ir emocinę paramą. Kartais ir nepasiekiami dalykai, regis, gali būti įgyvendinti, kai kelyje sutinki daug šviesių širdžių žmonių. Ir ,,tebūnie šviesa“!

AUŠRA LUČINSKAITĖ,
Paramos šeimai ir vaikams centro direktorės pavaduotoja