Užsiprenumeruok „Galvę“ 2017 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,89 EUR; 3 mėn. – 7,69 EUR; 6 mėn. – 15,39 EUR; 12 mėn. – 30,77 EUR; PDF metams – 19,99 EUR. Akcija senjorams, mokytojams, moksleiviams, studentams ir neįgaliesiems iki lapkričio 30 d. metinė prenumerata tik 19,99 EUR!  

Tiltuose „Knygų Kalėdos“ skaitytojus subūrė bendriems skaitymams

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ sutelkia bičiulius dalintis naujomis ir jau skaitytomis knygomis. Tiltų biblioteka „Knygų Kalėdų“ dovanų jau gavo, todėl skaitytojai gruodžio 27 d. rinkosi į kalėdinių skaitymų popietę „Pakviesk į savo širdį šventę“. Juk susitikimas su gera knyga – tai ir yra šventė.
Trečius metus „Vaikų bibliotekėlės“ knygas šalies bibliotekoms dovanoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurį įsteigė Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas. Šis fondas kasmet organizuoja Nacionalinį vaikų literatūros konkursą, kuriam kūrinius gali siųsti visi, net ir niekam nežinomi rašytojai. Geriausi kūriniai virsta gražiai iliustruotomis knygomis. Šiemet Tiltų biblioteką pasiekė devynios šio fondo knygos, todėl „Knygų Kalėdų“ renginio metu su jomis buvo supažindinti ir skaitytojai. Į renginį atėjo ne tik jaunesni, bet ir vyresnio amžiaus skaitytojai, nes gera knyga įdomi bet kokiame amžiuje. Net trys fondo „Švieskime vaikus“ knygelės pateko į Metų knygos rinkimų vaikiškų knygų sąrašą. Tai – Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“. Vaikai buvo pakviesti skaityti šias knygas ir už jas balsuoti internetu. Tiltų biblioteka taip pat pasidžiaugė kitomis bibliotekos rėmėjų dovanomis – knygų su palinkėjimais atsiuntė bičiulė Rasa Gliebutė-Valatkevičienė, dvasinių knygų dovanojo Tiltų bendruomenė, romanų – skaitytojas Juozas Kairevičius.
Po knygų pristatymo sekė eilėraščių skaitymai. Visi vaikai šventei eilėraštukus išmoko mintinai ir mielai juos padeklamavo. Kai kurie suaugusieji prisiminė vaikystėje išmoktus eilėraščius, kiti pasirinko skaityti iš naujų Mariaus Marcinkevičiaus „Voro koja“ ir Linos Darbutaitės „Baltas dramblys“ eilėraščių knygų. Kaimo poetas Vytautas Vilkišius skaitė savo eilėraščius apie žiemą ir šventinį laikotarpį, publikuotus spaudoje. Kiekvienas šventės dalyvis už eilėraščius gavo po saldžią kalėdinę dovanėlę.
Dėkojame visiems knygų bičiuliams ir knygų dovanotojams. Vertinga knyga visuomet sulaukia savo skaitytojų.

ELENA ŽILINSKIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė