Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

TRAKŲ MEDŽIAI IR JŲ TVARKYTOJAI

Medžiai

Trakų ežerų pakrantes nuo seno puošė natūraliai išaugę ar pasodinti tokioms vietoms būdingi medžiai. Dažniausiai tai buvo ir tebėra juodalksniai, beržai, o ypač gluosniai, sutinkami daugumos šią vietovę pamėgusių tapytojų, fotografų, grafikų darbuose (pav. 1). Pakrančių medžiai su kita augalija ir gyvūnija sudaro savitą paežerių ekosistemą.

Kitur Trakų miestovaizdį paįvairina liepos, klevai, tuopos, uosiai, kaštonai, maumedžiai, robinijos. Želdiniais išsiskiria šimtametė Birutės gatvės alėja, XX a. viduryje susiformavęs Šv. Jono Nepomuko skveras, XIX a. Trakų pusiasalio pilies parkas (kadaise vadintas miesto parku), kiek vėlesnis buvusios mokytojų seminarijos parkas, senojo vienuolyno laikus menančios Bernardinų kalvos liepos, kapinėse ir miesto prieigose ošiančios pušys. Yra bent keletas senų, išraiškingų medžių, kurie galėtų pretenduoti į gamtos paminklo statusą.

Apskritai dauguma Trakų medžių ir želdynių yra svarbūs trapios kraštovaizdžio estetikos sandarai, turi įdomias savo istorijas ir nusipelno atskirų pasakojimų. Deja, tenka pradėti nuo to, kad šiandien jiems iškilo reali grėsmė.

Daugiau skaitykite lairkaštyje{jcomments on}